Norima apmokestinti laivų švartavimąsi ir stovėjimą

(8)

Neringos meras Darius Jasaitis neslepia, kad Savivaldybė inicijuoja laivų švartavimo ir stovėjimo apmokestinimą. Norima, kad būtų galima ir laivams taikyti rinkliavą kaip už automobilio parkavimą.

Vyriausybė spręs, ar leisti savivaldybėms, esančioms greta vidaus vandens telkinių, nustatyti vietines rinkliavas už galimybę vandens transporto priemonėms švartuotis ar stovėti, kai laivas iškeliamas ant kranto.

Išvadą šiuo klausimu Vyriausybė turi pateikti Seimui, svarstančiam grupės parlamentarų inicijuotas Vidaus vandenų transporto kodekso pataisas.

„Mes tai inicijuojame su Susisiekimo ministerija. Kiek suprantu, vieninteliams mums tai labai aktualu. Kalbėjome su kaimynais, kurie turi uostelius, jie sakė, kad, jeigu bus tokia pataisa, bus gerai, nebus - tai nebus.

Mat daugelio kaimynų uostelius koncesijos pagrindu administruoja verslininkai“, - „Vakarų ekspresui“ sakė D. Jasaitis.

Neringa to daryti negali, nes pagal Vyriausybės nutarimą čia uostus administruoti gali tik valstybė arba Savivaldybė.

„Visi suprantame, kad imti mokestį už automobilio parkavimą galima ir jau seniai savivaldybėms suteikta tokia teisė. Mes paprašėme, kad tas pats būtų taikoma ir laivams.

Jie - tokia pati transporto priemonė, tik naudojasi gerokai brangesne infrastruktūra nei automobiliai. Jiems įrengti stovėjimo vietas yra 10 kartų pigiau nei laivams“, - teigė Neringos meras.

Pasak jo, iki šiol atsiskaitymas su laivelių savininkais buvo gana sudėtingas. Su kiekvienu jų, kurie ilgiau laiko stovinčius laivus, reikia sudarinėti sutartis, atplaukusiems išduoti sąskaitas-faktūras ir t. t.

Paklaustas, ar tai reiškia, kad laivelio laikymas Neringoje ateityje kainuos brangiau nei dabar, D. Jasaitis atsakė: „Mes esame sutarę, kad rinkliavų dydžiai nesikeis palyginti su tuo, kiek dabar mokama.

Vyksta konkurencija. Turi žvalgytis, kokie yra įkainiai kituose uostuose. Įkainius nustatys Neringos savivaldybės taryba.“

Dabar nepatogu rinkti mokesčius už stovėjimą, nes uosto kapitonas turi išrašinėti laivų savininkams sąskaitas, su BĮ „Paslaugos Neringai“ sudarinėti sutartis.

Įsigaliojus naujai tvarkai, bus galima susimokėti kaip parkomate, internetu iš anksto. Vartotojui tai bus žymiai patogiau, o administravimas gerokai palengvės.

Pasak Neringos mero, nauja tvarka greičiau nei kitais metais neįsigalios. Jeigu tokiai iniciatyvai Seimas pritars, Neringos savivaldybė galės taikyti tokį apmokestinimą ne anksčiau kaip po pusės metų.

Taigi naujos laivų rinkliavos tvarkos Neringoje galima tikėtis tik kitais metais.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder