Šiemet senųjų burlaivių nebus, lauksime jų kitąmet

Šiuo metu Klaipėdos miesto tarybos komitetuose svarstomas bendradarbiavimo sutarties su organizacija „Baltic Sail“ projektas. Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Eglė Deltuvaitė apgailestauja, kad šiemet senieji burlaiviai į mūsų uostamiestį neatplauks, bet jų lauksime kitais metais.

Klaipėdos savivaldybė ir anksčiau pasirašydavo tokią sutartį su „Baltic Sail“. Kadangi baigiasi senos sutarties galiojimo laikas, parengtas naujas projektas.

"Manau, kad miesto Tarybos nariai tam pritars, nes jie puikiai supranta, kad Klaipėda be laivų, be senųjų burlaivių nebus jūrinis miestas. Todėl turime į tai investuoti. Be to, tai reikia vertinti plačiau.

Kai Klaipėda atsiduria „Baltic Sail“ žemėlapyje, ji būna reklamuojama kitų miestų mugėse, renginiuose, festivaliuose.

Mes tampame didesnio tinklo dalimi, reklamuojame ne tik Klaipėdą, bet ir visą Baltijos regioną kaip palankią ir draugišką erdvę buriuoti. Be kitų dalykų, tai padeda pritraukti į miestą ir jaunimą", - aiškino Kultūros skyriaus vedėja.

Pasak jos, šiemet „Baltic Sail“ burlaivių uostamiestyje nesulauksime. Organizacijos pirmininkas dėl ligos užtruko suderinti sutartį, o laivai savo plaukimus planuoja labai iš anksto. Jau dabar reikėtų tartis, kad jie atplauktų į mūsų uostą kitais metais.

„Stengėmės, kalbinome atplaukti, bet visi jau buvo susiplanavę savo keliones. Kai kurie galėjo atplaukti rugsėjį, t. y. jau po Jūros šventės“, - „Vakarų ekspresui“ sakė E. Deltuvaitė. Užtat, pasak jos, šiemet bus daugiau uostamiestyje karinių laivų, mat Lietuvos karinės jūrų pajėgos šiemet švenčia savo 30-metį.

Priminsime, kad „Baltic Sail“ yra Baltijos jūros regiono miestus ir uostus (Guldborgsundas, Danija; Gdanskas, Lenkija; Karlskrona, Švedija; Klaipėda, Lietuva; Rostokas, Vokietija; Ščecinas, Lenkija; Turku, Suomija; Talinas, Estija; Zasnicas Vokietija) vienijanti organizacija.

Ji rūpinasi jūrinės kultūros pažinimu, remia unikalią Europos jūrų paveldo dalimi esančią laivybos kultūrą, laivybos tradicijų išsaugojimą bei priežiūrą ir kt., vykdo bendrą senųjų laivų ir tradicinių burlaivių pritraukimo į uostus buriuoti kartu su buriavimo praktikantais rinkodarą.

Nauda miestui neabejotina

Jeigu miesto Taryba priims teigiamą sprendimą toliau dalyvauti šiame projekte, rugpjūtį kartu su miestais partneriais bus pasirašyta sutartis ir ši veikla bus tęsiama 2022-2026 metais.

Tada Klaipėdos miesto savivaldybės administracija turėtų skelbti tarptautinių jūrinių regatų organizavimo Klaipėdoje programos dalinio finansavimo konkursą.

Pasirašius sutartį būtų sudarytos sąlygos kasmet tęsti tarptautinių jūrinių regatų organizavimą Klaipėdoje, sudaryti galimybę miestiečiams ir miesto svečiams pažinti senuosius burlaivius ir tradicinius laivus, skatinti buriavimo praktikantų tradiciją uoste.

Mūsų miestui tai duos neabejotinos naudos. Jis bus garsinamas tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu.

Kitas dalykas, pasak E. Deltuvaitės, unikalios jūrinės kultūros pristatymas Klaipėdoje formuoja miesto išskirtinumą, generuoja papildomus vidaus ir užsienio turistų srautus, skatina viešbučių užimtumą, verslo gyvybingumą senamiestyje.

70 tūkst. eurų per metus

Jeigu bus nuspręstą tęsti dalyvavimą organizacijos veikloje, Savivaldybė įsipareigos kasmet mokėti 5 000 eurų narystės mokestį organizacijos centrinei būstinei Rostoke. Narystės mokesčio lėšos skiriamos bendrai miestų partnerių rinkodarai įgyvendinti, jiems pristatyti tarptautiniuose renginiuose.

Be to, Klaipėdos savivaldybė turėtų kasmet planuoti iki 65 000 eurų sumą tarptautinių jūrinių regatų įgyvendinimo Klaipėdoje dalinio finansavimo programai.

Šios lėšos būtų naudojamos laivams į uostą pritraukti, jų išlaikymo uoste kaštams padengti, projektui viešinti ir administruoti, buriavimo praktikantų programai, edukacinėms veikloms ir pan.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder