„Vakarai“ suremontavo unikalų mokslinių tyrimų laivą
„Marcus G. Langseth“ į Klaipėdą atplaukė rugsėjo 23 d. nuo Islandijos krantų, kur vykdė tyrimus, o paliko mūsų uostą spalio 30 d. Laivas buvo remontuojamas „Vakarų laivų remonto“ doke.
Jam atlikti įprasti laivo priežiūros remonto darbai – suremontuoti vožtuvai, sraigtai, pavairavimo įrenginys, atlikti korpuso smėliavimo, dažymo darbai bei kiti darbai.
1991 m. pastatytas „Marcus G. Langseth“ priklauso prestižinio Kolumbijos universiteto padaliniui ir plaukioja su Amerikos vėliava. Laivas pavadintas minėtą universitetą baigusio NASA mokslininko garbei. M. G. Langseth savo karjeros pradžioje tyrinėjo Žemės sluoksnius, o vėliau įsitraukė į Mėnulio tyrimus.
„Marcus G. Langseth“ patalpose įrengta 12 mokslinių laboratorijų, o šiuolaikinės technologijos įgalina giliai prasiskverbti į Žemės sluoksnius, identifikuoti drebėjimų tikimybę ir generuoti įspūdingus 3D vaizdus - laivas yra tarsi jūrinis žymiojo NASA „Hubble“ teleskopo dvynys.
Duomenimis, kuriuos surenka šis laivas, dalijasi ir naudojasi mokslininkai visame pasaulyje, atskleisdami vis naujas jūrų ir vandenynų gelmių paslaptis.
„Marcus G. Langseth“ įgulą sudaro apie 20 žmonių. Šiame laive vienu metu gali dirbti iki 35 mokslininkų. Jis yra 72 m ilgio ir 17 m pločio.
1-2 mokslinių tyrimų laivai bendrovėje „Vakarų laivų remontas“ remontuojami kiekvienais metais. „Marcus G. Langseth“ nėra pirmas čia suremontuotas mokslinių tyrimų laivas, renkantis ir analizuojantis seismologinius duomenis. Keli tokie laivai jau buvo priimti anksčiau.
„Klientams labai svarbu, kad turime tokių laivų remonto patirties. Tik pasikonsultavę ir gavę rekomendacijas jie nusprendė patikėti savo laivą mums“, - sako „Vakarų laivų remonto“ direktorė Ingrida Streckienė.
Rašyti komentarą