Aiškėja daugiau apie žvejo žūtį Smiltynėje: lemtingos galėjo būti kelios aplinkybės

(1)

Klaipėdoje žuvo iš Telšių apskrities stintų gaudyti atvykęs meškeriotojas. Dėl neaiškių priežasčių vėlyvą naktį ant kranto sėdėjęs vyras įkrito į vandenį. Nors jį ištraukė bei gaivino ne tik šalia buvę kiti meškeriotojai, bet ir medikai, žvejo gyvybės išgelbėti nepavyko.

Nuotrauka, kurioje matomi žvejai bandantys atgaivinti į Marių vandenį įkritusį kolegą, meškeriotojai dalinasi socialiniuose tinkluose. Joje užfiksuotas tik ką iš Kuršių marių, Smiltynės jachtų uoste, ištrauktas nebegyvas meškeriotojas.

Pusę keturių ryto vyras įkrito į ledinį vandenį. Jo gelbėti puolė kiti šalia stintas gaudę meškeriotojai, uosto budėtojas. Tačiau nepadėjo nei gelbėjimo ratas, nei vyrų atneštos kopėčios. Stintų žveją žmonės į krantą ištraukė jau be gyvybės ženklų. Bevaisės buvo ir iš karto jį pradėjusių gaivinti aplinkinių bei atvykusių medikų pastangos.

„Iš to, ką matėm kamerose, jokių ten kažkokių sudėtingų aplinkybių nebuvo. Tiesiog normaliai žmonės žvejojo, sėdėjo ant taburečių ar kibirų ir vienu momentu žmogus įkrito į vandenį. Kažkokių tai judesių ant kranto kaip ir nepastebėjom. – Tai neaišku nuslydo ar užmigo? – Neaišku, čia gali būti įvairios priežastys, gal ir pavargo, vis dėlto ir šaltis, visi kiti reikalai. Ar sutraukė kažką“, – kalba Smiltynės jachtų uosto projektų vadovas Paulius Šniauka.

Smiltynės jachtų uoste ir šiandien stintas traukia būrelis meškeriotojų. Visi girdėjo apie naktį įvykusią nelaimę. Vyrai dėl visko kaltina alkoholį.

„Jeigu žmonės išgeria ir neturi saiko, tai čia nelaimė gali greitai atsitikti. Aš nesuprantu, kaip tu gali nuo kėdės nuslysti. Čia reikia būti paėmusiam ar kažką tokio“, – sako meškeriotojas Albertas.

„Kaip čia galima įkristi? – Sako, nuo kėdės nuslydo, ar kibiro. – Galbūt...“, – kalba meškeriotojas Vadimas.

„Reikia žvejoti, o ne gerti. Nu biški galima. Kai sušalo rankos. Bet daug nereikia. Nesupranta žmonės“, – sako meškeriotojas Piotras.

Tačiau medikai aiškina, kad jei alkoholio ir buvo, ne jis suvaidino pagrindinį vaidmenį. Greitosios pagalbos ekipažas vyrą gaivino 44 minutes. Tačiau, aiškėja, kad į vandenį jis įkrito pasijutęs blogai dėl sveikatos problemų. Mat vyras nei mirtinai sušalo vandenyje, nei nuskendo.

„Vėliau paaiškėjo, kad jis turėjo rimtų lėtinių ligų. Tai galimai dėl to jo sveikata staiga pablogėjo ir neatlaikęs galvos svaigimo, ko gero, įkrito į vandenį“, – tvirtina Klaipėdos greitosios pagalbos stoties atstovė Nijolė Dambrauskienė.

Anot liudininkų, žuvusysis stintų gaudyti atvyko su dar dviem vyrais iš Telšių apskrities. Vienas jų, galimai, buvo įkritusio į vandenį meškeriotojo sūnus.

„Kiek girdėjom, buvo trys vienos šeimos nariai, tai taip, trys vyrai. Kiek teko girdėti“, – sako P. Šniauka.

Ugniagesiai ragina Kuršių marių krantines nusėdusius stintų ar kitų žuvų išsiilgusius meškeriotojus saugoti ne tik save bet ir šalia sėdinčius meškerių brolius bei seses. Ypač naktimis.

„Yra nakties metas, tai labiau apsišviesti ir viens kitą saugoti labiau. Vis tiek nakties metas, ta įtampa, gal azartas pagauna žmones. Savisauga turėtų būti didesnė pas žmones“, – tvirtina Klaipėdos ugniagesių atstovas Laurynas Ūselis.

Smiltynės jachtų uoste niekas nenuskendo jau daugiau ne dešimtmetį. Tiesa, į marias žvejai įkrenta kasmet.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder