Aiškėja daugiau detalių apie masinę avariją Laukininkų gatvėje: norėjo tik perparkuoti automobilį

(5)

Sykį dėl vairavimo išgėrus teises jau praradęs klaipėdietis Mantas S. iš savo paties klaidos nepasimokė bei dar kartą įkliuvo dėl tos pačios priežasties. Maža to, šįkart jis sukėlė eismo įvykį ir apgadino net 4 automobilius.

Bylos duomenimis, Mantas S. vengė atlikti teismo paskirtą baudžiamojo poveikio priemonę ir vairavo motorinę transporto priemonę būdamas girtas, nors dar 2021 m. liepą jam 2,5 metų buvo atimta vairavimo teisė.

Jis 2023 m. spalio 20-ąją, apie 7.50 val., Klaipėdoje, vairavo automobilį „Nissan Qashqai“, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kai jam nustatytas 2,33 promilių neblaivumas.

Parplaukė iš jūros

Kaltinamasis tiek ikiteisminio tyrimo metu, tiek apklausiamas teisiamojo posėdžio metu, prisipažino padaręs abi nusikalstamas veikas ir dėl savo elgesio nuoširdžiai gailėjosi.

Jis pasakojo, kad buvo grįžęs iš jūros, jį tėvas parvežė iš oro uosto. Tada tėvui pasidarė blogai, jis išvežė jį į ligoninę. Namuose buvo viskio butelis, jis grįžo ir išgėrė jį.

Kadangi tėvas buvo ligoninėje, jis sugalvojo, kad reikia perstatyti mašiną arčiau namo, jis neišsuko iš posūkio ir atsitrenkė į šalia stovinčias mašinas.

Kuomet jis atsitrenkė, iš vienos mašinos išlipo jo kaimynas ir pradėjo jį pulti. Jis tikrai nenorėjo konflikto, tik norėjo pasišalinti. Jis iki įvykio su tėčiu alkoholio nevartojo, sunkių gėrimų negeria, nebent alų.

Tą kartą, kai buvo nubaustas administracine tvarka, buvo išgėręs alaus. Šį kartą jis sėdo už automobilio vairo, nes norėjo mašiną parvaryti, kol tėvas ligoninėje. Jam buvo likęs vienas mėnuo iki teisių atgavimo.

Jis „Nissan Qashqai“ išsipirko iš mokesčių inspekcijos, norėjo, kad automobilį vairuotų tėvas, vieną kartą jį buvo sustabdę pasieniečiai, kai vairavo, nors teisė vairuoti buvo atimta.

Dabar automobilis stovi prie jo garažo, automobilį galima susitvarkyti ir naudotis. Jis dirba keturias savaites užsienyje ir keturias savaites Lietuvoje.

Mantas S. teigė, kad 40 parų arešto negali atlikti, nes prarastų darbą ir negalėtų mokėti išlaikymo įmokų. Jis skolinosi pinigus iš draugų ir tėvų, kad galėtų atlyginti žalą draudimui.

Kaltinamasis mano, kad neturi problemų su alkoholiu. Nuo to įvykio jis nevartoja alkoholio, sportuoja ir palaiko sveiką gyvenimo būdą. Nuoširdžiai gailisi dėl savo veiksmų.

Liudytojo parodymai

Įvykio liudytojas pasakojo, kad tos dienos rytą pastebėjo dideliu greičiu važiuojantį automobilį „Nissan Qashqai“. Automobilis, neišsukęs posūkio, trenkėsi į šalikelėje buvusį kelio ženklą ir jį nuvertė.

Paskui trenkėsi į stovėjusį automobilį „Audi A4“. Smūgio metu jį nustūmė į šalia stovėjusį kitą „Audi“ automobilį. Nuo smūgio automobilis „Nissan Qashqai“ atšoko nuo minėtų „Audi“ automobilių, išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir priekiu trenkėsi į jo vairuojamą „Volvo S80“.

Jis pamatė, kad automobilio „Nissan Qashqai“ vairuotojas yra apie 36 metų amžiaus vyras, vilkėjo pilkos spalvos sportiniais rūbais, jis sėdėjo automobilyje apie minutę. Jis išlipo iš savo automobilio ir priėjo prie „Nissan Qashqai“ vairuotojo, nuo jo sklido stiprus alkoholio kvapas.

Vairuotojas pasakė, kad jis nieko nepadarė, eina pabėgioti, išlipo iš automobilio ir pradėjo sparčiai eiti į Sąjūdžio parko pusę link Varpų gatvės. Tuomet jis pradėjo eiti iš paskos vairuotojo, nuolat jį ragino sustoti, bet vairuotojas ėjo toliau, o jis pradėjo skambinti į Bendrąjį pagalbos centrą, kuriam nurodė, kur eina vairuotojas.

Policijos ekipažas privažiavo labai greitai ir sulaikė automobilio „Nissan Qashqai“ vairuotoją. Po eismo įvykio jis automobilio „Nissan Qashqai“ vairuotojo nebuvo paleidęs iš akiračio, pastarasis po eismo įvykio alkoholio nevartojo.

Jo automobiliui „Volvo S80“ buvo apgadintas priekinis bamperis, priekinės grotelės, kairės pusės slenkstis, radiatorius, variklio dangtis. Padarytą žalą vertina apytiksliai 1 tūkst. eurų.

Policijos pareigūnai patvirtino, kad sulaukė budėtojo pranešimo, kad galimai neblaivus automobilio „Nissan Qashqai“ vairuotojas šalinasi, susidūrė keletas automobilių, pranešėjas vienas iš nukentėjusiųjų, prašo policijos paskubėti.

Atvykus į Sąjūdžio parką, pastebėtas einantis vyriškis, kuris atitiko nurodytus požymius. Sulaikius vyriškį, iš paskos priėjo ir pranešėjas, kuris patvirtino, jog tai eismo įvykį sukėlęs asmuo.

Grįžus su asmenimis į įvykio vietą nustatyta, jog sulaikytas asmuo yra Mantas S. Alkoholio kiekio matuokliu pirmu tikrinimu 8.23 val. jam buvo nustatytas 2,33 promilių neblaivumas, antru tikrinimu 8.44 val. nustatytas 2,44 promilių girtumas.

Vairuotojas aiškino, jog iš tėvų važiavo namo. Kodėl bandė pasišalinti iš eismo įvykio vietos, negalėjo paaiškinti. Vyriškis buvo paleistas. Bendraujant su pranešėju, šis paaiškino įvykio aplinkybes ir nurodė, jog eismo įvykio metu apgadintas jo vairuojamas „Volvo S80“.

Apžiūrėjus įvykio vietą, kiek toliau buvo matyti nulaužtas kelio ženklas ir šalia jo eismo įvykio metu stipriai apgadinti du automobiliai „Audi“. Patikrinus policijos sistemose, nustatyta, jog Mantas S. neturėjo teisės vairuoti tos rūšies transporto priemonių.

Teismo verdiktas

Teismas nusprendė Mantą S. pripažinti kaltu dėl padarytų nusikaltimų ir paskirti jam subendrintą 51 paros arešto bausmę. Dėl kaltės pripažinimo arešto bausmė sutrumpinta trečdaliu – iki 34 parų.

Šįkart vyrui uždrausta vairuoti visų rūšių kelių transporto priemones net 4 metų laikotarpiui. Dar nuspręsta konfiskuoti jam priklausantį automobilį „Nissan Qashqai“ valstybės naudai.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmus.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder