Amžius naivumui įtakos neturi: sukčiais patiki ir šiuolaikinis jaunimas

Apgavikų sekamomis pasakomis patiki ne tik pagyvenę klaipėdiečiai. Ant sukčių jauko užkibęs jaunuolis neteko kelių šimtų eurų.

Ketvirtadienį (vasario 9 d.) Klaipėdos miesto policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo.

Į pareigūnus kreipėsi išvakarėse nuo apgavikų nukentėjęs 21 metų klaipėdietis.

Trečiadienio vakarą (apie 18 val.) I. Simonaitytės gatvėje gyvenančiam vaikinui paskambino policininku prisistatęs asmuo.

Pranešė, kad neva kažkas jaunuolio vardu bando paimti paskolą, todėl, siekiant sutrukdyti padaryti nusikaltimą, būtina kuo greičiau prisijungti prie jo banko sąskaitos.

Klaipėdietis patikėjo ir nepažįstamam asmeniui telefonu padiktavo savo asmeninius bei prisijungimo prie elektroninės bankininkystės duomenis.

Netrukus jaunuolis pastebėjo, kad iš jo banko sąskaitos, apgaulės būdu, pasisavinta užsienio valiutos, kurios vertė 318 eurų.

Šimto eurų tą patį trečiadienį neteko ir Klaipėdoje gyvenanti moteris.

Apie 23 val. ji savo asmeninius bei prisijungimo prie elektroninės bankininkystės duomenis suvedė paspaudusi sukčių atsiųstą nuorodą, neva kurjeriui užsakyti.

Kol policininkai ieško nusikaltėlių (pradėtas tyrimas dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo), moteris gali pasiguosti nebent tuo, jog banko sąskaitoje neturėjo daugiau pinigų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder