Atleista ukrainietei nelegalią paslaugą siūliusi Migracijos departamento darbuotoja

(1)

Migracijos departamento direktorės Evelinos Gudzinskaitės įsakymu iš pareigų už šiurkštų tarnybinį nusižengimą atleista Klaipėdos skyriaus specialistė.

Atlikus tarnybinį tyrimą nustatyta, kad valstybės tarnautoja, teikdama informaciją į Lietuvą atvykusiai Ukrainos pilietei apie dokumentų tvarkymą, savanaudiškais tikslais pasiūlė kreiptis į tarpininką ir už tai jam sumokėti, pranešė Migracijos departamentas.

Tyrimo duomenimis, šių metų rugpjūčio pradžioje Klaipėdoje prie klientų aptarnavimo langelio savo pareigas vykdžiusi specialistė atvykusiai Ukrainos pilietei pasakė, kad  būtina kuo skubiau gauti teistumo (neteistumo) pažymą, nes priešingu atveju „bus deportacija“.

Ukrainietei taip pat užsiminta, kad galimybė greitai gauti tokią pažymą yra – tereikia kreiptis į tarpininką Ukrainoje, kuris tokius dokumentus parūpina už piniginį atlygį. Šios „paslaugos“ kaina esą priklauso nuo to, kaip skubiai reikia pažymos, ir svyruoja nuo 300 iki 1000 grivinų (nuo 7 iki 23 eurų).

Oficialiai teistumo (neteistumo) pažymos ukrainiečiams išduodamos nemokamai.

„Visa Lietuva stengiasi padėti brutalaus agresoriaus siaubiamai Ukrainai. Tačiau šis atvejis parodo, jog asmeninės naudos, deja, bandoma siekti pasinaudojus nuo karo pabėgusių ir namus praradusių žmonių pažeidžiamumu“, – sakė E. Gudzinskaitė.

Anot jos, tokiais veiksmais menkinama Migracijos departamento reputacija, sudaromas pretekstas abejoti kitų įstaigos darbuotojų sąžiningumu.

Konstatuota, kad Migracijos departamento specialistė ne tik viršijo savo įgaliojimus bei vykdė jos pareigybės aprašyme nenumatytas funkcijas, bet ir iš savanaudiškų paskatų suteikė jokiais teisės aktais nepagrįstą informaciją, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, siekė finansinės naudos abejotinas paslaugas teikiančiam asmeniui.

„Tokiais veiksmais darbuotoja nesilaikė Valstybės tarnybos įstatymo nuostatų, pažeidė jame numatytus valstybės tarnautojų veiklos ir tarnybinės etikos principus, Migracijos departamento klientų aptarnavimo standartus. Jai skirta griežčiausia tarnybinė nuobauda – atleidimas iš pareigų“, – teigiama Migracijos departamento pranešime.

Šiemet iš Migracijos departamento dėl šiurkščių tarnybinių nusižengimų padarymo atleisti du darbuotojai. Tiek pat darbuotojų pareigų neteko ir praėjusiais metais. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder