Atlikėjas Petras Daunys teisme

Atlikėjui Petrui Dauniui iškelta byla: kaltina smurtavus, grasinus mylimosios Rasos Barauskaitės buvusiam vyrui

Dainininkas Petras Daunys pastaraisiais metais turbūt geriausiai žinomas ne dėl savo muzikinės veiklos, o dėl romano su garsia renginių organizatore, verslininke Rasa Barauskaite. Tačiau būtent šis romanas atlikėją atvedė į teismą, o byla gresia teistumu.

Penktadienio rytą P. Daunys pradėjo Vilniaus miesto apylinkės teisme, kuriame buvo atversta atlikėjui iškelta baudžiamoji byla.

Kaltinimai – nežymus sveikatos sužalojimas ar fizinio skausmo sukėlimas, sistemingas grasinimas susidoroti ir šmeižimas.

Nukentėjusiųjų šioje byloje – du.

Vienas jų – buvęs R. Barauskaitės sutuoktinis, verslininkas Raimondas Arlauskas, su kuriuo R. Barauskaitė išsiskyrė prieš kelerius metus.

Kita nukentėjusioji – moteris, galimai R. Arlausko pažįstama ar naujoji gyvenimo draugė.

Parodymus šioje byloje turėtų duoti ir liudininke pripažinta R. Barauskaitė, tačiau žinoma moteris į teismą penktadienio rytą neatvyko.

Iš kuklių bylos duomenų aiškėja, kad bylos priežastimi galėjo tapti P. Daunio nesutarimai su buvusiu mylimosios vyru – prieš kelerius metus žiniasklaidoje spekuliuota, kad R. Barauskaitė, tuomet turėjusi Arlauskienės pavardę, skyrybų panoro būtent dėl užsimezgusio romano su jaunu atlikėju.

Nežinia, kaip baigėsi šios skyrybos, tačiau iš teismo salėje pasakytų kalbų galima suprasti, kad tarp dviejų R. Barauskaitės vyrų liko nuoskaudų.

Tačiau tikslios šių ginčų detalės visuomenei greičiausiai nebus prieinamos – visos bylos pusės vieningai nutarė, kad šią bylą reikėtų nagrinėti neviešai, už uždarų durų.

Pirmasis tokį iš anksto paruoštą prašymą išreiškė P. Daunio advokatas ir teigė, kad byloje yra medžiagos, susijusios su labai intymiais kliento gyvenimo aspektais, o P. Daunys, kaltinamas šmeižimu ir sistemingu bauginimu, laisvai gintis ir uždavinėti klausimus galės tik tada, jei bus garantuota jo teisė į privatumą.

Kad toks advokato prašymas yra pagrįstas, iš dalies patvirtino ir prokuroras Alvydas Markauskas.

„Prašymas pagrįstas, labai daug asmeninio gyvenimo bus“, – teisme teigė prokuroras.

Kaip paaiškėjo, nukentėjusiuoju pripažintas verslininkas R. Arlauskas taip pat yra linkęs į neviešą santykių aiškinimąsi ir nenorintis, kad visuomenė mėgautųsi šios bylos detalėmis.

Nors P. Daunys savo pozicijos dėl pateiktų kaltinimų viešai nagrinėtoje bylos dalyje neišsakė, aiškėja, kad bent kaltinimų šmeižtu ir sistemingu bauginimu atlikėjas nėra linkęs bešališkai pripažinti ir norėtų dėl jų pasiginčyti.

Atlikėjas Petras Daunys teisme. D. Griežės nuotr.

alfa.lt

Sidebar placeholder