Loreta Ašoklienė

Buvusiai vyriausiajai šalies epidemiologei - įtarimai dokumentų klastojimu

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) Loretai Ašoklienei, tuo metu ėjusiai vyriausiosios šalies epidemiologės pareigas, yra pareiškusi įtarimus dokumento suklastojimu.

Kaip BNS ketvirtadienį nurodė STT, įtarimai jai pateikti gegužės 13 dieną.

L. Ašoklienė iš pareigų pasitraukė praėjusią savaitę. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys tuo metu sakė, kad ji tai padarė dėl asmeninių priežasčių.

Minimoje byloje dėl piktnaudžiavimo, turto iššvaistymo, dokumentų klastojimo bei kitų nusikalstamų veikų įtarimai pateikti ir Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriui Edvinui Ašokliui – L. Ašoklienės sutuoktiniui.

Pranešime, kurį STT paskelbė gegužės 16-ąją, teigiama, jog E. Ašoklis, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi ir klastodamas dokumentus, galėjo iššvaistyti gydymo įstaigos lėšas bei panaudoti jas savo reikmėms.

Apie įtarimus vyriausiajai šalies epidemiologei tarnyba tuo metu neinformavo.

Paklausus, kodėl STT apie įtarimus buvusiai vyriausiajai epidemiologei nepaskelbė tuo pačiu metu, kai informavo apie įtarimus jos vyrui, tarnyba nurodė, jog „jos galimai padaryta nusikalstama veika tiesiogiai nesusijusi su jos tuo metu einamomis pareigomis“.

„Apie įtarimus L. Ašoklienei buvo informuotos atsakingos institucijos“, – rašoma komentare BNS.

STT taip pat nurodė, kad kiekvieną kartą teikiant informaciją apie konkrečius asmenis, „vertinamas proporcingumo principas, susijęs su to asmens statusu ir padaryta nusikalstama veika“.

L. Ašoklienė Sveikatos apsaugos ministerijoje ėjo Sveikatos stiprinimo skyriaus vadovės ir vyriausiosios šalies epidemiologės pareigas.

Su pačia L. Ašokliene BNS susisiekti nepavyko.

Kaip vėliau ketvirtadienį BNS informavo sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio atstovas Tomas Bagdonas, įtarimai buvusiai vyriausiajai šalies epidemiologei tiesiogiai nebuvo susiję su vykdomomis funkcijos.

„Iš pirminės medžiagos, STT pateiktos ministerijai, nebuvo aišku, su kuo susiję pareikšti įtarimai, todėl jie buvo tikslinami tiek su STT, tiek su tyrimą kontroliuojančia prokuratūra.

Gavus institucijų atsakymus, įvertinta, kad įtarimai tiesiogiai nebuvo susiję su vykdomomis funkcijomis“, – sakė ministro atstovas.

„Nepaisant to, priimtas sprendimas trauktis iš pareigų“, – pridūrė jis.

Ministerija tvirtino detalesnės informacijos pateikti negalinti, nes tai susiję ikiteisminiu tyrimu.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder