temidė

Dėl privačios žemės susikibo teisme

Devynių privačių žemės sklypų savininkai sutiko, kad Klaipėdos miesto savivaldybė jų turtą paimtų visuomenės poreikiams - naujai gatvei tiesti. Aišku, ne už ačiū. Dešimtasis užsispyrė, nes yra įsitikinęs, kad dalis jam priklausančio nekilnojamojo turto yra kone dvigubai vertingesnė.

Klaipėdos miesto savivaldybei nepavyko draugiškai susitarti su rytinėje uostamiesčio dalyje esančio žemės sklypo savininku.

Pastarasis nesutiko, kad dalis daugiau nei pusės hektaro sklypo būtų paimta visuomenės poreikiams - naujai gatvei tarp Klemiškės ir Tilžės gatvių tiesti bei eksploatuoti.

50-mečio vyro netenkina Savivaldybės pasiūlyti 6 964 eurai ir 40 centų. Jis mano, kad jo turtas vertas 13 300 eurų.

Žemės savininkui nesutinkant sumos sumažinti, Savivaldybė su civiliniu ieškiniu kreipėsi į Klaipėdos apygardos teismą.

Paprašyta leisti įregistruoti visuomenės poreikiams paimtą žemės sklypą ir įrenginius Nekilnojamojo turto registre valstybės vardu bei pradėti žemę naudoti Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendime nurodytiems tikslams, atlyginant už tai sumokant minėtą sumą.

Vyras ieškinį paprašė atmesti. Jo teigimu, žemės sklypo vertė apskaičiuota neteisingai.

Neva suklysta neįtraukiant bendrovei „Klaipėdos vanduo“ neatlygintinai naudotis perduotų sklype esančių vandentiekio tinklų vertės.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Teisės skyriaus vedėjas Andrius Kačalinas neabejoja, kad teismas ieškinį tenkins.

„Nesimato jokios galimybės sumą padidinti. Vandens tinklai nėra registruoti atsakovo vardu. Pagal su Savivaldybe ir “Klaipėdos vandeniu„ pasirašytą sutartį jis pats įsipareigojo tą vamzdį perduoti bendrovei. Konstatuotina, jog nėra teisėtų lūkesčių iš vamzdžio užsidirbti, tad kaip galima kalbėti, kad jis vertas gauti kompensaciją“, - teigė A. Kačalinas.

Naujai gatvei nutiesti iš viso reikalinga 40 metrų pločio tarp raudonųjų linijų žemės juosta. Į linijas patenka 10 privačios žemės sklypų ar jų dalių (apie 1,4 ha). Jų bendra vertė siekia apie 152 tūkst. eurų.

Devynių sklypų savininkai sutiko su Savivaldybės pasiūlytomis sumomis. Žemė įvertinta nuo 1309 iki 22 800 eurų.

Pasak A. Kačalino, uostamiesčio Savivaldybė visuomenės poreikiams privatų turtą paima gana dažnai.

Teisminių ginčų dėl to kyla labai retai. Minėtas atvejis yra ketvirtas. Ir visais jais nesutariama tik dėl turto vertės.

Du kartus turto savininkams pavyko išsikovoti didesnes kompensacijas. Kartą teismas paliko pirminę sumą.

Sidebar placeholder