Suvestinė: sumušė prie parduotuvės, Palangoje apvogė automobilius, vairavo girti

Dėl smurto šeimose – dar viena tragedija: nuolat mušdavęs draugę jurbarkietis per paskutinį agresijos protrūkį ją nužudė

Itin žiauriai savo 53 metų draugę nužudęs 67 metų jurbarkietis Vitas Šalkauskas ketvirtadienį išgirdo nuosprendį – Kauno apygardos teismas jam skyrė 9 metų laisvės atėmimo bausmę.

 

Be to, žudikas privalės atlyginti teritorinei ligonių kasai 20 tūkst. eurų išlaidas už moters gydymą – po smūgių ji ligoninėje buvo gydoma kelias savaites, tačiau išgelbėti jos gyvybės nepavyko.

Savo kaltę neigęs agresyvaus būdo pensininkas neįtikino Kauno teisėjų, kurie pripažino jį kaltu žmogžudystės byloje.

Dar iki nužudymo V. Šalkauskas smurtavo prieš tą pačią moterį mažiausiai du kartus, buvo už tai teistas, bet kalėjimo išvengdavo.

Teisėsauga ir kitos atsakingos tarnybos smurtui kelio laiku neužkirto, nors nusikaltimai kartodavosi – likdavęs laisvėje ir neatskirtas nuo aukos smurtautojas nesiliovė jos mušęs, kol vieną kartą įvyko tragedija.

Moteris po smurto protrūkių savo skriaudikui vis atleisdavo ir toliau su juo gyvendavo, tačiau tai buvo lemtinga klaida.

Nepaisant labai sunkaus nusikaltimo – žmogžudystės, V. Šalkauskas nuosprendžio laukė nesuimtas – belangėje jis atsidurtų tiktai įsiteisėjus verdiktui, kurį dar galima apskųsti.

Prieš teismą pensininkas stojo dėl kruvino nusikaltimo, įvykdyto jo namuose Greičių kaime (Jurbarko r.) 2021 metų gruodžio 27 dieną.

Po Kalėdų pora savo sodyboje pratęsė šventes, vakare susėdusi prie vaišių stalo, ant kurio netrūko ir alkoholio.

Įtariama, jog vakarieniaujant tarp sugyventinių įsiplieskė ginčas, kurio metu vyriškis ėmė smurtauti prieš savo 53 metų draugę.

Tyrimo metu paaiškėjo, jog V. Šalkauskas moteriai smogė kumščiais į galvą mažiausiai 4 kartus.

Aukai nugriuvus, smurtautojas vilko ją grindimis, rankomis stipriai suspaudė kaklą.

Moteris buvo skubiai pristatyta į ligoninę. Ji buvo praradusi sąmonę. V. Šalkausko draugės medikams išgelbėti nepavyko – sužalojimai buvo pernelyg sunkūs.

Praėjus beveik trims savaitėms, 2022 metų sausio 15 dieną, ji gydymo įstaigoje mirė. Smurtautojas buvo sulaikytas dar nusikaltimo vakarą.

Nustatyta, jog nusikaltimo metu jis buvo apsvaigęs nuo alkoholio.

Bylos tyrimas ir jos svarstymas teisme truko 2 metus.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder