Fotografu apsimetusiam sukčiui teismas skyrė 40 parų arešto

Fotografu apsimetusiam sukčiui, iš vilnietės išviliojusiam 1,7 tūkst. eurų, teismas skyrė 40 parų arešto.

Valdas V. Vilniaus apygardos teismo prašė pakeisti areštą į viešuosius darbus bausmę arba kitaip bent iš dalies sušvelninti jam paskirtą 40 parų arešto bausmę.

Jis prašė atsižvelgti į tai, kad jis gyvena nakvynės namuose, o jam paskyrus arešto bausmę, praras vietą nakvynės namuose, atlikęs bausmę, vėl taps benamis, reikės sulaukti vietos nakvynės namuose. 

Tačiau teismas atsižvelgė, kad vyras anksčiau buvo teistas dar penkis kartus, už nusikaltimus, susijusius su disponavimu narkotikais, o sukčiavimą įvykdė esant neišnykusiam teistumui, nusikalto praėjus daugiau nei ketveriems metams po jo išregistravimo iš probuojamųjų asmens duomenų registro, daug kartų baustas už administracinius nusižengimus, susijusius su nuosavybe.

„Taigi, nuteistasis sistemingai daro nusikalstamas veikas ir administracinės teisės pažeidimus (administracinius nusižengimus) ir tai rodo gana nuoseklų, neteisėtą ir pavojingą aplinkiniams V. V. elgesį, kurį siekiant pakeisti būtina skirti pakankamo griežtumo bausmę“, – rašoma Vilniaus apygardos teismo nutartyje.

Vyras skundėsi, kad yra neįgalus, jo darbingumas tik 40 proc., jis galėtų dirbti pusę etato. Nuteistojo manymu, viešieji darbai pripratintų jį prie darbo ir jis galėtų toliau dirbti. Jis nurodė, kad galėtų dirbti po keturias valandas kasdien. Tai suteiktų naudą ir jam, ir valstybei, visuomenei.

Nuteistasis prašė atsižvelgti, kad jis pilnai pripažino savo kaltę ir tikrai labai gailisi padaręs nusikalstamą veiką.

Valdas V. pažymėjo, kad jis nukentėjusiosios neapgaudinėjo, pinigus išviliojo nenustatyti asmenys, o jis tik paėmė pinigus ir perdavė kitai moteriai, pats pasilikdamas tik nedidelę šių pinigų dalį – 600 eurų. 

Sukčiavimas buvo įvykdytas pernai liepos 31-ąją Vilniuje.

Dieną Valdo V. bendras paskambino senyvo amžiaus moteriai, pristatė esąs policijos pareigūnas, ir melagingai pranešė, kad bus anuliuotos liepos mėnesio sąskaitos už buto patarnavimus.

Tariamas policininkas nurodė, kad moteris turi suklastotus eurus, kuriuos reikia patikrinti, o į butą atvyksiančiam fotografui reikės pateikti turimus grynuosius pinigus.

Vykdydamas bendro nurodymus, apie 15 val. Valdas V. atėjo į moters butą ir iš jos  paėmė 1,7 tūkst. eurų. 

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder