Ginkluotas naftininkas iš Tauragės gėrė spiritą ir rūkė kontrabandines cigaretes (5)

Didmenine prekyba naftos produktais užsiimančios Tauragės įmonės vadovui vien tik slėpti nuo valstybės mokesčius buvo maža. Verslininką gerai "pakratę" teisėsaugininkai atskleidė ir daugiau jo daromų įstatymų pažeidimų.

Ikiteisminį tyrimą dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo atliekantys Tauragės apskrities VPK Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai surinko pakankamai informacijos, kad būtų galima aplankyti ir pagrindinį įtariamąjį šioje baudžiamojoje byloje.

Šią savaitę kratos atliktos Tauragėje veikiančioje įmonėje, kuri užsiima naftos produktų didmenine prekyba.

Įtariama, kad praėjusiais metais įmonė fiziniams ir juridiniams asmenims be apskaitos dokumentų realizavo ne mažiau kaip 100 tonų lengvatinio akcizo tarifu apmokestinamo dyzelinio kuro.

Už parduotą kurą, kuris skirtas naudoti žemės ūkyje arba šildymui, gautos pajamos galimai neįtrauktos į įmonės buhalterinę apskaitą ir tokiu būdu įmonė išvengė mokėti mokesčius valstybei.

Antradienį kratos atlikto ne tik pas nelegaliai kurą pirkusius asmenis.

Pasak Tauragės apskrities VPK atstovės Linos Banienės, pareigūnai lankėsi ir įmonėje bei jos 41 metų direktoriaus namuose.

Iš viso per vieną dieną atliktos 24 kratos bei apklausti 22 liudytojai.

Per kratas, aplinkos stebėjimui iš oro, pasitelktas ir policijos naudojamas dronas.Kelioms dešimtims Tauragės policininkų talkino ir Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojai.

Pas verslininką rastas ir paimtas ne tik galimai neteisėtai laikomas lygiavamzdis šautuvas bei galimai netikras 200 eurų banknotas.

Įmonės direktorius laikė 18 litrų spirito, 720 pakelių kontrabandinių cigarečių.

Įmonėje rasti ir 46 tūkstančiai litrų dyzelinio kuro, kuris galimai laikytas pažeidžiant teisės aktus.Oficialių įtarimų sulaukęs direktorius apklaustas ir paleistas.

Verslininkui skirta švelnesnė už suėmimą kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

L. Banienės teigimu, už inkriminuojamus nusikaltimus tauragiškiui gresia baudos bei penkeri metai nelaisvės.

Vyro atžvilgiu pradėta ir administracinė teisena dėl akcizais apmokestinamų prekių įsigijimo, laikymo, gabenimo, naudojimo ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką.

Už tai numatyta bauda nuo 5200 iki 6000 eurų.

Sidebar placeholder