Klaipėdos rajone sulaikytas girtas vairuotojas

Girtas vairuotojas pats pasirinko baudžiamąją atsakomybę (1)

2022-01-28, apie 23:30 val., Klaipėdoje, N.Uosto-Gegužės g. sankryžoje, policinės priemonės metu, stabdomas automobilis "Mercedes Benz" nestojo.

Pareigūnai automobilį pasivijo Karklų g., Klaipėdoje - nustatyta, jog automobilį vairavo 1992 m. gim. vyras, jo kalba buvo nerišli, nuo vairuotojo sklido alkoholio kvapas, tačiau vietoje tikrintis blaivumą vairuotojas atsisakė, buvo nuvežtas blaivumo patikrinimui į ligoninę. Asmuo sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Atsisakymas tikrintis blaivumą prilyginamas 1,51 promilės girtumui, kuris užtraukia baudžiamąją atsakomybę.

Nuo 2019 m. balandžio 1 d.  už vengimą pasitikrinti neblaivumą gresia teistumas, bausmė (areštas iki 90 parų arba bauda iki 76 000 eurų, arba laisvės atėmimas iki 1 metų).

Taip pat prie bausmės skiriama viena arba dvi baudžiamojo poveikio priemonės: uždraudimas naudotis specialia teise vairuoti transporto priemones iki 5 metų ir/ar automobilio ar jo vertės pinigine išraiška konfiskavimas (nesvarbu, kad automobilis nepriklauso neblaiviam vairavusiam vairuotojui)  ir/ar įmoka į nukentėjusių nuo smurtinių nusikaltimų fondą iki 4750 eurų. 

Sidebar placeholder