peilis
Gyvenimą pakeitė žudiku pavertę mirtini smūgiai

Geros pamokos kainuoja labai brangiai. Tuo įsitikino Mažeikių rajone gyvenantis Jonas Ledžius. Po padaryto labai sunkaus nusikaltimo jaunas vyras kardinaliai pakeitė gyvenimo būdą, tačiau kraupių pasekmių jam pamiršti nepavyks. Kad ir kokia būtų nuoširdi žudiko atgaila, atimtos draugo gyvybės ji nesugrąžins.

Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, iškeltoje dėl Viekšnių miestelyje (Mažeikių r.) 2018 metų gruodžio viduryje įvykdyto labai sunkaus nusikaltimo. Kaltu dėl nužudymo pripažintas 31 metų vietos gyventojas J.Ledžius. Jam skirta 9 metų ir 7 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Tėvo netekusiai dukrai jis privalės atlyginti 18 846 eurais įvertintą turtinę ir neturtinę žalą. Taip pat sumokėti 19 437 eurus Šiaulių teritorinei ligonių kasai, už mirtinai sužalotam nukentėjusiajam suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas.

Savo kaltę J.Ledžius visiškai pripažino, labai gailėjosi ir prašė teismo atleidimo bei palikti jį laisvėje, skyrus intensyvią priežiūrą (elektroninę apykoję). Neva, taip jis galės dirbti ir greičiau atlygins padarytą žalą.

Teismas pripažino, kad po nusikaltimo J.Ledžius pakeitė gyvenimo būdą - atsisakė alkoholio, įsidarbino ir pradėjo geranoriškai atlyginti žalą. Todėl vyrui skirta kur kas švelnesnė bausmė nei prašė valstybinį kaltinimą palaikiusi prokurorė, siekusi jį įkalinimo įstaigoje matyti 12 metų.

Mirtimi pasibaigusios išgertuvės Viekšniuose vyko prieš Kalėdas. J.Ledžius svečiavosi 54 metų draugo namuose. Kilus konfliktai, jis vyresniam vyrui du kartus dūrė peiliu į nugarą. Vėliau medicinos ekspertai nustatė, kad pažeisti vidaus organai. Po dviejų mėnesių nukentėjusysis Mažeikių ligoninėje mirė.

J.Ledžius negalėjo paaiškinti kodėl griebėsi peilio, nes dėl girtumo nelabai ką ir prisiminė. Jis alkoholį vartojo visą savaitę. Medikus iškvietė (prieš tai dar paskambino ir į Bendrąjį pagalbos centrą) iš karto, kai tik prašviesėjus sąmonei pamatė ant grindų gulinti kruviną draugą. Pasakė, kad jis gali būti sužalotas peiliu, kas padėjo pasiruošti geriau suteikti pagalbą. Po dar ir laikė lašelinę, kai sąmonės nepraradęs buto šeimininkas buvo nešama į greitosios medicinos pagalbos automobilį.

Sulaikytam J.Ledžiui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis (2,02 prom.). Jo kaltę patvirtino į nusikaltimo vietą atvykusių medikų bei policininkų parodymai. Paklaustas, kas jį sužalojo, vyras pirštu parodė į šalia stovintį J.Ledžių ir ištarė "va tas".

Pradėtas ikiteisminis tyrimas kiek užstrigo, nes ilgai nepavyko rasti nusikaltimo įrankio. Kur yra peilis, duodamas parodymus vėliau pasakė pats žudikas.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder