Į gimtadienį vykusios dvynės policininkės Raseinių rajone sulaikė neblaivų vairuotoją

Raseinių rajone į gimtadienį vykusios dvynės sesės policininkės pakeliui sulaikė neblaivų vairuotoją, pranešė Šiaulių apskrities policija.
 

 

Šiaulių apskrities policijos Raseinių komisariato tyrėja Rimantė Mockutė ir jos dvynė sesė Raimonda, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėja, vėlų balandžio 27-osios vakarą nuosavu automobiliu važiavo pas Raseinių rajone gyvenančią draugę.

Gimtadienio proga jai buvo parengusios staigmeną. Balionų pilname automobilyje merginos aptarinėjo sveikinimo detales, kai staiga pakilią nuotaiką kelyje nuo Raseinių link Žaiginio sudrumstė atsiradęs įtartinas automobilis.

„Ford Focus“ priekyje jų važiavo didžiuliu greičiu, po to jį staiga labai sumažino, ir vėl ėmė greitėti bei vinguriuoti keliu, nuolat įvažiuodamas į priešpriešinio eismo juostą.

Jaunosios pareigūnės įtarė, kad jo vairuotojas neblaivus.

Susisiekusios su tarnyboje esančiais kolegomis ir pranešusios apie kelyje atsiradusią grėsmę, jos, nepaisydamos savo asmeninių planų, nepaisydamos, kad jų maršrutas nesutapo su „Ford Focus“ maršrutu, nusekė paskui jį, kolegoms pranešdamos apie jo maršrutą ir filmuodamos sekamą automobilį.

Sesės išgyveno, kad pavojingai manevruojantis automobilis kelyje nesutiktų  priešpriešais atvažiuojančios transporto priemonės. Neblaivaus vairuotojo neatsakingas vairo suktelėjimas galėjo sukelti nelaimę su tragiškomis pasekmėmis.

Pasiekęs Betygalą, Šiluvos gatvę, automobilis sustojo.

Policininkių automobilis taip pat sustojo, o iš jo iššokusi Raimonda atidarė dureles ir iš spynelės ištraukė automobilio raktelius. Vairuotojas salone buvo vienas.

Įtampa nuslūgo, nes, važiuojant iš paskos, nakties tamsoje negalima buvo įžiūrėti, kiek asmenų sėdi automobilyje. Jis galėjo būti pilnas girtų ir neprognozuojamų asmenų.

Tačiau ši mintis pareigūnių neišgąsdino, nors jos buvo ne tarnybos metu ir su savimi neturėjo nė vienos specialiosios priemonės.

Netrukus prie sustojusių transporto priemonių privažiavo tarnyboje esantys Raseinių kolegos. Alkoholio matuoklis vairuotojui parodė sunkų – 2,81 promilių girtumą.

Pasak policijos, 34 metų Raseinių rajono gyventojas girtas prie vairo sulaikomas jau ne pirmą kartą. 2018 metų rugpjūtį jis buvo sulaikytas Raseinių rajone, Prociūnų kaime.

Būdamas vidutinio girtumo (1,69 prom.), jis vairavo traktorių.

Tiek šįkart, tiek tada, transporto priemones vairavo, neturėdamas tam teisės, nes jos nėra įgijęs. Dėl savo neatsakingo poelgio raseiniškiui prieš teismą teks stoti jau antrą kartą.

Šiaulių ir Kauno apskričių policijos pareigūnai džiaugiasi, kad su jais prieš porą mėnesių dirbti atėjo principingos ir energingos pareigūnės. Šios jų savybės atsiskleidė dar studijų Mykolo Romerio universitete metais.

Pasak polcijos pranešimo, tada jų poelgiu buvo sužavėta Kauno gyventoja.

Po darbo radusi savo automobilį su nuleista padanga, ji išsikvietė techninę pagalbą.

Tačiau daug greičiau moteriai į pagalbą atėjo teisę ir policijos veiklą studijavusios sesės Rimantė ir Raimonda. Pamačiusios moterį ištikusią bėdą, jos pačios pasisiūlė padėti.

Nors merginoms tai buvo pirmasis kartas, kai pačioms teko keisti ratą, tačiau jos nepabūgo.

Nepasimetė, kai paaiškėjo, jog jos su savimi neturi kėliklio.

„Dažniausiai tokiais atvejais žmonės apsisuka ir nueina, o merginos ieškojo išeities“, – susižavėjimo pilietišku poelgiu neslėpė automobilio savininkė.

Jos greit rado sprendimą – paskambino bičiuliui ir nuvyko pas jį paimti mechanizmo.

Pliaupiant lietui ir automobilio savininkei šviečiant mobiliuoju telefonu, kad geriau matytųsi, merginos pakeitė ratą. Kaunietė džiaugėsi, kad yra tokių pilietiškų žmonių kaip šios, tada dar būsimos pareigūnės, nepabūgusios prieiti ir paklausti, kas nutiko.

Policijos pareigūno profesiją dvynės pasirinko dar būdamos mokyklos suole.

Kai į mokyklą atvyko bendruomenės pareigūnės pristatyti savo profesijos, sesės iš karto pasinaudojo proga tapti policijos rėmėjomis ir iki pat mokyklos baigimo buvo aktyvios pareigūnų pagalbininkės.

Policijos veikla jas žavėjo, tad ir profesiją tokią pasirinko.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder