Ieškomiausių Europos nusikaltėlių sąraše – tik viena moteris: verslininkė, sulaukusi samdomo žudiko išdavystės

Atnaujintame Europos nusikaltėlių sąraše šiuo metu figūruoja trys lietuviai, o iš viso jame yra dar 61 paieškomas asmuo. Tačiau tarp šių asmenų – vos viena moteris, Čekijoje gimusi ir užaugusi, dabar jau buvusi Slovakijos gyventoja Eva Zamečnikova. Ką tokio padarė ši gan išvaizdi slovakė, kad atsidūrė tarp ieškomiausių Senojo žemyno nusikaltėlių?

Jei ieškomiausią Europos nusikaltėlių sąrašą traktuotume kaip tam tikrą sportą, Lietuvos pozicijos jame nebūtų pačios žemiausios – šiuo metu tarp 61 ieškomo nusikaltėlio yra trys lietuviai: 12 metų kalėti už didelių amfetamino kiekių laikymą nuteistas Vilniuje veikusios Lapinų gaujos narys Remigijus Byčius, Ispanijoje į tarptautinį narkotikų verslą įsipainiojęs ir su Kauno nusikalstamo pasaulio veikėjo Deimanto Bugavičiaus nužudymu susijęs Renaldas Kanys, taip pat dalyvavimu organizuotame nusikalstamume ir sąsajomis su nužudymu įtariamas Edgaras Kalasūnas.

Ko Lietuva neturi, tačiau turi kitos valstybės, tai atlygis už informaciją apie ieškomus nusikaltėlius. Pavyzdžiui, Lenkija už tris giminaičius nužudžiusį Jaceką Jaworeką siūlo maždaug 4,3 tūkst. eurų atlygį, Olandijoje, Vokietijoje ir Austrijoje už ieškomus nusikaltėlius siūloma nuo 10 iki 25 tūkst. eurų.

Tačiau vienintelė Slovakija turi tai, kuo kitos Europos valstybės pasigirti negali, – moterį ieškomiausių Europos nusikaltėlių sąraše.

Išdavyste virtusi meilė

Po teisybei, į „pasiekimą“ Europos ieškomiausių nusikaltėlių sąraše gali gvieštis ir Čekija – šiai valstybei priskirtini laurai už neeilinės nusikaltėlės priežiūrą ir auginimą.

Iš nuotraukos žvelgianti rudaplaukė gali priminti dalykišką, simpatišką, tačiau niekuo neišskirtinę biuro darbuotoją. Išvaizda apgaulinga – E. Zamečnikova šiuo metu yra laikoma sunkia nusikaltėle, o jos nusikaltimas ir slapstymasis nuo teisingumo gali būti verti ir filmo scenarijaus.

Archyvų nuotr.

Ieškomos bėglės dosjė. Alfa.lt

Ieškomiausių Europos nusikaltėlių sąrašą pateikiančioje svetainėje Mostwanted.eu skelbiama, kad 2014-ųjų pradžioje verslininkė užsakė savo sutuoktinio žmogžudystę, o už darbą pažadėjo net 50 tūkst. eurų. Gėlių parduotuvę turėjusi moteris šį juodą darbą patikėjo vyrui, su kuriuo ją siejo tam tikri verslo ryšiai.

Pasamdytasis žudikas Martinas A. savo auką turėjo nušauti šios namuose ginklu, kurį turėjo parūpinti E. Zamečnikova. Tačiau moters gautas pistoletas pasirodė turintis defektų ir tinkamai neveikiantis. Tuomet verslininkė pakeitė planą – nurodė samdomam žudikui jos vyrą apsvaiginti elektrošoku, tuomet pasmaugti gumine šokdyne.

E. Zamečnikovos planas buvo paprastas – vyras turėjo dingti, o po kelerių metų būtų oficialiai pripažintas mirusiu arba prapuolusiu be žinios; tokiu atveju verslininkei turėjo atitekti bendras jų namas, kitas turtas.

Žmogžudystė turėjo būti įvykdyta 2014 m. sausio 17 d., supratus, kad ginklas su defektu, data pakeista į 24 d., tačiau istorija kaip filme pasuko visiškai netikėta vaga – samdomas žudikas, užuot atlikęs savo darbą, kreipėsi į policiją, o vėliau tapo pagrindiniu liudytoju.

E. Zamečnikova, pasak šio liudytojo, turėjo ir dar vieną priežastį, dėl kurios norėjo atsikratyti sutuoktinio, – verslininkė esą „nebenorėjo jo šerti“.

E. Zamečnikovos vyrui, profesionaliam kariškiui, tokie žmonos planai greičiausiai buvo kaip perkūnas iš giedro dangaus – juk sutuoktiniai dar nebuvo spėję vienas kitam įgristi, po jų vestuvių buvo praėję vos keli mėnesiai.

Paaiškėjo, kad žmonai labiau nei vyro meilės reikėjo jo namų.

Nusikaltimui išaiškėjus, E. Zamečnikova buvo suimta, tačiau už grotų praleido neilgai – greitai moteris buvo paleista į laisvę, paaiškėjus, kad yra nėščia, artėja laikas gimdyti.

2014 m. moteris pagimdė dukterį, kurios susilaukė su nauju partneriu, – sutuoktinis, kurį kėsinosi nužudyti, jau buvo kreipęsis dėl skyrybų, poros santuoką teismas buvo nutraukęs 2014 m. kovą.

Nesibaigiantis teismas ir slėpynės

E. Zamečnikovos byla vyko permainingai, kaip ir visa ši istorija. 2015 m. verslininkė buvo pripažinta kalta dėl žmogžudystės organizavimo, jai paskirta devynerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Tačiau Slovakijos Aukščiausiasis Teismas du kartus panaikino pirmosios instancijos teismo sprendimą ir grąžino bylą nagrinėti iš naujo; iš viso neeilinio pasikėsinimo nužudyti aplinkybės ir detalės buvo narpliojamos tris kartus.

Bėdų kaltintojams kėlė turimi įkalčiai – kai pasamdytas žudikas kreipėsi į policiją, pareigūnai prieš vieną iš Martino susitikimų su E. Zamečnikova pritaisė prie vyro pasiklausymo įrangą, kuri įrašė verslininkės ir pasamdytojo žudiko pokalbį.

Pastarieji įrašai tapo E. Zamečnikovos kaltės įrodymais, tačiau vėliau teismai konstatavo, kad tokia procedūra atlikta nesilaikant įstatymų, todėl neteisėtai gauti įrodymai negali būti laikomi patikimais.

Archyvų nuotr.

E. Zamečnikova teisme. Facebook

Kautasi ir dėl pagrindiniu liudytoju tapusio Martino parodymų – E. Zamečnikova teigė esanti nekalta, o samdomas žudikas, su kuriuo buvo susijusi verslo ryšiais, anot jos, keršijo už tai, kad moteris atsisakė jam paskolinti pinigų.

E. Zamečnikova taip pat tikino, kad žmogžudystės motyvas – nelogiškas: juk gėlių parduotuvę Slovakijos ir Čekijos pasienyje turėjusi verslininkė floristė turto ir nuosavybės turėjo daugiau už tariamą auką.

Neeilinės žmogžudystės byla ilgus metus sulaukdavo didelio susidomėjimo Slovakijoje, retkarčiais pagarsėdavo ir už šios šalies ribų. Tačiau dar daugiau dėmesio istorija sulaukė, kai nužudymo organizatorė dingo ir jos imta ieškoti po visą Europą.

2020 m. pradžioje Slovakijos Aukščiausiasis Teismas galiausiai priėmė jau galutinį nuosprendį, kuriuo moterį pripažino kalta dėl pasikėsinimo nužudyti ir skyrė jai aštuonerius metus laisvės atėmimo. Šis nuosprendis buvo neskundžiamas, tad apeliuoti į abejonių keliančius įkalčius ar kitas aplinkybes nuteistoji nebeturėjo galimybės.

Tik bėda – kai paaiškėjo, kad E. Zamečnikova turėtų keliauti už grotų, teisėjai ir bausmės vykdytojai apsižiūrėjo, kad moteris pradingo tarsi į vandenį. Netrukus buvo paskelbta ir nuteistosios paieška.

E. Zamečnikovos dingimas sulaukė susidomėjimo jau ne tik Slovakijoje, bet ir kitose Europos valstybėse. Nors nutarta, kad labiausiai tikėtina, jog bėglė slapstosi gimtojoje Čekijoje, neatmestos ir kitos galimybės – kad nuteistoji verslininkė pasislėpė kurioje nors tolimesnėje Europos valstybėje.

Dar daugiau intrigos į šią istoriją įnešė E. Zamečnikovos artimieji – moters brolis žiniasklaidai po nuosprendžio ėmė teigti, kad sesuo buvo nuteista be kaltės, todėl neturėtų sėdėti už grotų, o giminaičiai jos nematė jau kelias savaites.

Taip, nežinia, sąmoningai ar ne, iškelta prieštaringa versija, kad E. Zamečnikova, primenanti ne šaltakrauję žudikę, o gležną ir jautrią gėlių mylėtoją, buvo neteisingai apkaltinta ir nuteista, o galiausiai jai galėjo atsitikti kas nors dar blogesnio.

Tiesa, pastaroji versija rimtai vertinama tik pačios nuteistosios gerbėjų, gal dar sąmokslo teorijų mylėtojų.

Kokios bebūtų E. Zamečnikovos dingimo aplinkybės, už neeilinį nusikaltimą nuteista moteris jau beveik dvejus metus sėkmingai slapstosi nuo jai paskirtos bausmės.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder