Įmonės vadovas iš Rusijos kaltinamas grynųjų pinigų kontrabanda

Kauno apygardos prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje Rusijos įmonei vadovaujantis šios šalies pilietis kaltinamas grynųjų pinigų kontrabanda.

Kaip penktadienį pranešė Generalinė prokuratūra, remiantis kaltinamuoju aktu, šių metų sausį 34-erių vyras, vykdamas iš Rusijos į Lietuvą per Kybartų kelio postą, su savimi gabeno 10 tūkst. 110 eurų, 1 tūkst. 320 Rusijos rublių grynųjų pinigų ir įvairias maisto prekes už beveik 900 eurų.

Iš viso deklaruotinų daiktų bendra vertė viršijo 11 tūkst. eurų.

Rusijos pilietis šių daiktų nedeklaravo, nepateikė muitinės kontrolei ir tokiu būdu šios kontrolės išvengė, todėl jam buvo pareikšti kaltinimai dėl kontrabandos.

Vyras ikiteisminio tyrimo metu savo kaltės nepripažino.

Kauno apygardos prokurorės nutarimu asmeniui paskirtas laikinas nuosavybės teisės apribojimas.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Marijampolės apylinkės teismui.

Anot prokuratūros, pagal Europos Sąjungos ir Lietuvos teisę, bet kuris fizinis asmuo, atvykstantis į Bendriją ar išvykstantis iš jos ir gabenantis grynuosius pinigus, kurių vertė ne mažesnė kaip 10 tūkst. eurų, privalo juos deklaruoti.

Be to, iš trečiosios valstybės atvykstančių keleivių gabenamos prekės, jeigu jos įvežamos ne komerciniais tikslais ir bendra tokių prekių vertė viršija 300 eurų, apmokestinamos importo PVM ir akcizo mokesčiais.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder