Iš avarijos, kurioje žuvo dvi moterys, pasprukęs vyras prisiminė kraupias akimirkas: „Buvome ištikti šoko, apsvaigę nuo alkoholio“ (2)

30-metis plungiškis Dainius Abelkis, girtas sėdęs prie vairo ir pražudęs dvi moteris, stojo prieš Klaipėdos apygardos teismą. Jam dabar gresia griežta bausmė, nes plungiškis kaltinamas nužudymu dėl chuliganiškų paskatų.

Pavasarį šią bylą buvo atvertęs Plungės apylinkės teismas, tačiau įvyko tik vienas posėdis.

Tuomet D.Abelkiui buvo pareikšti kaltinimai dėl to, kad neblaivus vairavo transporto priemonę ir pažeidė Kelių eismo taisykles, sukėlė eismo įvykį, dėl kurio žuvo žmogus.

Patenkinus nukentėjusiųjų prašymą perkvalifikuoti kaltinimus ir teisti vyrą už nužudymą dėl chuliganiškų paskatų, baudžiamoji byla persikėlė į Klaipėdos apygardos teismą.

Avarijos kaltininkui dabar gresia laisvės atėmimas nebe iki dešimties metų, o dvigubai ilgesnis terminas ar net įkalinimas iki gyvos galvos.

Pateiktų kaltinimų dėl nužudymo plungiškis nepripažįsta.

Spruko iš avarijos vietos

Tragedija nutiko pernai vėlų rugpjūčio 1-osios vakarą kelyje Mažeikiai–Plungė, Berenių kaime.

D.Abelkis, vairuodamas „Mercedes-Benz S320“, lenkė priekyje važiuojančias mašinas, tačiau priešingoje kelio juostoje pamatęs vilkiką grįžo atgal ir kliudė ta pačia kryptimi važiuojantį „Toyota Auris“, kuriame buvo dvi moterys.

Po smūgio šis automobilis išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su krovininiu automobiliu „Scania“.

Per žiaurią avariją žuvo „Toyota Auris“ vairuotoja ir keleivė.

Sunkvežimio vairuotojui buvo sužalotos kojos, bet po apžiūros jis išleistas gydytis į namus.

Po įvykio trys iš penkių vyrų, važiavusių avariją sukėlusiu automobiliu, paspruko. Kiti du buvo girti: vairuotojui nustatyta 1,76, keleiviui – 2,76 promilės alkoholio.

D.Abelkis gerokai viršijo leistiną greitį – tame kelyje leidžiama važiuoti 90 km per valandą greičiu, o jis skriejo ne mažesniu kaip 133–139 km per valandą greičiu.

Kompanija vyko į Plungę pasilinksminusi vienoje sodyboje Alsėdžiuose.

Lietuvoje vedė mokymus

50 metų moters vairuojamas automobilis po stipraus smūgio atsidūrė po vilkiku ir buvo visiškai sumaitotas. Staigi vilkiko ir lengvojo automobilio kaktomuša buvo mirtina – abi moterys žuvo iškart. Jas iš metalo gniaužtų teko vaduoti ugniagesiams.

Paaiškėjo, kad viena žuvusiųjų – pirmoji lietuvė, įgijusi teisę mokyti dzenbudizmo, 47 metų Loreta Kairytė-Myong Hae Sunim. Prie vairo sėdėjo trejais metais vyresnė jos bendražygė Rasa Umbrasienė.

Įrašą apie žuvusiąją savo feisbuko paskyroje paskelbė Kwan Um Zen mokykla Lietuvoje.

L.Kairytė jau keliolika metų gyveno Honkonge, dzenbudizmo centre. Pusmečiui atvykusi į Lietuvą ji čia vedė mokymus.

Moteris planavo rudeniop grįžti į Honkongą, tačiau planus sugriovė avarija.

Keleiviai prašė sustoti

Trys pasprukusieji iš avarijos vietos persigalvojo ir kitą dieną patys prisistatė į Plungės policiją.

Teisme liudijęs Julius P. pasakojo, kad tą dieną laiką leido giminaitės sodyboje Alsėdžiuose.

„Apie devintą vakaro paskambino nuo vaikystės pažįstamas Dainius, paklausė, ką veikiu. Jis buvo ką tik nusipirkęs „Mercedes-Benz“, pasisiūlė su draugu atvažiuoti.

Pasibuvome, paskui kažkodėl su jais nusprendėme važiuoti į Plungę, nors Alsėdžiuose vyko šventė, kiti ten patraukė“, – teisme pasakojo liudytojas, sėdėjęs automobilio gale tarp kitų dviejų bičiulių.

Kiek D.Abelkis išgėrė, jis teigė nežinąs, matė, kaip jis gurkšnojo alų. Jau atvykęs į sodybą jis atrodė įkaušęs.

  Į teisiamųjų suolą sėdęs D.Abelkis purtėsi kaltinimo dėl tyčinio nužudymo. A.Pilaitienės nuotr.


Į teisiamųjų suolą sėdęs D.Abelkis purtėsi kaltinimo dėl tyčinio nužudymo. A.Pilaitienės nuotr.

„Kai išsukome į lygų kelią, jis pradėjo didinti greitį, buvo apie 160–180 kilometrų per valandą.

Visi prašėme, kad sustotų, bet jis nereagavo. Nelabai supratau, kas įvyko. Išvažiavęs į priešpriešinio eismo juostą aplenkė vieną mašiną, tada grįžo, mūsų mašina ėmė čiuožti, ir smūgis.

Tada Dainius paragino mus bėgti. Buvome ištikti šoko, apsvaigę nuo alkoholio.

Kitą rytą feisbuke paskaitėme, kad žuvo du žmonės, ir visi trys nuėjome į policiją“, – apie kraupius įvykius pasakojo Julius P.

Girtas vairavo ne pirmąkart

Kas vairavo automobilį, tapo aišku ekspertams atlikus DNR tyrimus – mėginiai buvo paimti nuo vairo ir vairuotojo sėdynės. Netrukus kaltę pripažino ir D.Abelkis, sėdėjęs prie vairo ir neseniai nusipirkęs automobilį. Paaiškėjo ir tai, kad jis neturėjo teisės vairuoti.

Plungiškis ir anksčiau nekart baustas už vairavimą apsvaigus.

D.Abelkiui dar teks atsakyti už menkesnius nusikaltimus – nežymų sveikatos sutrikdymą ir neteisėtą laisvės atėmimą.

Nusikaltimai padaryti pernai balandį. Apsvaigęs nuo alkoholio jis su bendrininku mušė ir spardė žmogų, o paskui surišo rankas ir kojas, atidarė bagažinę ir grasino, kad išveš jį į mišką ir susidoros.

Raktažodžiai
Jai sito urodo mama butu savo laiku pasidarius aborta, tai mes turetumeme 2 gyvybemis daugiau dabar.
Paprastas, 2021-10-14 21:13
Kas svarbiausia buvo įvykęs labai skaudus su žmonių žutimi susijusi atoavarija.Dėl to viso tariamo "lengvabudiškumo" savaime aišku kaltininkas buvo alkoholis ir jo vartojimas ir iš to sekamos pasekmės. Taip teisingai tokios su žmonių žutimi autoavarijos gali įvykti-atsitikti ir blaiviam vairuotojui, bet tai būtų žmogiškasis faktorius. Todėl ir kyla klausimas t.y. ar ir toliau dabrtinė seimo daugumos koalicija (šituo atveju klonuotieji libaralai) nori atpalaiduoti alkoholio įsigijimą? Negana to net po suvaržymo alkoholio įsigijimo dabar tik dar labiau pradėjo didėti asmenų kurie už vairo sėdasi gerai "pavartoją" alokohlį.
Sigitas, 2021-10-14 09:58
Sidebar placeholder