Iš populiarių Vilniaus „youtuberių“ pavogti du brangūs automobiliai – „Porsche“ vagys metė pakeliui, nes „užkalė“ variklis

(1)

Automobiliai pavogti iš „Youtube“ platformoje vaizdo turinį kuriančios komandos, pasivadinusios „Andrej Dron“. Kūrėjai čia jau turi kone 26 tūkst. sekėjų, dar kone 18 tūkst. – socialiniame tinkle „Instagram“. Komandos vaizdo įrašai įprastai viršija 50 tūkst. ar 60 tūkst., o kartais ir 70 tūkst. peržiūrų.

 

Vagystė pastebėta ketvirtadienį apie 8 val. ryto. Išlaužę projekto dalyvių garažą Vilniaus rajone, Kalino kaime, vagys išsivarė du automobilius - BMW M5 F90 ir „Porsche Macan GTS“. 

Po vagystės atkreiptas dėmesys į tai, kad naktį maždaug nuo 1 val. iki 5 val. garaže buvo dingusi elektra.

„Pas mus garaže stovbėjo daug automobilių. Bet pavogti buvo tik du. Kad ir kaip tai neskambėtų keistai, abi mašinos buvo baltos“, – sakė Daniil.

Pastebėjus vagystę, projekto dalyviai kreipėsi į policiją, apie ieškomus automobilius paskelbė savo „Instagram“ paskiroje, net pažadėjo atlygį. Netrukus sekėjai pranešė, kad greta Pilaitės stovi numestas ir likimo valiai paliktas „Porsche Macan“, jo būklė kelia liūdesį.

„Pas mus „Porsche Macan“ garaže stovėjo be alyvos. Mes planavom ją pakeisti, išleidom iš variklio vakare, taip ir palikom, nes iš vakaro nespėjom, naujos užpilti planavom ryte. Vagys 20 km nuvažiavo be alyvos ir variklį „paguldė“. Absurdiška situacija“, – pasakojo Daniil.

Prieš pasprukdami vagys paliktą automobilį apipurškė gesintuvais, kad neliktų įkalčių, pirštų antspaudų, DNR dalelių ir pan. Gesintuvais buvo apipurkštas ir garažas.

BMW M5 dingo be pėdsakų. Projekto dalyviai mano, kad automobilius pagrobti galėjo iš Kauno atvykę vagys. Kūrėjų manymu, dingęs BMW gali būti slepiamas būtent Kaune.

Vilniaus apskrities VPK lrytas.lt informavo, kad tokia vagystė iš tiesų registruota. Policija pranešimą gavo apie 8 val. 21 min. Prie garažo Kalino kaime atvykę tyrėjai nustatė, kad išlaužus spyną pavogtas automobilis „Porsche“ (įvertintas 40 tūkst. eurų) ir 2019 m. laidos BMW (įvertintas 65 tūkst. eurų). 

Taip pat nuo greta garažo stovėjusio dar vieno automobilio „Porsche“ pavogti valstybiniai numeriai.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės.

Baudžiamasis kodeksas nurodo, kad tas, kas pagrobė labai didelės vertės svetimą turtą arba pagrobė didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčias vertybes, arba pagrobė svetimą turtą dalyvaudamas organizuotoje grupėje, baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder