Italiją drebinančiame prievartavimo skandale – žvilgsniai į Lietuvą: į milijonieriaus pinkles pakliuvo ir lietuvaitė

Italija jau gerą pusmetį atidžiai seka išskirtinę prievartavimo bylą, dėl kurios už grotų atsidūrė milijoniniais turtais ir nežabojamais seksualiniais polinkiais garsėjantis verslininkas. Nauji išnaudotų merginų liudijimai rodo, kad auka galėjo tapti ir lietuvė.

Pasaulio mados sostinėje Milane netrūksta elito vakarėlių, kuriuose sukasi žavios merginos, dažniausiai dirbančios modeliais, ir turtingi vyrai. Niekam ne paslaptis, kad juose linksmybes dažnai lydi narkotikai ir alkoholis.

Prabangių apartamentų sienos slepia ir šokiruojančią tiesą apie tokiuose vakarėliuose išnaudojamas merginas.

Spąstai dailioms merginoms

Prabangiuose apartamentuose Milane, vos keli žingsniai nuo įspūdingosios Katedros, šiuo metu tylu, nors visai neseniai juose ištisomis paromis vykdavo siautulingi vakarėliai.

Vadinamąją Sentimentų terasą (Terrazza Sentimento) mados sostinėje žinojo daugelis, kaip ir jos šeimininką milijonierių Alberto Genovese. Gerai žinomi buvo ir jo rengiami vakarėliai, vykę čia nuo 2017-ųjų, kai milijonierius įsigijo geidžiamus apartamentus Milano širdyje.

Nors kaimynai dėl sklindančio triukšmo į policiją buvo kreipęsi daugybę kartų, vakarėlių niekas nesustabdė tol, kol pernai spalį paaiškėjo, kad terasa su įspūdingu vaizdu į Milano katedrą buvo tapusi tikrais spąstais merginoms.

Ne veltui šių vakarėlių dalyviams mobiliuosius telefonus buvo liepiama palikti už durų, o kambarius akylai saugojo apsaugos darbuotojai.

Prabilo jauna italė

Tiesa į viešumą iškilo spalį – tuomet, kai viena ką tik pilnametystės sulaukusi italė policijos pareigūnams išdrįso papasakoti, ką patyrė už šių apartamentų sienų.

Po jos pasakojimo lapkričio pradžioje prabangių vakarėlių šeimininkas A.Genovese, kurio turtas vertinamas kone 200 milijonų eurų, buvo sulaikytas.

Jam pateikti įtarimai merginos pagrobimu ir žiauriu prievartavimu apsvaiginus didžiulėmis narkotikų dozėmis.

Siautulingi vakarėliai vykdavo prabangiuose apartamentuose Milane, vos keli žingsniai nuo įspūdingosios Katedros.

Modeliu dirbanti 18-metė liudijo, kad viename apartamentų kambaryje ji per prievartą buvo laikoma daugiau kaip parą, kol sugebėjo ištrūkti pusnuogė ir sužalota.

Demaskavo vaizdo įrašai

Nors mergina, kuri buvo apsvaiginta narkotikų mišiniu, daugybės siaubingos nakties momentų neprisiminė, tai, kas jai buvo daroma, atskleidė vaizdo įrašai.

Maniakiškais polinkiais garsėjantis vyras kambaryje buvo sumontavęs daugybę vaizdo kamerų.

„Tą vakarą jis man pasiūlė šampano. Esu tikra, kad į jį buvo kažko pridėta, nes pradėjau elgtis keistai. Manau, kad ten buvo GHB, vadinamojo prievartavimo narkotiko.

Išgėrusi to neaiškaus šampano nebeprisiminiau nieko. Tik tiek, kad kambaryje buvo daugiau vyrų.

Haliucinacijos buvo tokios stiprios, kad vaizdas dvigubinosi. Aš tikrai rizikavau ten numirti“, – Italijos televizijos laidoje pasakojo mergina, kurios privatumas atidžiai saugomas.

Išdrįso prabilti atvirai

Ylai išlindus iš maišo atsivėrė tikra Pandoros skrynia. Vakarėliuose dalyvavusios merginos įgavo drąsos ir pradėjo atvirai pasakoti apie tikrąjį milijonieriaus veidą.

Po kelių mėnesių verslininkui pateikti kaltinimai dėl dar vienos merginos išprievartavimo, kaip įtariama, įvykdyto pernai liepą linksmybių mėgėjų dievinamoje Ibisos saloje.

A.Genovese čia turi prabangią vilą, vadinamą „Villa Lolita“. 23-ejų mergina pareigūnams pasakojo, kad ten atostogavo ir linksminosi pakviesta paties verslininko. Kaip ir Milane, taip ir viloje Ibisoje netrūko narkotikų.

„Mane Alberto pakvietė asmeniškai padovanodamas bilietą. Pirmas dienas praleidome normaliai linksmindamiesi, maudydamiesi baseine, vartodami įvairius narkotikus, kuriuos Alberto už dyką siūlė svečiams. Jie buvo sudėti tiesiog lėkštutėse kambariuose“, – tyrėjams teigė parodymus davusi mergina.

Ji aiškino tik vėliau sužinojusi, kad tokių vakarėlių metu merginoms buvo siūlomi kvaišalų mišiniai, apsvaiginantys iki bejėgiškos būsenos: „Šiek tiek atsigavusi aš pastebėjau, kad buvau su tuo pačiu sijonu ir ta pačia šilkine palaidine, kurią dėvėjau pirmą vakarą, tačiau ji buvo suplėšyta, o aš buvau be liemenėlės ir be batų.

Girdėjau balsus žmonių, kurie įeidavo į kambarį ir klausė manęs, kaip jaučiuosi.

Ant mano kojų buvo daugybė mėlynių, o riešus siaubingai skaudėjo, negalėjau jų net pajudinti.

Skaudėjo visą kūną, jaučiausi taip, lyg būčiau patyrusi seksualinę prievartą.

Į mados pasaulį besiveržiančios ir modeliais dirbti trokštančios merginos dažnai yra kviečiamos į triukšmingus vakarėlius, kuriuose jų tyko įvairūs pavojai.
„123rf.com“ nuotr.

Bijojau pranešti apie tai, bijojau jo reakcijos. Mane buvo pasiekusios žinios, kad jis pasiuntė savo žmones į vienos merginos, kuri jį norėjo apskųsti pareigūnams dėl panašių veiksmų, namus.“

Žvilgsniai krypsta į Lietuvą

Pasipylus skandalingoms istorijoms prievartavimo bylą atidžiai sekančios Italijos žiniasklaidos dėmesys nukrypo ir į Lietuvą.

Nuolatine minėtų vakarėlių dalyve prisistačiusi Kristina – modelis iš Rusijos – viešai papasakojo, kad tarp Italijos milijonieriaus prievartos aukų gali būti ir jauna lietuvė.

Esą jos kartu prieš porą metų lankėsi A.Genovese viloje Ibisoje ir ten drauge pramogavo.

„2018-ųjų birželio pradžioje ar liepos pabaigoje mes privačiu jo lėktuvu nuskridome į Ibisą. Buvome keturios merginos, modelių ieškotojas ir A.Genovese.

Modelių ieškotojas buvo žmogus, atsivedęs tas tris merginas, dvi lietuves ir vieną rusę. Vienu momentu mergina iš Lietuvos paklausė, kas už tai moka? Aš parodžiau į Alberto“, – pasakojo A.Genovese gerai pažinojusi Kristina.

Dingusiąją rado miegamajame

Skandalingas liudijimas nuskambėjo keliose populiariose Italijos televizijų laidose.

Mergina pasakojo, kad viloje laisvai liejosi narkotikai.

O lietuvė netrukus dingo ir nepasirodė net kelias paras. Po to, kai likusi kompanija jos pasigedo, mergina buvo rasta miegamajame tokios būklės, kad jai norėta kviesti greitąją pagalbą. Tačiau niekas neiškvietė nei jos, nei policijos pareigūnų.

„Niekada iki tol nebuvau mačiusi nieko panašaus. Mes pradėjome ją purtyti, apiprausėme, ji keistai judėjo. Kai šiek tiek atsigavo, paklausėme, ar reikia medikų pagalbos, tačiau ji atsisakė.

Po to ji nieko apie tai, kas įvyko, nekalbėjo, nė vieno žodžio“, – prisiminė Kristina.

Vyko ieškoti į Lietuvą

Po šio skandalingo pasakojimo populiari Italijos televizijos laida „Le Iene“ ėmėsi žiaurų smurtą galimai patyrusios lietuvės paieškų.

Kartu su vakarėlio dalyve Kristina laidos reporteris nuvyko į Lietuvą.

Paieška buvo sėkminga – Italijos žurnalistai merginą surado. Ji pati patvirtino patyrusi smurtą, tačiau tuomet neišdrįsusi kreiptis į pareigūnus.

„Kambaryje buvo lėkštė, pilnutėlė kokaino. Aš nenorėjau jo vartoti, bet jis mane vertė. Pradėjo darytis piktas. Išsigandau, pagalvojau, kad jis man suduos.

Jis norėjo priversti mane užsiimti oraliniu seksu. Maldavau jo liautis, bet jis manęs neklausė“, – anglų ir lietuvių kalbomis pasakojo lietuvė, kurios veidas buvo uždengtas, o tapatybė neįvardyta.

Pasak merginos, A.Genovese, laikydamas ją kambaryje, vis vartojo narkotikus ir vėl imdavosi prievartos: „Bandžiau kvėpuoti, nebeturėjau jėgų net išlipti iš lovos.

Aš jam sakiau, kad beveik miriau su juo tame kambaryje. Klausiau, kaip jis galėjo taip pasielgti.

Man buvo taip gėda ir jaučiausi tokia kalta, kad tai padariau, kad sutikau eiti su juo į tą kambarį.“

Italai baudžia griežčiau

Smurtą patyrusi lietuvė neatmetė galimybės kreiptis į teisėsaugą, kad prievartautojas būtų nubaustas.

Italijoje teisininke dirbanti Rūta Kavaliūnaitė „Lietuvos rytui“ patvirtino, kad, nors nuo patirtos prievartos jau praėjo pora metų, lietuvė galėtų teikti ieškinį.

Pasak advokatų kontoros „Studio legale De Nicolais“ teisininkės, Italijos įstatymų sistemoje nusikaltimams, susijusiems su lytinių santykių prievarta, skiriamas išskirtinis dėmesys, o taikomos bausmės didesnės nei Lietuvoje: „Italijos baudžiamasis kodeksas už tokį nusikaltimą numato įkalinimą nuo 6 iki 12 metų.“

Tyko daugybė pavojų

Jaunos ir gražios merginos dažnai gali papulti į turtingų vyrų pinkles.

Tai „Lietuvos rytui“ patvirtino ir mūsų šalyje žinomas modelių agentas Massimo Parisi.

Jis puikiai pažinojo ir prieš porą metų Klaipėdoje mįslingai žuvusią Dovilę Didžiūnaitytę, dirbusią modeliu Italijoje.

Buvęs D.Didžiūnaitytės agentas nenorėjo lyginti šių istorijų ir teigė, kad Dovilės drama nepalyginamai tragiškesnė, nes ji viešbutyje Klaipėdoje atsidūrė neturėdama nė menkiausio įtarimo, kas jos laukia.

„Turtuolis A.Genovese neturi jokių moralės principų. Jis manė, kad gali daryti viską, ko užsigeidžia, nes turi pinigų.

Tuose namuose Milane ir Ibisoje vakarėliai vyko ne vienus metus. Esu Milane su daug kuo kalbėjęs – visi žinojo, kad jis buvo nuolatinis pasilinksminimo vietų lankytojas ir nuotykių ieškotojas. Kai netikėtai praturtėjo, pradėjo piktnaudžiauti narkotikais, išnaudoti merginas. Jos iš dalies taip pat dėl to kaltos.

Dovilės istorija daug tragiškesnė. Nors ji turėjo asmeninių problemų, norėjo siekti savo svajonės, o tai ne visada paprasta. Juk gali taip nutikti, kad po pasirodymo ant podiumo, kai iš laimės esi devintame danguje, koks nors išgama užsuka į užkulisius ir pasiūlo tau narkotikų.

Aš ir jos sužadėtinis nežinojome, kad ji buvo uždaryta tame prakeiktame viešbutyje Klaipėdoje. Jei būtume žinoję, būtume elgęsi kitaip.

Aš gerai žinau Lietuvą, turiu gerų draugų Klaipėdoje, tikrai būčiau ką nors pasiuntęs jos išvaduoti. Bet aš nieko nežinojau“, – kalbėjo M.Parisi.

Garsiai agentūrai „Baltic Model Management“ vadovavęs italas įspėjo: modelių karjeros siekiančios jaunos merginos turėtų būti labai atsargios, kad nepapultų į pavojingus spąstus.

Modelių pasaulyje dabar pasitaiko daug fiktyvių užsakymų, kur merginų ieškoma ne fotosesijoms ar kolekcijoms demonstruoti, bet palydovių paslaugoms.

„Gaila, bet dabar mados pasaulyje tikrai pasitaiko modelių, kurie teikia ir palydovių paslaugas. Modelių agentūros tiesiog užverstos prašymais atlikti fiktyvius darbus, kad būtų patenkinti tam tikrų magnatų interesai, nesvarbu, kokios jie tautybės.

Yra rengiami fiktyvūs darbai ir agentūros tam nesipriešina, nes taip gauna pinigų. Deja, bet yra agentūrų, kurios tai daro.

Aš neleisdavau keliauti vienoms merginoms, jei joms nebūdavo suėję 16 metų.

Tai jos galėjo daryti tik su tėvais.

Labai lengva apgauti merginą, ypač jeigu ji jaunutė ir neturi šeimos užnugario. Labai lengva joms pasakyti – tai mano draugas, gali pasitikėti.

Aš visada tokius „draugus“ laikiau nuošalyje“, – pasakojo ilgus metus savo modelių agentūrą turėjęs italas M.Parisi.

Mados pasaulyje puikiai žinomas M.Parisi neneigė, kad kartais merginos pačios ryžtasi abejotiniems darbams, nes už juos siūlomi kur kas geresni pinigai.

Sudėtingame, konkurencijos pilname ir daug pastangų reikalaujančiame modelių pasaulyje didžiulėmis sumomis esą nelyja, jeigu nesi visų graibstomas supermodelis.

„Neseniai turėjau galimybę pamatyti, kokių žinučių sulaukia buvę mano modeliai. Net neįsivaizduojate, kokie tai pasiūlymai.

Tarkim, dvi savaitės Maldyvuose su pažadu sumokėti 2000 eurų už kvepalų ar juvelyrikos dirbinių fotosesiją.

Ten nuvykusi mergina iš tiesų patenka į kokio nors turtingo vyro žinią. Jis sumoka tuos 2000 eurų, bet paskui pasiūlo dar kelis kartus daugiau eurų, kad su juo eitų į lovą. Gaila, bet taip yra. Merginos turi būti labai atsargios“, – įspėjo buvęs modelių agentas.

Italas nebenori sugrįžti į Lietuvą

M.Parisi buvo tas žmogus, kuris lemtingą naktį telefonu bendravo ir su D.Didžiūnaityte, vėliau mįslingomis aplinkybėmis iškritusia iš 14-ojo Klaipėdos viešbučio aukšto.

Mergina tuo metu Italijoje buvusį savo agentą įspėjo, kad atsidūrė bėdoje, ir prašė pagalbos tuomet, kai sugrįš į Milaną. Iš karto po tragedijos parodymus Lietuvos teisėsaugai davęs italas sakė per apklausą jautęsis taip, lyg atskleisti tiesą Dovilės žūties istorijoje niekam nerūpėtų.

Jis piktinosi, kad vasarą teismą pasiekusi byla nagrinėjama vangiai, kad joje nebeliko įtarimų dėl žmogžudystės ar privedimo prie savižudybės. O dviem bylos įtariamiesiems Ričardui Pinikui ir Aivarui Milteniui kaltinimai pareikšti tik dėl narkotinių medžiagų, fizinio skausmo sukėlimo ir išžaginimo.

„Kai mane apklausinėjo, atrodė, jog teisėjas norėjo, kad pasakyčiau dalykus, kurių niekada nebūčiau pasakęs. Norėjo, kad sakyčiau, jog Dovilė buvo mergina, kuri vartojo narkotikus. Ji nevartojo. Ji buvo mergina, kuri, jeigu jai tam tikru metu būtum pasiūlęs išgerti, būti sutikusi, nes galbūt nebuvo pakankamai stipri viduje, kad atsisakytų, – apklausą, kurioje dalyvavo ir Italijos teisėjai, su kartėliu prisiminė M.Parisi. – Italijos teisėjai kelis kartus perklausė kolegų iš Lietuvos, kodėl jie taip primygtinai kartoja tuos pačius klausimus, į kuriuos jau atsakė, gal nori kaip nors daryti įtaką atsakymams? Visi norėjo parodyti, kad Dovilė buvo mergina, kuri buvo priklausoma nuo narkotikų, tačiau to tikrai nebuvo.“

M.Parisi tikina iki šiol esąs tiek sukrėstas dramatiškos ir mįslėmis apaugusios D.Didžiūnaitytės mirties istorijos, kad Lietuvoje po to lemtingojo 2017-ųjų lapkričio nė karto nesilankė. Nors nuo 1992-ųjų iki 2017-ųjų į mūsų šalį vykdavo kiekvieną mėnesį.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder