Kelią pastojo žioplas barsukas

(4)

Ankstų kovo 21-osios rytą į darbus Klaipėdoje Medelyno gatve skubėję vairuotojai susidūrė su netikėta kliūtimi.

Ties Šv. Pranciškaus onkologijos centru, ant važiuojamosios kelio dalies, gulėjo negyvas žvėrelis, o prie jo, įjungęs avarinius signalus, budėjo Klaipėdos miesto policijos ekipažas.

Nusiuntus nelaimėlio žvėrelio nuotraukas žymiam Lietuvoje gamtininkui, televizijos laidos „Gamtininko užrašai“ kūrėjui Mariui Čepuliui, šis identifikavo gyvūną: tai buvęs barsukas.

„Aplink Klaipėdą šių gyvūnų tikrai netrūksta, jie ypač dažnai per kelius laksto būtent tame ruože, kur antradienį buvo partrenktas barsukas. Šiems žvėreliams miškų nereikia, jie labiau įsikuria pamiškėse, jie mėgsta griovius, kur galėtų rausti urvus. Neseniai gelbėjau vieną barsuką Vilniuje: jis buvo įkritęs į kanalizacijos šulinį“, - „Vakarų ekspresui“ pasakojo M. Čepulis.

Gamtininkas pridūrė, jog linkę barsukai apsigyventi ir apleistose klėtyse, vienkiemiuose, kuriuose taip pat rausia urvus.

Klaipėdos apskrities VPK Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė informavo, kad policijai antradienio rytą buvo iš pradžių pranešta apie Medelyno gatvėje partrenktą stirną.

„Nuvykus į vietą paaiškėjo, jog būta barsuko. Labai gerai, kad vairuotojai paskambino skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112 ir pranešė apie įvykį, nes partrenktas ir važiuojamojoje kelio dalyje gulėjęs gyvūnas kėlė pavojų eismo saugumui. Todėl ir atvyko policijos ekipažas, kuris budėjo tol, kol žvėrelį utilizavimui išsivežė gyvūnų globos organizacija“, - sakė ji.

Policijos atstovė pridūrė, jog dažniausiai Klaipėdoje vairuotojai partrenkia į važiuojamąją kelio dalį netikėtai išbėgusius šunis, Kuršių nerijoje - stirnas ir briedžius.

Remiantis Klaipėdos apskrities VPK statistika, pernai registruota 40 eismo įvykių, susijusių su vairuotojų partrenktais gyvūnais. Šiemet tokių atvejų - 7.

Norint išvengti panašių incidentų rekomenduojama prie savo mašinų pritvirtinti laukinius gyvūnus atbaidančius, specialius švilpukus.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder