„Keliukai“ darbavosi pasiraitoję rankoves

(1)

Per savaitę už eismo saugumą keliuose bei gatvėse atsakingi pajūrio policininkai nustatė gerokai daugiau nei pusę tūkstančio Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidėjų. Tarp jų - ir keleivius vežusius girtus miesto maršrutinių mikroautobusų vairuotojus.

Gegužės 13-19 dienomis Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai iš viso užfiksavo 677 KET pažeidimus. Didelis dėmesys skirtas krovininių automobilių ir autobusų vairuotojų kontrolei.

Vykdyta Europos kelių policijos tinklo ROADPOL (angl. European Roads Policing Network) inicijuota prevencinė priemonė „Krovininių automobilių ir autobusų kontrolė“.

Per praėjusią savaitę pareigūnai demaskavo 12 įvairaus amžiaus neblaivių vairuotojų. Beveik visiems jiems nustatyti vidutiniai girtumo laipsniai. Į alkotesterius moterys ir vyrai pūtė nuo 0,43 iki 1,23 alkoholio promilės.

Tik uostamiestyje įkliuvusiam pradedančiajam (gimęs 2005 metais) vairuotojui nustatytas lengvas girtumo laipsnis - 0,37 prom.

Paaiškėjo, kad ryte į Klaipėdos gatvėmis kursuojančius maršrutinius mikroautobusus įlipę klaipėdiečiai negali būti tikri, kad laimingai pasieks kelionės tikslą. Girti ar labai pagiringi prie vairo sėda ne tik vyrai.

Sustabdytai 47 metų mikroautobuso „Mercedes-Benz“ vairuotojai nustatytas lengvas girtumo laipsnis. Moteris į alkotesterį įpūtė 0,72 alkoholio promilės.

Sustabdytas taip pat „Mercedes-Benz“ vairavęs 61 metų vyras buvo kiek blaivesnis - 0,43 prom.

Klaipėdos prieigose keliones baigė ir keturi neblaivūs vilkikų vairuotojai.

Dar devyni patikrinti vairuotojai neturėjo teisės vairuoti. Atsakomybės neišvengs ir alkoholio padauginę du dviratininkai.

Klaipėdos apskrities VPK atstovės Astos Kažukauskienės teigimu, per savaitę Kelių policijos pareigūnai taip pat užfiksavo, kad 23 vairuotojai neleistinai naudojosi mobiliojo ryšio įrenginiais, 27 vairuotojai ir du keleiviai nesegėjo saugos diržų, trys - lenkė ten, kur tai daryti draudžiama.

Mobiliuoju greičio matuokliu minimu laikotarpiu užfiksuoti 485, rankiniu - dar 102 leistino greičio viršijimo atvejai.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder