a juosta

Klaipėdoje už A juostos reikalavimų pažeidimus kasmet nubaudžiama tūkstančiai vairuotojų

(1)

Klaipėdos miesto PK pareigūnų duomenimis, per devynis 2022 m. mėnesius už maršrutiniam transportui skirtos A juostos reikalavimų nepaisymą uostamiestyje jau surašyta 4700 administracinio nusižengimo protokolų.

Per visus 2021 m. už tokio pobūdžio pažeidimą nubausta buvo 12 600 vairuotojų. A juosta važiuojančius automobilius Klaipėdos mieste fiksuoja tam tikrose atkarpose įrengtos vaizdo kameros.

Jų vieta laikas nuo laiko yra keičiama.

Policijos pareigūnai rengia ir tikslines priemones A juostos reikalavimų pažeidimams fiksuoti – šiemet jų buvo trys.

Klaipėdos policijos pareigūnai primena, kad Kelių eismo taisyklių 181 punkte numatyta, kad kelyje, pažymėtame kelio ženklu „Eismo juosta maršrutiniam transportui“ ir raide „A“, šia eismo juosta važiuoti ne maršrutinėms transporto priemonėms yra draudžiama.

Minėtu kelio ženklu ir simboliu „A+“ pažymėta eismo juosta dar gali važiuoti dviračiai, mopedai ir lengvieji keturračiai.

Tam tikrais atvejais  maršrutiniam transportui skirta juosta gali važiuoti skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ pažymėti automobiliai.

Taip pat taksi, elektromobiliai, motociklais ir automobiliai, kuriuose važiuoja 4 ir daugiau žmonių, jeigu eismo juosta pažymėta papildomais, šių transporto priemonių eismą leidžiančiais simboliais – elektromobilio,  motociklo, 4+ ar užrašu „TAKSI“.

Maršrutiniam transportui skirtos A juostos reikalavimus pažeidusiems vairuotojams gresia bauda nuo  30 iki 90 eurų (pagal LR ANK 417 str. 1 d.).

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder