Klaipėdos apygardos teismo atstovės Dovilės Saulėnienės teigimu, svarbiausi 2023 metų teismo veiklos iššūkiai buvo išliekantis nepakankamas teismo finansavimas, materialinių darbo sąlygų kokybės gerinimas, bylų nagrinėjimo trukmės mažėjimas ir aukšta teismo lankytojų aptarnavimo kokybė.
Per metus Klaipėdos apygardos teisme gautos 2659 naujos bylos.
Iš jų 238 administracinių nusižengimų bylos, nagrinėjamos apeliacine tvarka, 594 baudžiamosios bylos (193 pirmosios instancijos, 401 apeliacinės instancijos), 1827 civilinės bylos (413 pirmosios instancijos ir 1414 apeliacinės instancijos).
Teisme išnagrinėtų pirmosios instancijos bylų bendras stabilumas buvo 64,25 proc. (61 proc. baudžiamosiose bylose ir 67,5 proc. civilinėse bylose).
Vykdant 2023 metų Klaipėdos apygardos apylinkių teismų (teisėjų) administracinės ir organizacinės veiklos priežiūros planą, atlikti penki planiniai kompleksiniai ir tiksliniai teismų (teisėjų) patikrinimai.
Per praėjusius metus teisme gauta 18 skundų dėl Klaipėdos apygardos teismo (teisėjų) ir dėl šio teismo veiklos teritorijoje veikiančių trijų apylinkių teismų (teisėjų) veiksmų.
"Susidoroti su vienu didžiausių praėjusių metų iššūkiu - finansiškai orių darbo sąlygų teismo darbuotojams užtikrinimu, esant nepakankamam finansavimui, buvo ypač nelengva.
Visgi galime pasidžiaugti, kad 2023 metais augo ne tik teisėjų, bet ir teismo darbuotojų atlyginimai, nors jų augimas vis dar nepakankamas", - sakė D. Saulėnienė.
Atlyginimų didinimas padėjo išlaikyti teisėjams talkinančių profesionalų komandą, kuri yra būtina sąlyga įgyvendinant pagrindinį teismo veiklos tikslą - efektyvaus teisingumo vykdymą.
Teisėjų teigimu, siekiant šio tikslo itin svarbu yra išlaikyti balansą tarp operatyvaus bylų išnagrinėjimo ir teismo proceso kokybės.
„Praėjusiais metais dirbome beveik visiškai užpildytu teisėjų korpusu, dėl to galėjome pasiekti vieną iš 2023 metams išsikeltų tikslų - bylų išnagrinėta daugiau nei gauta, atitinkamai dėl to trumpėjo bylų nagrinėjimo trukmė“, - patikino D. Saulėnienė.
Dar vienas teismo iššūkis - tinkamų materialinių darbo sąlygų sudarymas, teismo veiklai nepritaikytų patalpų modernizavimas, laukiant įsibėgėjančio naujojo Klaipėdos teismų pastato statybų proceso pabaigos, numatytos 2026 m. IV ketvirtį.
Pernai paskelbtas Klaipėdos teismų pastato architektūrinis konkursas, viliamasi, kad procesai vyks sklandžiai ir 2026 m. pabaigoje teismai turės modernias, teismo darbo specifikai pritaikytas orias darbo sąlygas.
2023-iaisiais Klaipėdos apygardos teisme stabiliai aukštas išliko asmenų aptarnavimo kokybės balas. Pagal anoniminėje apklausoje dalyvavusių respondentų užpildytas anketas šis balas siekia 4,76 iš 5.
"Teisme nuolat siekiame palaikyti aukštą asmenų aptarnavimo kokybės standartą, nes suprantame, kad teismo lankytojų teigiama patirtis gali priklausyti ne tik nuo galutinio sprendimo, bet ir nuo asmens aptarnavimo atvykus į teismą.
Galime pasidžiaugti, jog praėjusių metų pabaigoje viena Klaipėdos apygardos teismo teisėja apdovanota Teismų sistemos garbės ženklu.
Praėję metai išsiskyrė ir Klaipėdos moksleivių pilietiškumo ugdymu - teisme aktyviai vyko moksleivių edukacijos.
Nepaisydami nuolatinių iššūkių siekiame ir ateityje sieksime kuo efektyviau įgyvendinti išsikeltus tikslus, nes kiekvienas iššūkis - tai galimybė tobulėti, prisitaikant prie naujų sąlygų", - konstatavo D. Saulėnienė.
Rašyti komentarą