Klaipėdos miesto policijos komisariato veiklos rezultatų ataskaita už 2022 m.

(1)

2023 m. vasario 1 d., Klaipėdos miesto policijos komisariato viršininkė Rasa Bekėžienė pristatė visuomenei Klaipėdos miesto PK 2022 m. veiklos rezultatus.

Pasak R. Bekėžienės, pagrindiniai prioritetai praėjusiais metais buvo greitas reagavimas į įvykius, glaudus bendradarbiavimas su visuomene, nevyriausybinėmis organizacijomis ir socialiniais partneriais, aktyvi nusikalstamų veikų prevencija.

2022 metais Klaipėdos miesto pareigūnai pranešimų apie nusikalstamas veikas gavo 2392 mažiau, nei 2021 m. Pasak miesto komisariato viršininkės, pranešimų mažėti galėjo dėl to, kad 2021 m. pareigūnai, be visų kitų funkcijų, dar turėjo prižiūrėti kaip laikomasi karantino reikalavimų.

Akcentuota, jog 2022 m. daugiausia pranešimų sulaukta liepos ir rugpjūčio mėnesiais. R. Bekėžienė taip pat pasidžiaugė, jog 2022 m. ištirta buvo daugiau nei pusė (58 procentai) visų nusikalstamų veikų.

Per 2022 m. Klaipėdos mieste daugiausia registruota vagysčių (2022 m. – 876, 2021 m. – 494). Dažniausiai įvairius daiktus ilgapirščiai pasisavindavo iš prekybos centrų, statybviečių, sandėliukų.

Tarp dominuojančių nusikalstamų veikų Klaipėdos mieste yra ir veikos susijusios su narkotinėmis medžiagomis – 2022 m. – 114, 2021 m. – 58), daugiau registruota ir įskaitinių eismo įvykių – 171, kai 2021 m. tokių buvo 151.

Pasidžiaugta, jog mažėja smurto artimoje aplinkoje atvejų – jei 2021 metais jų Klaipėdos mieste registruota 276, tai 2022 m. jų registruota 213.

Pasak Klaipėdos apskrities VPK veiklos pristatyme dalyvavusio uostamiesčio mero Vytauto Grubliausko, Klaipėda yra viena iš pirmaujančių miestų šalyje ištiriant nusikalstamas veikas.

Ir tai yra nuolatinio, sunkaus ir ypač nuoširdaus policijos pareigūnų darbo ir aktyvios prevencijos dėka pasiektas rezultatas. Savivalda yra labai dėkinga policijai, kad klaipėdiečiai savo mieste gali jaustis saugūs.

Klaipėdos apskrities VPK viršininkas Alfonsas Motuzas sako, kad metai buvo pilni iššūkių.

„Itin daug jų kėlė Rusijos sukeltas karas Ukrainoje, nuo jo bėgančių žmonių srautų sureguliavimas ir jų saugumo užtikrinimas. Policija visur ėmėsi lyderystės, tą darys ir ateityje. Geriausias pareigūnų darbo įvertinimas, mano nuomone, yra nuosekliai augantis visuomenės pasitikėjimas policija.

Klaipėdos apskrityje šiuo metu jis net viršija šalies vidurkį“ – sako Klaipėdos apskrities VPK viršininkas A. Motuzas.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder