Kokainą anglyje slėpę lietuviai ir kolumbietis kalės porą metų ilgiau

Vieną iš didžiausių kokaino kontrabandos siuntų anglies krovinyje gabenę asmenys nubausti ženkliai griežčiau – trims iš keturių kaltinamųjų teismas skyrė maždaug dviem metais ilgesnes laisvės atėmimo bausmes, antradienį pranešė prokuratūra. 

Rekordinė kokaino kontrabanda, daugiau kaip 71 kilogramas, į Lietuvą pateko 2015 metų vasarą. Išskirtinis tuokart buvo ne tik aptiktų narkotikų kiekis, bet ir jų maskavimo būdas – kokainas gabentas įmaišius jį į 250 tonų akmens anglies krovinį.

Praėjusią savaitę apeliacine tvarka išnagrinėjęs garsiąją narkotikų kontrabandos bylą Lietuvos apeliacinis teismas visus keturis kaltinamuosius pripažino kaltais bei trijų nuteistųjų atžvilgiu tenkino prokuroro prašymą sugriežtinti skirtas bausmes.

Neteisėtu disponavimu labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų, narkotikų kontrabanda veikiant organizuotoje grupėje pripažinti kaltais Vaidotas Matulaitis  ir kolumbietis Diego Pena Murillo (Diegas Penija Muriljo) nubausti dvejais metais ilgesnėmis laisvės atėmimo bausmėmis, tad nelaisvėje turės išbūti atitinkamai 10 ir 11 metų.

Kaltinamajam Kęstučiui Zienkai bausmės terminas padidėjo dar labiau – dvejais su puse metų, tad dabar vyras nubaustas 11 metų laisvės atėmimo bausme.

Kaltinamąjį Vygantą Panką teismas pripažino kaltu dėl neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, narkotikų kontrabanda veikiant organizuotoje grupėje bei dokumentų klastojimu ir paliko jam 2019 metais teismo skirtą 12 metų laisvės atėmimo bausmę.

Policijos nuotr.

Jūriniai konteineriai su anglimi iš Kolumbijos į Lietuvą vienos bendrovės vardu atkeliavo 2015 metų vasarą. Po kruopščiai suplanuotos slaptos sulaikymo operacijos ir po savaitę trukusios pasalos, du Lietuvos ir vienas Kolumbijos piliečiai buvo sulaikyti, kai iš minimo sandėlio jau ketino išvežti beveik 12 kilogramų iš akmens anglies išrankioto kokaino.

Po įtariamųjų sulaikymo Kauno apskrities policijos pareigūnai per savaitę rankomis perrinko 239 tonas akmens anglies ir iš šio kiekio išrinko dar 60 kg analogiškai atrodančių gabalų, kaip tuomet įtarta – sumaišytų su kokainu. Perduodant bylą į teismą įtariamiesiems buvo pateikti kaltinimai disponavus ne mažiau kaip 71 kg kokaino. Ikiteisminio tyrimo metu taip pat buvo ilgai ieškoma nusikalstamos veikos organizavimu įtarto V. Pankos, kuris vėliau pats pasidavė teisėsaugai.

Vygantas Panka. Policijos nuotr.

Vygantas Panka. Policijos nuotr.

Pirmos instancijos teismai tris Lietuvos piliečius bei Kolumbijos pilietį pripažino kaltais ir skyrė jiems realias laisvės atėmimo bausmes. Nuteistieji pirmos instancijos teismo sprendimą apskundė apeliacine tvarka. Lietuvos apeliacinio teismo sprendimu V. Matulaitis buvo išteisintas, o K. Zienkai ir D. Pena Murillo paliktos laisvės atėmimo bausmės.

Su tokiu Lietuvos apeliacinio teismo sprendimu nesutiko byloje valstybinį kaltinimą palaikęs prokuroras, kuris pateikė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo vėliau patenkintą kasacinį skundą. Sugrąžinus bylą iš naujo nagrinėti Lietuvos apeliaciniame teisme, netikėtai paaiškėjo, kad laisvės atėmimo bausme nuteistas Kolumbijos pilietis 2019 metų balandį buvo neteisėtai paleistas iš Kybartų pataisos namų.

Paaiškėjus šioms aplinkybėms ir nustačius, kad vyras grįžo į savo namus Nyderlanduose, nuteistasis į Lietuvą buvo sugrąžintas pagal Europos arešto orderį. Baudžiamosios atsakomybės neišvengė ir minimą nuteistąjį neteisėtai į laisvę paleidę Kybartų pataisos namų prižiūrėtojai – jų atsakomybę teisme sėkmingai įrodė Kauno apygardos prokurorai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder