Komisarė savaitgalį atsipalaidavo taip, kad ilsėtis galės ilgai

(26)

Skaudžiai pasibaigusios kolegų klaidos vadovaujamas pareigas Klaipėdos apskrities VPK einančiai patyrusiai pareigūnei įspūdžio nepadarė. Kelis dešimtmečius trunkanti teisėsaugininkės karjera niekais paversta vienu neatsakingu poelgiu.

Klaipėdos apskrities VPK vadovams sukant galvas, kaip sumažinti pajūrio pareigūnų stygių, savaitgalį jų tapo dar mažiau. Ir nemalonų siurprizą pateikė ne eilinis policininkas, o patyrusi ir vadovaujamas pareigas einanti vyresnioji komisarė.

Praėjusio šeštadienio vakarą uostamiesčio pietinėje dalyje patruliavę pareigūnai atkreipė dėmesį į „VW Golf“. Jis apie 20.13 val. sustabdytas Smiltelės ir Mogiliovo gatvių sankryžoje.

Automobilį vairavo 48 metų moteris. Ji buvo neblaivi. Nustatytas lengvas girtumo laipsnis, į alkotesterį įpūtė 1,22 alkoholio promilės.

Nors už tai gresia tik administracinė atsakomybė, vargu ar tai labai paguodė vairuotoją.

Prie vairo girta sėdo Klaipėdos apskrities VPK vyresnioji komisarė, vadovaujanti vienam Kriminalinės policijos skyriui.

Policininkė buvo ne tarnybos metu ir neuniformuota.

Pasak Klaipėdos apskrities VPK atstovės Andromedos Grauslienės, pareigūnė nušalinta nuo tarnybos, jos atžvilgiu pradėtas tarnybinis patikrinimas.

Žinant principingą ir griežtą Klaipėdos apskrities VPK vadovybės poziciją, galima neabejoti, kad patikrinimas baigsis priverstiniu komisarės atsisveikinimu su tarnyba.

Pareigūnė policijoje tarnauja jau 22 metus. Ji neteks teisės ir į jai jau priklausančią pareigūno pensiją.

Moters atžvilgiu pradėta ir administracinė teisena. Už transporto priemonės vairavimą esant neblaiviam (ne mažiau negu 0,41 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės) gresia bauda nuo 800 iki 1100 eurų. Taip pat ir laikinas vairuotojo pažymėjimo netekimas.

Neblaivūs pajūrio policininkai vairuodami ir ne tik įkliūva jau ne pirmą kartą. „Vakarų ekspreso“ duomenimis, Klaipėdos apskrities VPK vadovybė į garbės teisėsaugai nedarančius atvejus sureagavo operatyviai ir ėmėsi labai griežtų priemonių.

Pareigūnai gali bet kuriuo momentu savo kabinetuose ar darbo vietose sulaukti svečių ir prašymo papūsti į alkotesterį.

Prie komisariato esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje tikrinamas ir į darbą nuosavu transportu atvykstančių kolegų blaivumas.

A. Grauslienės teigimu, tokie netikėti patikrinimai vyksta ne tik uostamiestyje, bet ir visoje Klaipėdos apskrities VPK prižiūrimoje teritorijoje.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder