Kriminalistai „prikirpo“ „Baryga LT BOT“

(1)

Teisėsaugininkai sulaikė vyrą, įtariamą narkotinių medžiagų prekyba bei „Telegram“ programėlės kanalo „Baryga LT BOT“ administravimu. Šio kanalo paslaugomis naudojosi ne tik Klaipėdos, bet ir visame pajūryje kvaišalus vartojantys asmenys.

Lietuvos policija praneša, kad sutelkus bendras teisėsaugos pareigūnų pajėgas, Kauno rajone sulaikytas asmuo, įtariamas internetinėje programėlėje „Telegram“ sukūręs kanalą „Baryga LT BOT“, skirtą neteisėtam įvairių rūšių narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimui visą parą įvairiuose Lietuvos miestuose.

Jame viešinti siūlomų narkotinių ir psichotropinių medžiagų pavadinimai bei kainos, įgijimo vietos bei atsiskaitymo būdas. Pirkėjams sudaryta galimybė už neteisėtai išplatintas narkotines ir psichotropines medžiagas atsiskaityti virtualia kriptovaliuta „Solana“ (SOL).

Kad gautų didesnį pelną ir didesnį narkotinių bei psichotropinių medžiagų platinimo kanalo „Baryga LT BOT“ veiklos viešumą, įtariamasis apie tai skelbė ir kituose savo administruojamuose „Telegram“ kanaluose - „Patirtys“ ir „Los Angeles Lietuva“.

Tokiu būdu, preliminariais duomenimis, įtariamasis galėjo gauti apie 0,5 milijono eurų neteisėtų pajamų.

Minėtame „Telegram“ kanale siūlyta ne tik įsigyti narkotinių ar psichotropinių medžiagų, bet ir darbas - į įvairias vietas išslapstyti narkotines medžiagas. Už tai siūlytas atlygis - 150-250 eurų per dieną, kuris vėliau didėjo, priklausomai nuo įdirbio.

Nustatyta, kad „Telegram“ kanale „Baryga LT BOT“ ir „Miami Imperija“ esančiose grupės įsigyti narkotinių medžiagų siūlyta ne tik Lietuvos didmiesčiuose - Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje.

Kvaišalus buvo galima pirkti ir mažesniuose miestuose bei miesteliuose - Marijampolėje, Jonavoje, Kėdainiuose, Radviliškyje, Šilutėje, Trakuose, Palangoje, Nidoje ir kituose.

Atlikus kratas sulaikyto asmens namuose, automobiliuose, pagalbinėse ir kitose patalpose, rastos ir paimtos galimai narkotinės ir psichotropinės medžiagos, įranga apdoroti kriptovaliutą, kuria atsiskaitinėjo narkotinių medžiagų pirkėjai, pinigai, kiti daiktai ir įranga, reikšminga atliekamam tyrimui.

Po sėkmingai atliktų kratų teisėsaugos pareigūnai perėmė sulaikyto asmens administruojamas „Telegram“ kanale „Miami Imperija“ esančias grupes - „PATIRTYS“, „911 chatas N18“, „911 chat (N18, tik suaugusiems)“, „AUKSINIS JAUNIMAS“, „Garinimas“, „LOS ANGELES“, kuriose reklamuotos bei platintos įvairios narkotinės ir psichotropinės medžiagos.

Iš įtariamojo elektroninių piniginių išimta daugiau nei 350 tūkstančiai eurų virtualios valiutos, kuri, kaip įtariama, gauta už kvaišalų platinimą minėtuose „Telegram“ kanaluose.

Sulaikytam asmeniui po pareikšto įtarimo skirta griežta kardomoji priemonė - suėmimas 2 mėnesiams.

Už jam inkriminuojamą nusikalstamą veiką gresia laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder