Kuršių neriją pavertė sąvartynu

(1)

Klaipėdos apygardos prokuratūra teismui perdavė nagrinėti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) baudžiamąją bylą, kurioje dviem asmenims ir vienai bendrovei pareikšti kaltinimai dėl piktnaudžiavimo, aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimo bei saugomų teritorijų suniokojimo.

Aplinkos apsaugos departamento vertinimu, žala aplinkai gali siekti daugiau nei 5,6 mln. eurų, rašoma STT pranešime žiniasklaidai.

STT pareigūnų surinktais duomenimis, sostinėje registruotos kelių tiesimo bendrovės vadovas Gintautas Matulevičius ir jo pavaduotojas Mindaugas Karpičius, įtariama, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi bei pažeidė teisės aktų nustatytas aplinkos apsaugos priežiūros taisykles ir kitus teisės aktų reikalavimus.

Atlikto tyrimo metu surinkta duomenų, kad 2020 m. gegužės–rugsėjo mėnesiais, įgyvendinant iš valstybės ir Neringos savivaldybės administracijos lėšų finansuojamą Neringoje esančios Taikos gatvės dalies rekonstrukciją, beveik 2000 tonų rekonstrukcijos metu susidariusių statybinių atliekų – frezuoto asfalto – buvo neteisėtai išpilta ir išstumdyta valstybės saugomose teritorijose.

Aplinkosaugos specialistų vertinimu, šiais veiksmais, manoma, buvo padaryta žala Kuršių nerijos nacionaliniam parkui, Parnidžio ir Alksnynės kraštovaizdžio draustiniams bei Nidos senovės gyvenvietei, vadinamai Penkių kalvelių gyvenviete.

Nustatyta, kad gamtai padaryta turtinė žala galimai viršija 5,6 mln. eurų, atsirado kitų sunkių padarinių aplinkai – mechaniškai suslėgta ir sužalota miško paklotė, žolinė danga, želdiniai, sunaikintos būdingos pievos, pakeistas kraštovaizdžio tipas ir kt.

Abiem bendrovės vadovams ir juridiniam asmeniui UAB „Akordas 1“ pareikšti kaltinimai, o turtui, kurio vertė apie 2 mln. eurų, taikytas laikinas nuosavybės teisių apribojimas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder