NUOSTOLIAI. Dėl pirmadienio vakarą kilusio gaisro, pramoginio keleivinio laivo „Forelle - Flicka“ sezonas prasidės kur kas vėliau nei planavo jo savininkai. Laivo „Forelle - Flicka“ savininkų nuotr.

Laivybos sezono pamaryje pradžią paženklino nelaimė

(2)

Pirmadienio vakarą unikaliame Minijos kaime kilęs gaisras sudavė stiprų smūgį pamaryje šeimyninį verslą puoselėjančiai šeimai. Vis prasidėjus laivybos sezonui, ugnis nuniokojo iš Minijos į Nidą plaukiojantį nemažą keleivinį laivą „Forelle - Flicka“. Pernai iš pagrindų atnaujintas pramoginis laivas šiemet dar nebuvo išplaukęs nė į vieną reisą.

Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos tarnybų ryšio telefono numeriu 112 pranešimas apie gaisrą Šilutės rajone gautas pirmadienio vakarą, apie 21.12 val. Jis kilo lietuviškąja Venecija vadinamame Minijos (Mingės) kaime.

Ugniagesiams pranešta, kad atvira liepsna dega Minijos upės prieplaukoje, ties Krokų Lankos gatve, prišvartuotas laivas, kuriame žmonių nėra. Į įvykio vietą išsiųstos Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Šilutės ir Klaipėdos rajonų priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos. Informacija apie jį perduota Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stočiai.

Atvykus į vietą, atviros liepsnos jau nesimatė. Tačiau laivo vidaus patalpos buvo uždūmintos.

Pasak Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovės Aurelijos Maslauskienės, dar iki pasirodant ugniagesiams, gaisrą milteliniais gesintuvais gesino trys žmonės.

„Ugniagesiai gelbėtojai darbavosi minimaliai. Pasirūpino, kad nelikti kokių nors nematomų ugnies židinių, vėl galinčių sukelti gaisrą. Liepsnas užgesino patys žmonės“, - „Vakarų ekspresui“ sakė A. Maslauskienė.

Paaiškėjo, kad gaisras kilo 24 metrų ilgio ir 5 metrų pločio pramoginiame laive „Forelle - Flicka“, galinčiame plukdyti iki 80 keleivių.

Per jį išdegė medžio drožlių plokštėmis apkaltos vidaus patalpų lubos (12kv/m), sienos (8 kv/m), sudegė baro stalas, apsilydė du kondicionieriai, apdegė keturios durys, šaldytuvas, viduje buvę įvairūs namų apyvokos daiktai, išdužo dviejų langų stiklai, vienas įskilo, aprūko vidaus patalpos. Ugnies padaryti nuostoliai skaičiuojami. Jie bus nemaži.

Per gaisrą nukentėjo ir jį gesinęs vienas iš laivo savininkų. Riešus ir šlaunis apdegusį 29 metų vyrą greitosios medicininės pagalbos brigada nuvežė į Klaipėdos universiteto ligoninę.

Jau aiški ir gaisro priežastis. Jis kilo tvarkant laivą.

Laivo vidaus patalpose užsidegė įjungtas plaunamas siurblys, nuo kurio liepsna persimetė ant greitai ir lengvai užsidegančių daiktų.

1963 metais pagamintas keleivis pramoginis laivas „Forelle - Flicka“ yra šeimos verslas. Juo žmonės iš Minijos kaimo per Kuršių marias plukdomi į Nidą ir atgal. Nuo vėjo ir lietaus apsaugotą denį bei uždarą saloną turintis laivas nuomojamas ir įvairiausioms šventėms bei renginiams.

Kalbėdamas su „Vakarų ekspresu“, laivo savininkas, žinomas pamario verslininkas, įkūręs Minijos kaime ir kaimo turizmo sodybą, šios nelaimės iš pradžių sureikšminti nebuvo linkęs.

„Kas čia per įvykis, kad žurnalistai taip domisi. Nieko baisaus neįvyko. Apdegė tik vidus. Sutvarkysime“, - teigė verslininkas.

Tačiau pokalbio eigoje apmaudo vyrui paslėpti nepavyko.

„Pernai laivas buvo iš pagrindų atnaujintas. Viskas pakeista“, - apgailestavo laivo savininkas.

Per gaisrą nukentėjo jo sūnus, kuriam plaunant laivo salono grindis ir užsidegė siurblys.

Šiais metais navigacijos sezonas eksploatuojamuose valstybinės reikšmės vidaus vandens keliuose Lietuvoje prasidėjo balandį. Tačiau „Forelle - Flicka“ į Kuršių marias dar nė karto išplaukusi nebuvo.

„Nėra žmonių“, - pakankamai nelinksmai konstatavo laivo savininkas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder