Smurtas

Lietuvos kaime – tikra motinos „monstrės“ istorija: pareikšti įtarimai kelia siaubą (1)

Kai tik 2020 m. pradžioje Lietuvoje buvo paskelbtas visuotinis karantinas, buvo uždarytos ir mokyklos. Vaikai buvo priversti mokytis iš namų nuotoliniu būdu. Tačiau tėvams ir jų atžaloms praleidžiant daugiau laiko po vienu stogu, kai kur vaikams teko patirti siaubingą smurtą. Jo ilgą laiką negalėjo pastebėti nei artimiausi giminaičiai, nei suinteresuotos tarnybos. Vis dėlto, galimai išaiškintos mamos „monstrės“ byla Jurbarko teisme iki šiol yra vilkinama, nors ikiteisiminis tyrimas baigtas jau prieš metus.

 

Kraupiais nusikaltimais kaltinama motina vis dar nėra nuteista, mat jai vis iškyla kliūčių dalyvauti teismo procese. Įtariama, kad nusikalstama veika ji galėjo užsiimti net kelerius metus, tačiau įvestas karantinas tik dar labiau pablogino šeimos padėtį.

Jai pateikti kaltinimai dėl labai žiaurių išpuolių prieš savo vaikus: kad kankino ir sistemingai mušė ir kitaip smurtavo t. y. naudojo fizinį smurtą prieš savo mažamečius vaikus.

Įtariama, kad moteris ypač labai žiauriai kankino vieną savo vaiką – tyčia jį mušė ir žalojo buityje naudojamais įrankiais. Parklupdžiusi atžalą ant kelių, badė metaline virtuvine šakute į galvą, kojas, padus, sėdmenis, dūrė į vidinę žando pusę, kitomis priemonėmis žalojo vaikui išangę, sėdmenis, kandžiojo nagus, sudavė smūgius ir į nugaros sritį.

Archyvų nuotr.

Shutterstock 

Taip pat įtariama, kad panašiai žalojo ir kitus vaikus: mušė juos į įvairias vietas, spaudė jiems kaklą, lenkė pirštus atgal, taip sukeldama skausmą.

Šiuo metu vaikai nuo motinos yra atskirti, tačiau dėl teismo proceso vilkinimo teisingumo taip ir nesulaukė.

Bylą nagrinėja Marijampolės apylinkės teismo Jurbarko rūmai, tačiau vis atsiranda kokių nors kliūčių nevykdyti teisminio proceso. Su šia situacija gerai susipažinusi Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro (KOPŽI) centro vadovė Kristina Mišinienė. Jai kelia didžiulį nerimą, kaip šis teismas aplaidžiai žiūri į taip užvilkintą procesą.

„Ar tikrai bylos dėl nusikaltimų prieš vaikus yra skubiai nagrinėjamos, joms skiriamas ypatingas dėmesys? O gal viskas paliekama atsitiktinumų, nenumatytų įvykių, niekur neskubančio provincijos teisėjo malonei? Jau prieš metus baigtas ikiteisminis tyrimas dėl vaikų kankinimo, lygiai metus laiko proceso dalyviai renkasi į teismo salę – kad išgirstų, jog nagrinėjimas vėl atidedamas“, – sakė ji.

Archyvų nuotr.

Kristina Mišinienė

Pasak K. Mišinienės, teisiama savo vaikų kankintoja neva nežinojo, jog gali turėti gynėją, jo ilgai ieškojo, vėliau ir pati pradingo kaip į vandenį.

„Gerai suprantu, kad teisėjai nėra visagaliai, jie nėra atsakingi už absoliučiai visas bylos nagrinėjimo aplinkybes, tačiau šiandien Jurbarko teisme yra ypatinga byla, jai reikia didelio dėmesio, susikaupimo – juk kalbame apie labai rimtus kaltinimus šeimai, sadistiškai žalojusiai savo pačių vaikus, liečiamės ne tik prie jų kūnelių randų, bet ir prie vargu ar praeisiančių sielos žaizdų!“, – tikino ji.

Siaubingu elgesiu savo vaikų atžvilgiu kaltinama moteris savo kaltės nepripažįsta, todėl teisme atlikti sutrumpintą įrodymų tyrimą nėra galimybės.

Jai pareikšti kaltinimai dėl fizinio skausmo sukėlimo ir ar nežymaus sveikatos sutrikdymo (BK 140 str. 3 d.) ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo (BK 138 str. 2 d. 1 p., 3 p., 5 p. 6 p.).

Bendrojo pagalbos centro numeris – 112.

Specializuotos pagalbos centrų sąrašas ir kontaktai pagal savivaldybes:

Emocinės paramos tarnybaTelefono numerisEl. adresasDarbo laikas

„Pagalbos moterims linija“8 800 [email protected] visą parą

„Vilties linija“116 [email protected] visą parą

„Linija Doverija“ (pagalba paaugliams ir jaunimui teikiama rusų kalba)8 800 77277II-VI 16:00-20:00

Pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims visoje Lietuvoje teikia Specializuotos pagalbos cendivai (SPC). Patyrėte fizinį, psichologinį, seksualinį, ekonominį smurtą? Nedvejodami kreipkitės nurodytais kontaktais pagal savo gyvenamąją vietą:

RegionasSpecializuotos pagalbos cendivasTelefonai, el.paštas

Akmenės r., Joniškio r.,Pakruojo r., Radviliškio r., Šiaulių m., Šiaulių r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232
[email protected]

Alytaus m., Alytaus r., Druskininkų sav., Lazdijų r., Varėnos r.Alytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287
[email protected]

Anykščių r., Molėtų r., Utenos r.Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras8 615 45464
[email protected]

Birštono sav., Kaišiadorių r., Kauno r., Prienų r.Moterų teisių asociacija8 603 89833
[email protected]

Panevėžio m., Panevėžio r., Biržų r., Kupiškio r., Pasvalio r., Rokiškio r.Lietuvos agentūros "SOS vaikai" Panevėžio skyrius8 699 86866
[email protected]

Elektrėnų sav., Šalčininkų r., Širvintų r., Trakų r., Švenčionių r., Vilniaus m.(Naujininkų, N.Vilnios, Grigiškių seniūnijos), Vilniaus r.Moterų informacijos centras8 650 95216
[email protected]

Visagino m., Ignalinos r., Zarasų r.Visagino šeimos krizių centras8 699 20069
[email protected]

Jonavos r., Kėdainių r., Ukmergės r.Kauno moterų linija8 618 40044
[email protected]

Tauragės r., Kelmės r., Jurbarko r.Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras8 616 55877
[email protected]

Marijampolės sav., Kalvarijos sav., Kazlų Rūdos sav., Šakių r., Vilkaviškio r.Marijampolės apskrities moters veiklos centras8 63355007
[email protected]

Kauno m.Kauno apskrities moterų krizių centras8 679 31930
[email protected]

Klaipėdos m., Neringos m., Palangos m.Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras8 650 60094
[email protected]

Kretingos r., Klaipėdos r., Skuodo r., Šilutės r.Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras8 605 82331
[email protected]

Telšių r., Mažeikių r., Plungės r., Rietavo sav.Telšių krizių centras8 671 16590
[email protected]

Šilalės r., Pagėgių sav.Koordinacinis centras "Gilė"8 610 10715
[email protected]

Raseinių r.Raseinių krizių centras8 428 52177
[email protected]

Vilniaus m.(išskyrus Naujininkų, N. Vilnios, Grigiškių seniūnijas)Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociacija8 664 31207
[email protected]

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder