Marinuoti svogūnai rūkalų kontrabandos nepaslėpė

Klaipėdos jūrų uoste sulaikyta didelė nelegalių rūkalų siunta. Muitininkai ją aptiko tarp į Švediją vežtų kibirėlių su raugintomis daržovėmis.

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) ir Klaipėdos teritorinės muitinės mobiliųjų grupių posto skyriaus pareigūnai atsiraitoję rankoves pasidarbavo jūrų uoste - Centriniame Klaipėdos terminale.

Atidžiai patikrintas iš Klaipėdos į Karlshamną turėjęs išplaukti keltas ir jame buvę į Švediją vykstantys vilkikai.

Patikrinimo metu muitininkams įtarimų sukėlė vienas iš Latvijos atvažiavęs vilkikas „Volvo“.

Krovininį automobilį vairavęs Latvijos pilietis deklaravo gabenantis jungtinį krovinį. Patikino į Švediją vežantis 2,8 tonos salotų ir 645 kilogramus marinuotų svogūnų, o į Daniją - 10 tonų dekoratyvinių žvakių.

Patikrinus vilkiką rentgeno kontrolės sistema pastebėta, jog puspriekabės viduje gali būti nedeklaruotų prekių.

Pareigūnams atliekant detalią apžiūrą, šie įtarimai pasitvirtino su kaupu. Puspriekabės gale sukrautos daržovės maskavo daugybę dėžių su cigaretėmis.

Iš viso rasta 180 tūkstančių pakelių cigarečių „Prince“ be banderolių. Įtariama, kad jos galėjo būti padirbtos viename iš Latvijoje veikiančių šešėlinių tabako fabrikų.

Manoma, kad šie rūkalai turėjo būti gabenami į Ispaniją ir Graikiją.

Teisėsaugininkų duomenimis, kontrabandinių rūkalų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais - daugiau nei 745 tūkstančiai eurų.

Vilkiką vairavęs latvis sulaikytas ir apklaustas. Vėliau jam skirta švelnesnė už suėmimą kardomoji priemonė - piniginis užstatas (10 tūkstančių eurų).

MKT Klaipėdos skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė.

Prieš pusmetį - 2023 metų rugpjūčio 11-ąją - Klaipėdos jūrų uoste sulaikyta labai panaši, 200 tūkstančių pakelių, nelegalių rūkalų siunta.

Cigaretės taip pat buvo rastos į Švediją pasiruošusiame išplaukti kelte jau stovėjusiame vilkike. Tada deklaruota, kad neva gabenama baldų furnitūra.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder