Apie 40% FTC apklaustų žmonių, praradusių pinigus dėl meilės aferistų, teigė, kad pirmasis kontaktas su jais buvo užmegztas per socialinius tinklus. Apgauti žmonės sukčiams vidutiniškai atidavė apie 2 000 JAV dolerių.
Finansinių konsultacijų bendrovės „Javelin Strategy & Research“ apklausos duomenimis, 73% pinigus atidavusių asmenų buvo vyrai. 22% „Javelin Strategy“ apklaustų asmeninių finansų konsultantų teigė, kad tarp jų klientų yra žmonių, nukentėjusių nuo meilės aferistų.
„Meilės aferistai yra ypač klastingi, nes jie žaidžia žmonių emocijomis, – sakė „Javelin Strategy & Research“ sukčiavimo tyrimų direktorė Tracy Kitten.
Amerikiečių ekspertai pateikia keletą patarimų, kurie padeda išvengti meilės sukčių nuostolių. Jų nuomone, turėtumėte atkreipti dėmesį į susirašinėjimo stilių, nes jį dažnai vykdo botai.
Be to, jei susirašinėjimo draugas / draugė primygtinai reikalauja apie tokį susirašinėjimą nepasakoti savo draugams ar pažįstamiems, tai gali būti nerimo priežastimi.
Jei virtualus draugas nuolat atsisako susitikti asmeniškai, taip pat ir viešoje vietoje, tai taip pat gali reikšti, kad susirašinėjimą vykdo sukčius.
Rašyti komentarą