Motinos žudikui – ne kalėjimas, o psichiatrijos ligoninė (1)

Prieš metus Plungę sukrėtė šiurpi žinia – netoli savo namų rasta nužudyta moteris. Dar šiurpiau nuskambėjo tai, kad įtarimai dėl nužudymo krenta ant jos sūnaus. Sukrėsti kaimynai negalėjo patikėti, kad iš pažiūros tylus, ramus jaunas vyras galėjo šitaip pasielgti.

Tiesa, jau tada puse lūpų kalbėta, kad sūnus turi sveikatos problemų. Po kone pusmetį vykusio ikiteisminio tyrimo galiausiai byla atsidūrė Klaipėdos apygardos teisme.

Birželio 16-ąją uostamiesčio teismo teisėjų kolegija sprendė klausimą ne dėl bausmės skyrimo, bet dėl priverčiamųjų medicinos priemonių taikymo.

Gyvybės 59-erių plungiškė neteko praėjusių metų birželį. Teismas nustatė, kad su mama susipykęs sūnus ne mažiau kaip 25 kartus peiliu dūrė jai į įvairias kūno vietas.

Medicinos ekspertai aptiko daugybę kaklo, krūtinės ląstos ir kt. sužalojimų. Jie sukėlė sunkų trauminį hemoraginį šoką. Kitaip tariant, moteris nukraujavo ir mirė.

Įtarus, kad šitaip žiauriai su mama pasielgė sūnus, jis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Ikiteisminio tyrimo metu vyras savo kaltės nepripažino. Teigė nusikaltimo išvakarėse vėlai nuėjęs miegoti, todėl kitą dieną atsikėlęs įdienojus. Sakė su mama nekonfliktavęs, trumpai šnektelėjęs išvakarėse.Pareigūnams įtariamasis kalbėjo, kad su mama artimų ryšių nebuvo, kas galėjo ją nužudyti, nenumanantis, o pats tą dieną į rankas peilio paėmęs nebuvo.

Minėjo, jog tą dieną norėdamas su kuo nors pabendrauti aplankė seserį.

Nagrinėjant bylą buvo apklausta nužudytosios dukra. Ji patvirtino brolio žodžius apie apsilankymą. Tiesa, tas apsilankymas jai sukėlė įtarimų, nes jiedu artimai nebendravo. Įtarimų, kad kažkas negerai, kėlė ir tai, kad niekas – nei sesuo, nei draugė, nei tėvas, nei dukra – negalėjo su moterimi susisiekti.

Be to, mirusiosios draugė papasakojo, jog atėjusi prie durų pamatė susuktą kilimą, iš kurio kyšojo balti plaukai.

Paaiškėjus, kad mama nebuvo darbe, kad jos nėra ir namuose, nelaimės nuojauta dar labiau sustiprėjo, tad dukra kreipėsi į policiją. Tuo metu, kai moteris iškvietė pareigūnus, brolis svečiavosi pas ją.

Pasak liudytojos, pamatęs policiją, jis patraukė pas kaimynus, kad jie padėtų ieškoti mamos.

Brolis ir sesuo kartu su pareigūnais nuvažiavo į motinos namus, bet jie buvo tušti. Apieškant sodybos teritoriją, prie už ūkinio pastato esančios transformatorinės ir buvo rastas žiauriai nužudytos plungiškės kūnas, suvyniotas į audeklą.

Iš pradžių manyta, kad nusikaltimą sūnus padarė būdamas neblaivus, tačiau buvo nustatyta, kad jis alkoholio nebuvo vartojęs, taip pat nebuvo svaiginęsis ir narkotikais.

Teisme ekspertė patvirtino, jog nusikaltimo metu plungiškis jau sirgo lėtiniu psichikos sutrikimu, todėl negalėjo ir negali suprasti savo veiksmų esmės ir jų valdyti. Jos rekomendacija – priverstinis gydymas specializuotoje psichikos sveikatos priežiūros įstaigoje. Ekspertė nurodė, kad veiksmus prieš motiną sūnus motyvavo gynyba, neva mama pažeidė jo asmeninę erdvę ir jis gynėsi.

Beje, iškart po nusikaltimo kaimynai kalbėjo, jog plungiškė rašė raštus gydytojams, kad sūnus būtų gydomas priverstinai, tačiau pagalbos taip ir nesulaukė. Apie tai teisminio nagrinėjimo metu užsiminė ir ekspertė.

Mamą žiauriai nužudžiusį vyrą teismas pripažino nepakaltinamu ir paskyrė jam taikyti priverčiamąją medicinos priemonę – stacionarinį stebėjimą griežto stebėjimo sąlygomis specializuotoje psichikos sveikatos priežiūros įstaigoje.

Nutartis per dvidešimt dienų gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui.

laikrastisplunge.lt
 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder