Kaune susidūrus mikroautobusui ir krovininiam automobiliui, sužalota apie 20 žmonių

Nusikaltimų ir nelaimių suvestinė: mirė traktoriaus prispaustas vyras

(2)

Naujausia šalies kriminalinių nusikaltimų kronika, parengta pagal VE.lt, BNS ir ELTA informacinių agentūrų pranešimus.

Papildyta 11:24 val.

Klaipėdoje bare apvogtos dvi moterys: vagims rūpėjo „iPhone“

Šeštadienį apie 02 val. 27 min. Klaipėdoje, Žvejų g., bare, pastebėta, kad yra pavogta be priežiūros palikta moteriška kuprinė, kurioje buvo mobiliojo ryšio telefonas „Iphone 12 Pro“, piniginė su dokumentais ir 20 eurų bei makiažo rinkinys. Žala – 770 eurų. 

Kaip praneša Klaipėdos apskrities VPK tą pačią naktį Žvejų gatvėje nuo vagių nukentėjo kita moteris. Pavogta jos be priežiūros palikta moteriška rankinė, kurioje buvo mobiliojo ryšio telefonas „iPhone 12" ir apie 140 eurų. Žala – 690 eurų.

Raseinių rajone pastarąją parą rasti trys sprogmenys ir 6 dėžės šovinių

Raseinių rajone pastarąją parą rasti trys sprogmenys ir 6 dėžės šovinių, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnyba (PAGD).

PAGD duomenimis, pirmasis iškvietimas gautas 14.11 val. , kad Raseinių rajone, Kalnujų sen., Kalnujų mstl., Pušyno g. įvestas planas „Skydas“. Pabudėta, kol atvyko išminuotojai ir 85 mm ir 75 mm artilerijos sviedinius sunaikino vietoje.

Antrojo pranešimo sulaukta 16.09 val., kad laukuose rastas sprogmuo, įvedamas planas „Skydasׅ“. Budėta, kol atvyko išminuotojai ir F1 rankinę granatą sunaikino vietoje.

Dar vieno pranešimo sulauktą po valandos, apie 17.08 val. pranešta, kad kasdami bulves žmonės rado 5 dėžes, pilnas šovinių, įvedamas planas „Skydas“. Budėta, kol atvyko išminuotojai ir 6 dėžes (apie 2400 vnt.) karabino šovinių išsivežė.

Varėnos rajone, ežero pakrantėje, rastas vyro kūnas

Varėnos rajone, ežero pakrantėje, rastas vyro kūnas, praneša policija.

Teisėsaugos duomenimis, sekmadienį, apie 17 val. 30 min. Varėnos r., Merkinės sen., Laukininkų k., kaimo turizmo sodybos kieme, ežero pakrantėje, rastas vyro (gim. 1959 m.) kūnas be išorinių kūno sužalojimų.

Klaipėdoje apžiūros metu pas nepilnametį rasti 5 paketėliai su galimai narkotine medžiaga

Uostamiestyje atliekant dalinę nepilnamečio apžiūrą rasti 5 paketėliai su galimai narkotine medžiaga, praneša policija.

Teisėsaugos duomenimis, sekmadienį, apie 22.40 val. Klaipėdoje, Naikupės g., atlikus 2007 m. gimusio vaikino dalinę apžiūrą, rankinėje rasti ir paimti 5 paketėliai su augalinės kilmės, galimai narkotine medžiaga.

Pradėtas tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Kaišiadorių rajone mirė traktoriaus prispaustas vyras

Kaišiadorių rajone apvirtus traktoriui žuvo jo prispaustas žmogus, praneša priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnyba (PAGD).

PAGD duomenimis, sekmadienį, Kaišiadorių r. Žaslių sen., Talpūnų k., Talpūnų g. 16.11 val. gautas pranešimas, kad apvirto traktorius, viduje yra prispaustas vyras.

Atvykus ugniagesiams, iš apvirtusio traktoriaus gyventojai jau buvo išlaisvinę vyrą ir pradėję gaivinti. Padėta medikams atlikti gaivinimą, po 20 minučių gaivinimas nutrauktas, konstatuota vyro (g. 1967 m.) mirtis.

Marijampolėje sulaikytas vyras su savimi galimai turėjęs narkotinių medžiagų ir padirbtą vairuotojo pažymėjimą

Marijampolėje sulaikytas vyras su savimi galimai turėjęs narkotinių medžiagų ir padirbtą vairuotojo pažymėjimą, praneša policija.

Teisėsaugos duomenimis, apie 2.10 val. Marijampolėje, Sporto g., automobilių stovėjimo aikštelėje, pastebėtas stovintis automobilis „Audi“, kuriame sėdėjo moteris (gim. 1991 m.), prie automobilio buvo vyras (gim. 1995 m.).

Atlikus dalinę automobilio apžiūrą rastas ir paimtas, vyrui priklausantis, paketas su galimai narkotine ar psichotropine medžiaga ir užspaudžiamas maišelis su galimai narkotine ar psichotropine medžiaga. Taip pat automobilyje rastas, vyrui priklausantis, galimai padirbtas vairuotojo pažymėjimas.

Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į ilgalaikio sulaikymo patalpas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 259 str. 1 d.

Sostinėje įvykdytų vagysčių metu pasisavinta daiktų už daugiau kaip 3,1 tūkst. eurų

Sostinėje įvykdytų vagysčių metu pavogta daiktų už daugiau kaip 3,1 tūkst. eurų.

Teisėsaugos duomenimis, sekmadienį, apie 5 val. 30 min. Elektrėnų sav., Vievio sen., Pilypiškių k., pastebėta, kad iš sodo namelio pavogta įvairūs statybiniai įrankiai. Nuostolis – 1 153 eurai.

Tą pačią dieną, apie 15 val. 15 min. Vilniuje, Pylimo g., pastebėta, kad pavogta elektrinis paspirtukas „Inokim oxo“. Nuostolis – apie 2 000 eurų.

Abiem atvejais praadėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str. 1 d.

Vilniaus rajone neblaivi moteris sužalojo policijos pareigūnę

Vilniaus rajone tarnybos metu neblaivios moters sužalota policijos pareigūnė, praneša policija.

Teisėsaugos duomenimis, 18 val. 11 min. gautas pranešimas, kad Vilniaus r., Buivydiškių k., moteris nori nusižudyti.

Į įvykio vietą atvykus policijos pareigūnams, rasta galimai neblaivi moteris, kuri užsipuolė ir sužalojo Vilniaus m. 5 PK pareigūnę (gim. 1997 m.). Pareigūnė, suteikus med. pagalbą, gydoma ambulatoriškai.

Įtariamoji (gim. 1976 m.) dėl sveikatos sutrikimo paguldyta į ligoninę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 286 str.

Radviliškio rajone, automobilyje, rastas vyro kūnas su šautine žaizda galvoje

Radviliškio rajone, automobilyje, rastas vyro kūnas su šautine žaizda galvoje, praneša policija.

Teisėsaugos duomenimis, sekmadienį, apie 13 val. 40 min. Radviliškio r., Ramoškių k., automobilyje „Volvo S80“, rastas mirusio vyro (g. 1965 m.) kūnas su šautine žaizda.

Šalia kūno rastas ir paimtas neteisėtai laikomas pistoletas „Baikal“. Įtariama, kad vyras mirtinai susižalojo pats.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Neblaivus ir be teisių vairuotojas magistralėje atsitrenkė į atitvarus

Neblaivus vairuotojas Raseinių rajone sukėlė avariją.

Kaip pranešė Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, pirmadienio naktį, 1.34 val. Raseinių rajone, automagistralėje Vilnius–Kaunas–Klaipėda, neblaivus (2,77 prom.) vairuotojas nesuvaldė automobilio „Ford Focus“ ir atsitrenkė į kelio atitvarus. 

Anot policijos, 46-erių vyras yra neįgijęs teisės vairuoti.

Akmenės rajone vyras įtariamas dviejų moterų išžaginimu

Akmenės rajone vyras įtariamas išžaginęs dvi moteris.

Kaip pranešė policija, sekmadienį gautas pranešimas, kad Akmenės rajone, bute, 29 metų vyras lytiškai santykiavo su 22 metų moterimi prieš jos valią.

Tyrimo metu nenustatytu laiku vyras taip pat lytiškai santykiavo su kita, taip pat 22 metų moterimi prieš jos valią.

Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Savo vaikus, kaip įtariama, Neryje nuskandinusiai moteriai skirta psichiatrinė ekspertizė

Vilnius, rugsėjo 18 d. (BNS). Du savo vaikus, kaip įtariama, Neryje nuskandinusiai moteriai teismas skyrė psichologinę-psichiatrinę ekspertizę.

Vilniaus miesto apylinkės teismo ikiteisminio tyrimo teisėjas praeitą savaitę patenkino Vilniaus apygardos prokuroro prašymą ir skyrę stacionarinę ekspertizę moters sveikatos būklei įvertinti. Ekspertai turėtų atsakyti į klausimus, ar moteris serga psichikos liga ar gali suvokti savo veiksmus bei juos valdyti.

„Kreipiausi ir teismas patenkino mano prašymą. Ir medikai nurodė, kad būtina skirti tokią ekspertizę“, – BNS pirmadienį sakė bylos tyrimą kontroliuojantis Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Gintas Vaičiūnas.

Teismas buvo surengęs žodinį posėdį dėl prokuroro prašymo.

„Dalyvavo tie proceso dalyviai, kuriuos kvietė teismas, aš nenoriu jų įvardinti“, – BNS sakė prokuroras.

Moteriai dėl galimo savo vaikų nužudymo yra suteiktas įtariamosios statusas, surašytas įtarimas, ji toliau gydoma ligoninėje.

Policija jau yra apklaususi įvykio liudytojus, moters vyrą, jis buvo ištiktas šoko.

„Proceso veiksmai byloje yra atliekami toliau“, – BNS teigė G. Vaičiūnas.

Apie tai, jog Vilniuje, Verkių gatvėje, Neries upėje pastebėta neadekvačiai besielgianti moteris ir vandenyje skęstanti dar trejų metų neturinti mergytė, pranešta rugsėjo 3 dieną, po 11 valandos.

Atvykusių greitosios medikų gaivintas vaikas mirė.

Taip pat vandenyje rasta kita nuskendusi dar metukų nesulaukusi mergaitė.

Pirminiais policijos duomenimis, motina norėjo nusižudyti upėje ir skandino savo vaikus. Savo vaikus, kaip įtariama, paskandinusi motina yra policijos darbuotoja, bet ne pareigūnė.

36 metų įtariamoji yra Policijos departamento Personalo administravimo skyriaus darbuotoja. Moteris policijoje dirbo 2018-2020 metais, paskui jai pamečiui gimė vaikai. Nuo 2021 metų sausio moteris yra vaiko priežiūros atostogose.

Anksčiau ji, turimais duomenimis, dirbo socialine darbuotoja. 

Policijos atstovai sako, kad moteris darbą atlikdavo puikiai, dirbo su personalo klausimais, buvo labai kruopšti, tačiau buvo uždaro būdo, nebuvo linkusi pasakoti apie save.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl savo artimojo giminaičio ar šeimos nario nužudymo, taip pat dėl bejėgiškos būklės žmogaus nužudymo.

Už šiuos nusikaltimus baudžiama laisvės atėmimu nuo aštuonerių iki 20 metų arba laisvės atėmimu iki gyvos galvos.

Po šios tragedijos, medikai, politikai, visuomenininkai ėmė diskutuoti apie pagalbą pagimdžiusioms mamoms.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė inicijuojanti teisės aktų pakeitimus ir kitas priemones, kurios stiprintų pagalbą nėščiosioms ir pagimdžiusioms moterims.

Priemonėmis būtų siekiama laiku atpažinti psichologinius sunkumus, stiprinti artimųjų ir visuomenės palaikymą ir supratingumą bei užtikrinti veiksmingą ir savalaikę specialistų pagalbą, nurodo ministerija.

PSICHOLOGINĖ PAGALBA

Vilties linija: pagalba suaugusiems: 116 123

Pagalbos moterims linija: 8 800 66366

Vyrų linija: 8 670 00027

Pagalbos vyrams linija „Nelik vienas“: 8 604 11119

Mobilioji psichologinių krizių įveikimo komanda: 8 616 22252

Jaunimo linija: emocinė parama jaunimui: 8 800 28888

Vaikų linija: emocinė parama teikiama vaikams, paaugliams: 116 111

Vaikų ir paauglių krizių intervencijos skyrius: (8-5) 275 75 64

Linija „Doverija“: rusų kalba paaugliams ir jaunimui: 8 800 77277

artimiems.lt: pagalba nusižudžiusiųjų artimiesiems:

tuesi.lt: interneto svetainė skirta savižudybės krizę išgyvenančiam žmogui

Odontologą-aspimetėlį prokuratūra prašo nubausti lygtine bausme ir neleisti turėti įrankių

Odontologu apsimetusį vyrą Kauno prokuratūra prašo teismo nuteisti lygtine bausme ir neleisti disponuoti daiktais, susijusiais su odontologija.

„Prokuratūra prašo paskirti dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, vykdymą atidedant“, – BNS pirmadienį sakė Kauno apylinkės teismo atstovė Tautvilė Merkevičiūtė.

Prokuratūra taip pat prašo teismo įpareigoti Artūrą Girsą atlyginti nukentėjusiesiems civilinius ieškinius.  

Vyras medicininio išsilavinimo nėra įgijęs, anksčiau dirbo staliumi.

Kaunietis A. Girsas kaltinamas sukčiavimu bei nesunkiu sveikatos sutrikdymu. 

Vyras kaltinamas, jog pernai birželio-liepos mėnesiais, apsimetęs odontologu, tris kartus vyko į garbaus amžiaus nukentėjusiosios namus, jai suteikė nekokybiškas dantų protezavimo paslaugas ir už tai paėmė piniginį 1500 eurų atlygį.

Bylos duomenimis, A. Girsas apie namuose pigiai atliekamas odontologines paslaugas buvo pasiskelbęs internetinio dienraščio skelbimų skiltyje. 

Moteriai susisiekus skelbime nurodytu telefono numeriu, jos namuose Kaune, 2022 metų liepą tris kartus lankėsi vyras, jis suteikė odontologijos paslaugas.

Praėjus trims dienoms nuo paskutinio vizito, viena moteris pajuto dantų skausmą. Paaiškėjo, kad odontologijos paslaugos buvo suteiktos nekokybiškai, galimai neturint licencijos. Netrukus policija paskelbė įtariamojo paiešką.

Per ikiteisminį tyrimą nustatyta, jog kaltinamasis neturėjo teisės verstis odontologinėmis paslaugomis, dėl jo atliktų paslaugų nukentėjusiajai buvo konstatuotas nesunkus sveikatos sutrikdymas.

Kauno apylinkės teisme 2017 metų gruodžio mėnesį A. Girsui atžvilgiu buvo priimtas apkaltinamasis nuosprendis dėl analogiškų nusikalstamų veikų – odontologijos paslaugų teikimo neturint licencijos.

Šiam asmeniui buvo paskirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė su atidėjimu, po nuosprendžio iš asmens taip pat buvo paimti visi įrankiai, susiję su dantų gydymu ir protezavimu.

Tada vyras į kaltinamųjų suolą sėdo paaiškėjus, kad ilgiau nei dvejus metus jis neteisėtai teikė dantų techniko paslaugas Kaune. Šiai veiklai kaunietis neturėjo licencijos, pažeidė įstatymuose numatytus teisės aktus ir, kaip paaiškėjo atliekant ikiteisminį tyrimą, neturėjo jokio medicininio išsilavinimo.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, nuteistasis A.Girsas nuo 2013 metų birželio 3 dienos iki 2014 metų gruodžio 4 dienos viename Kauno dienraštyje paskelbė skelbimą apie pigiai teikiamas odontologines paslaugas. Būtent šis skelbimas vyrui padėjo sulaukti klientų.

Nuteistasis, klientams prisistatydamas svetima pavarde, nelegalia veikla užsiėmė mamai priklausančiame bute, tačiau specialios odontologinės įrangos neturėjo. Kaip pats teigė, šio amato jis išmoko iš tėvo, kuris buvo odontologas, turėjo tam licenciją ir dirbo poliklinikoje, o išėjęs į pensiją dirbo namuose.

Neteisėta veikla paaiškėjo, kai viena iš nukentėjusiųjų paprašė grąžinti pinigus dėl nekokybiškai pagamintų protezų, kurie jai visiškai netiko. Tačiau šiam atsisakius, moteris kreipėsi į dienraštį, kuriame rado skelbimą, ir papasakojo savo istoriją. Žurnalistė pradėjo tyrimą ir išsiaiškinusi apie nelegalią veiklą patarė nukentėjusiajai kreiptis į teisėsaugos institucijas, nes nukentėjusiųjų gali būti ir daugiau.

Tada teismas įpareigojo nuteistąjį atlyginti nukentėjusiems turtinę žalą per vienus metus.

Organizatorių nuotr.

Galbūt jūs tai praleidote:

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder