Eligijus Masiulis atvyksta į policiją / Aurelijos Jašinskienės / 15min.lt nuotr.

Naujienos iš Kauno kalėjimo: kaip jaučiasi Kurlianskis, Gapšys, Masiulis?

(20)

Jau keletą naktų buvęs „MG Baltic“ (dabar – „MG Grupė“) viceprezidentas Raimondas Kurlianskis, buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis ir parlamentaras, Darbo partijos atstovas Vytautas Gapšys leidžia už grotų. Jie šiuo metu yra Kauno kalėjime, o Kalėjimų tarnybos atstovė papasakojo, kaip jie jaučiasi.

Į policiją trijulė prisistatė penktadienio popietę, o vėliau buvo išvežti į Kauno kalėjimą.

Šioje įkalinimo įstaigoje nuteistieji laukia sprendimo, kur toliau atliks Lietuvos apeliacinio teismo paskirtas bausmes.

15min primena, kad R.Kurlianskiui skirta šešerių metų laisvės atėmimo bausmė, E.Masiuliui – pusšeštų, o V.Gapšiui – puspenktų metų.

Dar praėjusią savaitę Kalėjimų tarnyba įvardino, kur šias bausmes trijulė turėtų atlikti: E.Masiulis ir V.Gapšys turėtų likti vadinamajame pareigūnų kalėjime, kadangi yra ar buvo politikai.

Vienintelė dilema – dėl R.Kurlianskio, kuris turėtų būti pervežtas į Alytaus, Pravieniškių, Marijampolės ar Vilniaus kalėjimus.

Sprendimas nepriimtas

Sprendimą dėl tolesnės bausmės vykdymo vietos turėtų priimti Kalėjimų tarnyba, kol kas šis sprendimas nėra priimtas.

„Sprendimai dėl nuteistųjų skyrimo į pusiau atviro tipo bausmės atlikimo vietą bei į gyvenamąją vietą bus priimti šią savaitę“, – 15min pirmadienį sakė tarnybos atstovė spaudai Virginija Vervečkaitė.

Bausmės vieta parenkama atsižvelgiant į nuteistojo keliamą pavojų, visuomenės saugumą, padaryto nusikaltimo pavojingumą ir pobūdį, nuteistojo sveikatą, psichologines savybes, amžių, darbingumą, specialybę.

Taip pat gali būti atsižvelgiama ir į nuteistojo nepilnamečių vaikų interesus, jo artimųjų gyvenamąją vietą. Be kita ko, atsižvelgiama ir į laisvų vietų skaičių įkalinimo įstaigose.

„Jaučiasi gerai, dėl sąlygų nesiskundžia“

Pasak Kalėjimų tarnybos atstovės, R.Kurlianskis, E.Masiulis ir V.Gapšys šiuo metu jaučiasi gerai ir dėl įkalinimo sąlygų nesiskundžia.

„Jaučiasi gerai, dėl sąlygų nesiskundžia, jokių skundų neišreiškė, yra patenkinti korektišku ir profesionaliu pareigūnų bendravimu“, – pasakojo V.Vervečkaitė.

Ji nedetalizavo, ar trijulė bausmę atlieka toje pačioje kameroje.

„Bausmę atlieka tame pačiame kalėjime, sąlygų nedetalizuojame“, – teigė Kalėjimų tarnybos atstovė.
Ką sako E.Masiulio advokatas?

Buvusiam Liberalų sąjūdžio vadovui E.Masiuliui atstovaujantis advokatas Ruslanas Boiko sakė, kad jo klientas jaučiasi prislėgtas, tačiau sąlygomis nesiskundžia.

„Negaliu sakyti, kaip ten žmogus jaučiasi – į dūšią kiekvienam žmogui neįlįsi. Be abejo, žmogus yra prislėgtas, nes nesitikėjo tokio neteisingo ir nepagrįsto sprendimo, todėl išgyvena. Nėra malonus dalykas atsidurti kalėjime“, – pasakojo E.Masiulio gynėjas.

„Sąlygos, kaip man paaiškino mano ginamasis, yra geros, jis jomis nesiskundžia, sąlygos tikrai neblogos“, – pridūrė jis.

Kol kas – tik vienas skundas

15min primena, kad kol kas tik V.Gapšys yra pateikęs kasacinį skundą Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Šio teismo atstovė Rimantė Kraulišė pirmadienį 15min teigė, kad daugiau skundų kol kas negauta.

Teismas gautą V.Gapšio skundą ir prašymą stabdyti bausmės vykdymą turėtų įvertinti per kelias savaites.

Tiek E.Masiulio gynėjas R.Boiko, tiek R.Kurlianskio advokatas Giedrius Danėlius 15min teigė, kad kasacinius skundus ruošiamasi pateikti artimiausiu metu.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder