Neleido pasimėgauti svaigiu „žolytės“ dūmeliu

Narkotikų paplitimas Lietuvoje per pastaruosius penkerius metus išaugo pusantro karto. Ne išimtis ir pajūris, kuriame vos ne kasdien sulaikomi kvaišalų turintis asmenys. Tačiau netrukus įkliuvusieji su nedideliu jų kiekiu griežtesnės atsakomybės gali išvengti.

Pirmadienį uostamiestyje su kvaišalais įkliuvo 24 metų vaikinas. Įtarimą policininkams sukėlęs „Peugeot 307“ prieš vidurnaktį (apie 23.10 val.) sustabdytas Laukininkų gatvėje.

Dalinę apžiūrą atlikę pareigūnai jaunuolio kuprinėje rado indelį, kuriame buvo trys popieriniai lankstinukai su aitraus kvapo augalinės kilmės galimai narkotine medžiaga.

Aptiktos ir svarstyklės, galimai skirtos narkotinėms medžiagoms sverti.

Klaipėdietis sulaikytas ir uždarytas į Klaipėdos apskrities VPK areštinę. Įtariama, kad pas jį rasta kanapių ir jų dalių - vadinamosios „žolės“.

Policininkai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Už tai gresia teistumas ir baudžiamoji atsakomybė - bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Tačiau antradienį Seimas ėmėsi siūlymo už nedidelį kiekį kanapių taikyti nebe baudžiamąją, o administracinę atsakomybę.

Pataisos numato, kad už neteisėtą kanapių, jų dalių, aliejaus, dervos, ekstraktų ar tinktūrų disponavimą nedideliais kiekiais be tikslo platinti būtų baudžiama įspėjimu arba baudomis nuo 30 iki 250 eurų. 250-400 eurų dydžio baudos grėstų už pakartotinį nusižengimą.

2018 metais Seimas du kartus atmetė pataisas dėl nedidelio kiekio narkotinių medžiagų turėjimo dekriminalizavimo.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas šių metų pradžioje skelbė, kad narkotikų paplitimas Lietuvoje per pastaruosius penkerius metus išaugo pusantro karto.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder