Už grotų sės plėšikai iš Latvijos

Nidoje poilsiavęs verslininkas „seklių“ nepastebėjo: vilnietį banditai sustabdė pakeliui į namus (1)

Teisėsaugininkai baigė narplioti 90-uosius metus priminusį greitkelyje Klaipėda-Kaunas-Vilnius įvykdytą banditišką išpuolį. Nusikaltėlių gaujos, kuriai priklausė tiek verslo pasaulyje gerai žinomi asmenys, tiek buvę policininkai, taikiniu tapo sostinės verslininkas.

Dėl sūnaus nenoro gražinti skolas, jam lemtinga tapo kelionė iš Nidos. Tarp vilniečio užpuolikų yra ir žinomos šalies atlikėjos draugas.

Su organizuotu nusikalstamumu kovojantys Kauno policininkai ir prokurorai baigė narplioti baudžiamąją bylą, iškeltą dėl neteisėto informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo, neteisėto laisvės atėmimo, savavaldžiavimo, turto sunaikinimo ar sugadinimo, nesunkaus sveikatos sutrikdymo, neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis, valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens vardo pasisavinimo ir plėšimo.

Prieš teismą netrukus stos penki šiais nusikaltimais įtariami 40-42 metų asmenys, veikę bendrininkų grupėje ir iš anksto susitarę. Jiems gresia nuo dvejų iki dešimties metų laisvės atėmimas.

Du vyrus sulaikė policija, trys - pasidavė patys. Visi jie yra vilniečiai, du anksčiau dirbo policijoje. Keli iš vyrų jau yra teisti. Jų auka, imituojant avariją, tapo policijai žinomas, teistas 56 metų Vilniaus verslininkas R.P. Šis įtariamųjų pyktį užsitraukė dėl galimai sūnaus negrąžintų skolų.

Du kaltinamieji savo kaltę pripažįsta, vienas ją pripažįsta iš dalies, o du savo kaltę neigia. Visiems jiems paskirtos įvairios kardomosios priemonės - rašytinis pasižadėjimas neišvykti, įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje arba užstatas.

Tarp kaltinamųjų yra ir su pareigūnais bendradarbiaujantis Vilniaus bendrovės „Andrikus“ direktorius Andrius Mickus. Pramogų bei verslo pasaulyje besisukiojančios Kristinos Ivanovos draugas vadovauja net aštuonioms įmonėms.

„Andrikus“ vardas plačiai nuskambėjo ir dėl už plaučių dirbtinio ventiliavimo aparatus iš Vilniaus savivaldybės 100 procentų avansu ir gerokai brangiau nei rinkos kaina gautų 278 tūkst. eurų. Bendrovė aparatų nepristatė, negrąžino ir pinigų.

Nusikaltimas įvykdytas praėjusių metų gegužės 18 d. Laukdami geriausios progos savo užmačioms įgyvendinti, kaltinamieji restoranų versle besisukantį vilnietį R.P. sekti pradėjo Nidoje, kurioje jis turi nekilnojamąjį turtą. Šiam nauju „Jaguar“ pajudėjus namų link, sekė dviem automobiliais.

Persikėlus per Smiltynės perkėlą, veikti pradėta  magistraliniame kelyje Klaipėda-Kaunas-Vilnius. Ties Babtais į „Jaguar“ atsitrenkė „Škoda“. Po avarijos imitavimo sustojus šalikelėje, verslininko mašinai kelią užblokavo „VW Passat“.

Vienas iš kaltinamųjų prisistatė policijos pareigūnu. Tik po kiek laiko verslininkui supratus, kad bendrauja ne su pareigūnu, tarp vyrų įvyko grumtynės. Du kaltinamieji paleido šūvius į verslininko kojas ir galvos sritį, mėgino surišti jam kojas. Nukentėjusysis aktyviai priešindamasis sugebėjo ištrūkti ir pabėgti apie 50 metrų nuo įvykio vietos.

Užpuolikai įsėdo į savo automobilius ir nuvažiavo Kauno link. Tyrimo duomenimis, iš verslininko galimai buvo pagrobta apie 18 tūkst. Eur vertės turto. Pats verslininkas su savo automobiliu atvažiavo iki Vilniaus ir buvo paguldytas į ligoninę.

„Vakaro ekspreso“ duomenimis, prieš kelerius metus apie R.P. ir jo žmoną viešojoje erdvėje pasirodė nemažai informacijos, kaip apie sėkmingus bei labai darniai kartu dirbančius verslininkus. Jie ir patys nevengė viešai demonstruoti savo turtų bei prabangaus gyvenimo.

Tačiau netrukus prakalbo ir nuo šio verslininko nukentėję asmenys. Jie ir išdavė tamsiuosius vilniečio biografijos faktus. Vienas Kauno verslininkas skundėsi, jog jam niekaip nepavyksta susigrąžinti R.P. paskolintų per 11 tūkstančių eurų. Perpus mažesnės sumos neatgauna ir kauniečio draugas.

Savo pinigus iš buvusio šeimos draugo atgauti bandantis kaunietis nustebo sužinojęs, kad R.P. yra ne tik oficialiai su žmona išsiskyręs, bet faktiškai ir neturi jokio turto. Per mėnesį uždirba tik kelias dešimtis eurų ir yra išlaikomas artimųjų.

Paaiškėjo, kad R.P. yra ir du kartus teistas. Pripažintas kaltu dėl sukčiavimo apgaule įgijęs didelės vertės svetimą turtą, netikrų pinigų laikymo ar mėginimo juos realizuoti. Už tai jam skirtos realios laisvės atėmimo bausmės.

Verslininko vadovautos bendrovės ir verslai neišvengė bankroto. Kai kurie iš pastarųjų pripažinti tyčiniais.

maladec Bachūrai padarė.. daug yra tokių pseudo verslininkų kurie negražina, tai tik miškas juos pagydit gali
as, 2021-10-22 20:17
Sidebar placeholder