Nuo teismo bėgęs Jonas Baronas pričiuptas Portugalijoje: garsiosios Oksanos Pikul brolis jau Kauno kalėjime

(2)

Lietuvai perduotas užsienyje slapstęsis kaltinamasis, garsiosios Oksanos Pikul brolis Jonas Baronas.

Nuo 2021 m. birželio pradžios ieškomas kaltinamasis Jonas Baronas pagal Lietuvos Respublikos išduotą Europos arešto orderį sulaikytas Portugalijoje. Šių metų kovo 1 d. Portugalijos teisėsaugos sprendimu jis perduotas Lietuvai. Šiuo metu dienas jis leidžia Kauno kalėjime.

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai nuo 2021-06-04 vykdė Jono Barono (gimusio 1995 m.) paiešką.

2015 m. J.Baronas buvo sulaikytas už narkotinių medžiagų platinimą, sulaikymo metu pas jį rastos narkotinės medžiagos. 2017 m. viešoje vietoje, konflikto su kitu asmeniu metu, panaudojęs nelegaliai turimą šaunamąjį ginklą ir nesunkiai sužalojęs du asmenis, jis iš įvykio vietos pasišalino.

Paieška pradėta, kai kaltinamasis bylos nagrinėjimo eigoje pasislėpė nuo teismo.

Suprasti akimirksniu

 • 15min primena, kad 2017-ųjų vasarą Vilniuje, Antakalnyje esančioje picerijoje, aidėjo šūviai. Paklydusi kulka pakirto niekuo dėtą merginą.
 • Po šių įvykių J.Baronas paspruko, o teisėsauga kaip šaulį įvardino būtent jį, garsiosios Oksanos Pikul brolį.
 • Vaikinui pateikti kaltinimai pasikėsinimu nužudyti, tiesa, jie buvo švelninami. Jo bylą teismui jau atidavę prokurorai panaikino sunkiausią kaltinimą. Vietoj pasikėsinimo į merginos gyvybę jis apkaltintas nesunkiu sveikatos sutrikdymu visuomenei pavojingu būdu ir iš chuliganiškų paskatų.
 • Kol byla buvo nagrinėjama, kaltinamasis dar sykį paspruko, šįkart į Portugaliją.

Teismas bylą išnagrinėjo kaltinamajam nedalyvaujant ir 2021-11-26 priėmė nuosprendį, kuriuo J.Baroną pripažino kaltu ir nuteisė už nusikalstamas veikas, numatytas Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (BK):

 • 260 str. 1 d. (neteisėtas disponavimas narkotinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti);
 • BK 259 str. 1 d. (neteisėtas disponavimas narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti);
 • BK 253 str. 1 d. (neteisėtas disponavimas šaunamaisiais ginklais);
 • BK 138 str. 2 d. 7 p. (nesunkus sveikatos sutrikdymas visuomenei pavojingu būdu);
 • BK 284 (viešosios tvarkos pažeidimas) bei paskyrė 7 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

 

Oksanai Pikul ne kartą yra tekę atsakinėti į klausimus apie brolį Joną Baroną. / Asmeninio albumo ir Vilniaus aps. VPK nuotr.

Po paieškos veiksmų ieškomasis 2022 m. gruodžio 30 d. buvo sulaikytas Portugalijoje pagal Lietuvos Respublikos išduotą Europos arešto orderį. 2023 m. kovo 1 d. Portugalijos teisėsauga priėmė sprendimą perduoti J.Baroną Lietuvos Respublikai, kovo 11 d. ieškomasis pargabentas į Lietuvą ir patalpintas į Kauno kalėjimą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

 • HTML žymės neleidžiamos.
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder