Dėl galimos teisės spragos sprendimo vykdymo procese kreiptasi į Konstitucinį Teismą

Nuostolingas darbas verslininkui krovė turtus

Klaipėdos apygardos prokuratūroje baigta tirti nesąžiningam pajūrio verslininkui iškelta baudžiamoji byla. Teisiamųjų suolo kietumą išbandys granito ir cemento tiekimo tarpininko paslaugas teikusios uostamiesčio bendrovės direktorius, kaltinamas turto iššvaistymu ir skolininko nesąžiningumu.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai.

Tyrimui vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Dalia Mackevičienė.

Teisėsaugininkai prigriebė tuometinį Klaipėdoje registruotos įmonės 43 metų vadovą.

Žinodamas, kad jo atstovaujama bendrovė turi įsiskolinimų kreditoriams ir dirba nuostolingai, verslininkas jos vardu įsigijo prekių ir paslaugų už keliasdešimt tūkstančių eurų.

Tyrimo duomenimis, laikotarpiu nuo 2018 metų birželio iki 2019 metų gruodžio įmonės vardu vyras pirko įvairių statybinių prekių ir paslaugų už daugiau nei 65 tūkstančius eurų. Tačiau įmonės veikloje šių pirkinių nepanaudojo.

Įtariama, kad įsigytos prekės ir paslaugos buvo panaudotos kaltinamojo sutuoktinės vardu statomo namo statyboms.

Tyrimo metu taip pat surinkta duomenų, kad įmonės vadovas, žinodamas, jog jo vadovaujamos bendrovės ekonominė padėtis sunki ir jai gresia bankrotas, perleido sau įmonės turto už daugiau nei 100 tūkstančių eurų. Nors šia suma galėjo padengti susidariusias skolas.

Skaičiuojama, kad tokiu būdu įmonės kreditoriams padaryta daugiau nei 80 tūkstančių eurų turtinė žala.

Pasak prokurorės D. Mackevičienės, tam, kas dėl savo sunkios ekonominės padėties ar nemokumo, kai akivaizdžiai grėsė bankrotas, paslėpė, iššvaistė, perleido, pervedė į užsienį ar nepateisinamai pigiai pardavė turtą, kuris galėjo būti pateiktas skoloms padengti, ir dėl to padarė turtinės žalos kreditoriams, gresia bauda arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Už patikėto ar žinioje buvusio didelės vertės svetimo turto iššvaistymą gali būti skiriamas iki septynerių metų laisvės atėmimas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder