Nusikaltėliai prižiūrėtojus įdarbino „arkliais“ (1)

Nė metų Kalėjimų departamente negyvuojančios Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnams darbo netrūksta. Demaskuotas jau ne vienas prie valdiškos algos „iš šalies" prisiduriantis korumpuotas prižiūrėtojas.

„Vakaro žinios" rašė, kad vieša paslaptis, jog Lietuvos įkalinimo įstaigose laikomi nusikaltėliai gana nesunkiai gali gauti draudžiamų jiems turėti daiktų. Apie tai liudija netikėtų tiek patalpų, tiek asmenų apžiūros ir kratų laimikiai. Minėti daiktai už grotų patenka pačiais įvairiausiais būdais. Ir ne tik laisvėje esančių bendrų pastangomis.

Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai atskleidė, kad draudžiami daiktai Vilniaus pataisos namuose bausmes atliekantiems nuteistiesiems patekdavo tiesiai per pagrindines duris. Tuo pasirūpindavo du juose dirbantys prižiūrėtojai.

„Šiuo atveju kaip ir ankstesnių pareigūnų sulaikymų atvejais primename, kad principingai ir griežtai vertiname galimas korupcijos apraiškas ir piktnaudžiavimą tarnyboje. Kriminalinės žvalgybos pareigūnai tinkamai reagavo ir realizavo savo tyrimą, o rezultatai parodo, kad Kriminalinės žvalgybos valdybos įsteigimas ir įvykdyta šios struktūros reorganizacija Kalėjimų departamente pasiteisina.

Norime paraginti mūsų darbuotojus būti nepakantiems korupcijai ir užtikriname, kad imsimės visų priemonių sąžiningai dirbantiems apsaugoti nuo galimo nusikalstamo poveikio", - sakė Kalėjimų departamento direktorius Virginijus Kulikauskas.

Kriminalinės žvalgybos valdyba departamente įsteigta pernai birželį, reorganizavus ir apjungus kriminalinę žvalgybą vykdančius padalinius. Per šį laiką jau realizuoti keli korupcinio pobūdžio tyrimai. Be minėtų Vilniaus pataisos namų darbuotojų, sulaikyti kurupcija įtariami Šiaulių tardymo izoliatoriaus ir Marijampolės pataisos namų prižiūrėtojai.

Įkalinimo įstaigų darbuotojai, sutikę teikti nuteistiesiems tam tikras paslaugas, pastarųjų yra vadinami „arkliais".

Kalėjimo departamentas. Eltos nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder