Temidė

Nuteistas kyšių iš vairuotojų reikalavęs pareigūnas

Kauno apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kuriuo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato patrulis Dainius Čebanauskas pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo.

Tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras, ikiteisminį tyrimą atliko Policijos departamento Imuniteto valdybos Kauno apygardos skyriaus pareigūnai.

Bylos duomenimis, kelių patrulis D. Čebanauskas 2022 metų sausio mėnesį du kartus reikalavo kyšių iš vairuotojų, kurie vairuodami kalbėjosi mobiliaisiais telefonais. Vienu atveju, pareigūnas, sustabdęs vilkiką, vairuotojui liepė nekalbėti, parodė į savo įjungtą tarnybinę vaizdo kamerą, ant lapuko užrašė, kokia bauda gresia už tokį pažeidimą ir gestais parodė numesti pinigus ant automobilio grindų. Vairuotojui paklusus, nusižengimas dėl naudojimosi telefonu vairuojant užfiksuotas nebuvo.

Nustatyta, kad antru atveju gauti kyšį buvo siekiama beveik identišku būdu – policijos pareigūnui užrašant baudos dydį ir gestais parodant susimokėti. Tačiau šį kartą vairuotojas bandė paduoti mažesnę sumą, nei jam buvo parašyta. Pareigūnui parodžius, kad toks kyšis yra per mažas, vairuotojas sumokėjo jo reikalaujamą sumą ir vairuotojas taip pat buvo paleistas iš įvykio vietos.

Šiandien paskelbtu Kauno apygardos teismo nuosprendžiu pareigūnas pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo (Baudžiamojo kodekso 225 straipsnio 2 dalis). Teismo sprendimu jam skirta 15 000 eurų bauda ir ketveriems metams atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder