Darbuojasi kelininkai: vairuotojų prašoma kantrybės

Pavojinga profesija: kelininkai tampa žioplų vairuotojų taikiniais (5)

Klaipėdos apskrities VPK pareigūnai ne veltui rudenį vykdė reidus, siekdami užtikrinti saugumą kelių ruožuose, kuriose vyksta įvairiausi kelių tvarkymo darbai. Pavojus dirbančių kelininkų tyko visus metus.

Žmogaus sužalojimu pasibaigusi avarija pirmadienio rytą įvyko Rietavo savivaldybėje, Lėgų kaimo ribose.

Apie 9.45 val., magistraliniame kelyje Vilnius-Kaunas-Klaipėda, kelkraštyje stovinčios kliūties nepamatė "Toyota Corolla Verso" vairavęs "žalialapis" - aštuoniolikmetis.

Lengvasis automobilis atsitrenkė į dešinėje kelio pusėje sustojusį kelių priežiūros tarnybos "Iveco". Dirbusių kelininkų iki 12 tonų sveriantis krovininis automobilis buvo su įjungtais oranžiniais švyturėliais bei pažymėtas nukreipiamaisiais kelio ženklais.

Blaivus "Toyota Corolla Verso" vairuotojas nenukentėjo. Sužeistas 54 metų "Iveco" vairuotojas. Greitosios medicininės pagalbos (GMP) brigada pirmąją būtinąją pagalbą jam suteikė eismo įvykio vietoje ir nugabeno į ligoninę.

Policijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kelių eismo saugumo ar transporto priemonės eksploatavimo taisyklių pažeidimo, jeigu dėl to įvyko eismo įvykis, kuriame nesunkiai sutrikdyta kito žmogaus sveikata.

Spalio viduryje Klaipėdos apskrityje vyko akcija "Saugus greitis - saugūs kelininkai". Ja siekta atkreipti dėmesį į vairavimo kultūrą ir keliuose slypinčius pavojus bei paskatinti keliuose elgtis atsargiau.

Pasak bendrovės "Kelių priežiūra" Vakarų regiono vadovo Algmino Šmito, noras stiprinti partnerystę su policija gimė siekiant užtikrinti darbuotojų saugumą ir pamačius tikrąjį problemos mastą.

Ignoruodami kelio ženklus, vairuotojai dažnai apgadina kelyje dirbančią techniką, nuverčia kelio ženklus, įvažiuoja į stovinčias ženklinimo priekabas. Vairuotojai ne tik viršija greitį, bet ir naudojasi mobiliaisiais telefonais bei neatidžiai stebi eismą.

Anot Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos tarnybos viršininko Mindaugo Džermeikos, vykdant kelių priežiūros ar remonto darbus, kelininkai turi teisę įrengti atitinkamus greičio ribojimo ženklus, siekiant užtikrinti saugumą.

Tačiau dažnai vairuotojai nepaiso šių apribojimų ir toliau važiuoja dideliu greičiu, sukelia pavojų kelininkų ir kitų eismo dalyvių sveikatai.

A. Šmito teigimu, per savaitę fiksuojami 1-3 tokie atvejai.

Per akciją "Saugus greitis - saugūs kelininkai" policininkai užfiksavo 147 greičio viršijimo atvejus, nustatė 23 pažeidimus, kuomet vairuotojai naudojosi mobiliojo ryšio priemonėmis. Vienuolika vairuotoju (dauguma krovininių automobilių) nesegėjo saugos diržų.

Raktažodžiai
Atsitverkite darbo vietą prieš porą kilometrų,kaip Vokietijoje ir nebus pavojinga ta jūsų profesija,o tai šalia duobę remontuojate ir jūsų busikas už 15-25 metrų!
Husky, 2021-12-08 16:51
Tu nedrįsk ginti Kelininkų, nes Jie nevykėliai nesugebantys atlikti savo darbo.. Vienos duobės, lopai, brokai, kelio nelygumai, ženklinimas.. Esi mieste važiavusi su dviračiu?? Jums siūlau nuvažiuoti į Vokietiją, Olandiją ne tam kad pažiūrėti kokie dailūs keliai, o kokios saugumo priemonės darbe..
Žurnaliuga , 2021-12-08 16:30
"Nesunkiai", o kad žmogus reanimacijoje, tai atrodo smulkmena , rašykit , bent kažkiek žinodami kaip kas yra. Todėl žmonės ir nepasitiki žiniasklaida . O piemenys, vos išlaikę važiavimo teisę , toliau važiuojant nemažina greičio ir griauna kitų žmonių gyvenimus.
Sigita, 2021-12-08 09:59
Sidebar placeholder