Per plačią policijos operaciją sulaikyta dar 10 „kamuolinių“ gaujos narių

Policijos pareigūnai per plataus masto operaciją sulaikė dar 10 asmenų, siejamų su „kamuolinių“ gauja, penktadienį pranešė Policijos departamentas.

Archyvų nuotr.

Pasak jo, po daugiau nei metus trunkančio tyrimo kratos atliktos įvairiuose šalies miestuose, įtariamųjų gyvenamosiose patalpose, automobiliuose.

Bendradarbiaujant su Kalėjimų departamento pareigūnais kratos buvo atliekamos ir įkalinimo įstaigose: Pravieniškių pataisos namuose – atvirojoje kolonijoje bei Vilniaus pataisos namuose.

„Tyrime nustatyta daugiau nei 10 įtariamųjų, tiriama daugiau nei 20 jų padarytų nusikalstamų veikų, susijusių su neteisėtu disponavimu labai dideliu kiekiu narkotinių ir psichotropinių medžiagų, neteisėtu disponavimo šaunamaisiais ginklais.  

Pranešimai apie įtarimus pareikšti asmenims, kurie siejami su „Kamuolio“ nusikalstama grupuote“, – teigiama pranešime spaudai.

Pasak policijos, vienas iš pagrindinių sulaikytų įtariamųjų prieš 20 metų buvo išteisintas rezonansinėje Vilmos Dadurkaitės išžaginimo ir nužudymo byloje.

Kitas įtariamasis šiame tyrime, Jonas Snieška, dėl kraupaus nusikaltimo, įvykdyto prieš 20 metų, buvo sulaikytas 2021 metų rugpjūtį po sudėtingos ir ilgalaikės tarptautinės Jungtinės Karalystės pareigūnų ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnų operacijos, koordinuojant Lietuvos specialiajam atašė Jungtinėje Karalystėje. Jis šiuo metu laukia ekstradicijos būti perduotas į Lietuvą tolimesniam baudžiamajam persekiojimui.

Atliekant ikiteisminį tyrimą surinkta pakankamai duomenų, kad izoliuoti bei nuteisti asmenys, atliekantys bausmes įkalinimo įstaigose, neatsisako savo kriminalinės veiklos ir toliau vykdo nusikaltimus, teigiama pranešime.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokurorai.

Šiuo metu teismuose nagrinėjama didžiulė byla, kurioje įtarimai dėl įvairių labai sunkių ir sunkių nusikaltimų pareikšti 60-čiai asmenų, veikusių ginkluotame nusikalstamame susivienijime, kuris žinomas „kamuolių“ pavadinimu“. 

Apeliacinis teismas prieš dvi savaites nusprendė šią bylą perduoti Kauno apygardos teismui. 

Didžiulės apimties baudžiamojoje byloje gaujos nariai kaltinami ginkluoto nusikalstamo susivienijimo organizavimu ir vadovavimu jam, nužudymu, pasikėsinimu nužudyti, mažiausiai septynių asmenų sveikatos sutrikdymu, neteisėtu laisvės atėmimu, turto prievartavimu ir kitais labai sunkiais ir sunkiais nusikaltimais, kurie pasižymėjo ypatingu žiaurumu ir fizinio smurto panaudojimu.

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

Policijos nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder