Policija fiksuoja rekordinį norinčiųjų tapti pareigūnais skaičių – gauti 1053 prašymai

Policininkams girto pensininko dosnumas įspūdžio nepadarė

(1)

Šilalės rajono keliais neblaivus pasivažinėti sumanęs ir policijai įkliuvęs Palangos gyventojas buvo pasiryžęs ne tik labai plačiai atverti savo piniginę. Tačiau pareigūnų nepavyko sugundyti nei kelių tūkstančių eurų kyšiu, nei įspūdinga dovana.

Šilalės rajone patruliavę policininkai apie magistraliniu keliu Vilnius-Kaunas-Klaipėda važiuojantį galimai neblaivų vairuotoją pranešimą gavo antradienį, jau įdienojus. Apie 10.03 val. skubios pagalbos tarnybų ryšio telefono numeriu 112 paskambino neabejingas eismo dalyvis ir pranešė apie po kelią įtartinai vinguriuojantį lengvąjį automobilį.

Netrukus nurodytą „Subaru Forester“ pareigūnai pastebėjo ir sustabdė Stungaičių kaimo ribose.

Pasak Tauragės apskrities VPK Komunikacijos poskyrio vyresniosios specialistės Linos Banienės, mašiną vairavo 67 metų Palangos gyventojas.

Įtarimai pasitvirtino su kaupu. Nuo akivaizdžiai girto pensininko sklido aiškiai užuodžiamas alkoholio kvapas. Abejonių nekėlė ir jo elgesys.

Palangiškiui nustatytas baudžiamąją atsakomybę užtraukiantis vidutinis girtumo laipsnis. Į alkotesterį jis įpūtė 2,13 alkoholio promilės.

Supratęs, kad gresia teistumas ir labai dideli nemalonumai, senjoras bandė „vartytis“. Ir nesismulkino. Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnams pasiūlė rinktis - paimti 3000 eurų arba vairuojamą „Subaru Forester“.

Pareigūnai atsisakė tiek pinigų, tiek automobilio. Kyšį siūlęs vyras sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Įtariamojo atžvilgiu pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl bandymo papirkti policininkus ir vairavimą būnant girtam, kai nustatytas 1,51 ir daugiau promilių neblaivumas.

Už minėtus nusikaltimus palangiškiui gresia ne tik bauda arba areštas, bet ir laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Pasak L. Banienės, bet koks grynųjų pinigų davimas policijos pareigūnui vertinamas kaip kyšis. Pakanka vien siūlymo ar pažadėjimo duoti kyšį, kad asmuo būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder