Prie laužo prigulę benamiai vos nesupleškino renovuojamo „Svirpliuko“ (1)

Antradienio vakarą gausios uostamiesčio specialiųjų tarnybų pajėgos sulėkė prie renovuojamo lopšelio-darželio "Svirpliukas". Kol ugniagesiai kovojo su liepsnomis, policininkai gaudė gaisrą pastate sukėlusį benamį. Jo likimo draugui pasišildymas prie viduje sukurto laužo vos nesibaigė tragiškai.

Pranešimas apie Liepu gatvėje, Skulptūrų parko kaimynystėje, kilusį gaisrą antradienio vakarą gautas apie 19.30 val. Apie degantį šiuo metu renovuojamą lopšelį-darželį „Svirpliukas“ informavo bendrosios pagalbos telefono numeriu 112 paskambinęs praeivis.

Pasak Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovės Aurelijos Maslauskienės, įvertinus galimą pavojų ir gaisro kilimo vietą, pasiųstos gausios ugniagesių pajėgos. Jie į įvyko vietą atvyko per keturias minutes.

Gaisras kilo antrajame mūrinio pastato aukšte. Ugnis jau buvo pakankamai įsisiautėjusi, tad atvira liepsna matėsi iš lauko.

Patekus į vidų paaiškėjo, kad renovuojamame pastate buvo sukurtas laužas. Prie jo, praėjus trims minutėms po ugniagesių atvykimo, rastas gulintis vyras. Jis kvėpavo, tačiau buvo be sąmonės.

Ugniagesiai žmogų išnešė į lauką ir perdavė greitosios medicininės pagalbos (GMP) brigados medikams. Smalkėmis, kaip įtariama, apsinuodijęs vyras išvežtas į ligoninę.

Per gaisrą pastato antrajame aukšte, pusės kvadratinio metro plote, apdegė statybinės medžiagos ir atliekos. Kas tapo jo priežastimi, ilgai aiškintis nereikėjo.

Nustatyta, kad antradienio vakarą į lopšelį-darželį „Svirpliukas“ pateko du nuolatinės gyvenamosios vieto neturintys asmenys. A. Maslauskienės teigimu, jiems tai padaryti nebuvo sunku, nes renovuojamas pastatas nėra tinkamai apsaugota nuo pašalinių asmenų patekimo į jį.

Benamiai „Svirpliuke“ tikėjosi saugiai praleisti visą naktį iš antradienio į trečiadienį. Kad nesušaltų, iš vietoje rastų statybinių medžiagų ir atliekų susikūrė laužą. Tam panaudojo ir išluptą grindų dangą.

Kai į įvykio vietą skubėjo ugnį pamačiusio atsitiktinio praeivio iškviesti ugniagesiai bei policininkai, išvydę specialiųjų tarnybų švyturėlius ir išgirdę kaukiančias sirenas, benamiai puolė laužą gesinti. Iki galo to padaryti nespėjo.

„Vakarų ekspreso“ duomenimis, kol vienas benamis prisikvėpavęs dūmų gulėjo leisgyvis prie laužo, kitas bandė pabėgti. Tačiau policininkai buvo greitesni ir vyrą pavijo bei sulaikė.

Anot Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovės A. Maslauskienės, patalpoje deginama atvira ugnis visada kelia labai didelį pavojų.

„Užtenka tik du ar tris kartus įkvėpti dūmų ir žmogus gali prarasti sąmonę. Laikus nesuteikus pagalbą, tokia nelaimė gali baigtis tragiškai“, - patikino A. Maslauskienė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder