Prieš Temidę stos metadono vagis

Klaipėdos teisėsaugininkai baigė narplioti grupės asmenų tamsius darbelius. Vadovaujami kvaišalams priklausomybę turinčio vyro, jie uostamiestyje įvykdė per dvi dešimtis plėšimų ir vagysčių.

Klaipėdos apylinkės prokuratūra teismui su kaltinamuoju aktu nagrinėti perdavė baudžiamąją bylą, iškeltą dėl pernai uostamiestyje masiškai vykdytų atvirųjų vagysčių bei plėšimų.

Ant teisiamųjų suolo sės penki asmenys. Už padarytus nusikaltimus jiems gresia laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Skaičiuojama, kad kaltinamieji bendrai nukentėjusiesiems galėjo padaryti apie 10 tūkstančių eurų žalą.

Praėjusių metų rugpjūčio-gruodžio mėnesiais uostamiestyje nuo gatvėse siautėjusių nusikaltėlių galėjo nukentėti mažiausiai 12 senyvo amžiaus žmonių.

Įtariama, kad minėtus užpuolimus įvykdė anksčiau jau 11 kartų teistas 36 metų klaipėdietis G. S.

Pareigūnų teigimu, manoma, jog tik dalį užpuolimų jis įvykdė vienas. Dalį - veikdamas išvien su 34 metų uostamiesčio gyventojais K. A. ir A. S.

Įvairiuose miesto rajonuose iš už nugaros užpulti senjorai netekdavo rankose neštų asmeninių daiktų.

Skaičiuojama, kad tokiu būdu pagrobta turto už daugiau nei 4 000 eurų.

Ikiteisminį tyrimą pradėję kriminalistai gavo duomenų, kad G. S. galėjo įvykdyti ir 11 vagysčių iš įvairių Klaipėdoje esančių parduotuvių. Jo grobiu tapo patys įvairiausi daiktai - nuo prabangių kvepalų iki įvairių elektrinių, statybose naudojamų įrankių.

Keletą vagysčių G. S. galėjo įvykdyti ne vienas, o veikdamas kartu su dar dviem asmenimis - 39 metų A. K. ir 47 metų N. G.

Plačiai nuskambėjo nusikaltimas, kurio metu G. S. iš medicinos įstaigos pagrobė skausmą malšinančio tirpalo. Jo sudėtyje buvo didelis kiekis narkotinės medžiagos - metadono.

Šis nusikaltimas įvykdytas praėjusiųjų metų spalio 23-iosios rytą. Nukentėjo Taikos prospekte įsikūręs Respublikinio priklausomybės ligų centro (RPLC) Klaipėdos filialas.

Prieš pat darbo dienai prasidedant, į vieną kabinetą įbėgo asmuo, pagriebė nuo stalo stiklinį indą su metadonu ir skubiai pasišalino.

Medikai pažino, kad tai buvo G. S., ir apie tai informavo iškviestus policininkus.

RPLC Klaipėdos filialas teikia medicinines, psichologines ir socialines paslaugas asmenims, vartojantiems alkoholį, narkotines ir kitas psichiką veikiančias medžiagas.

Po nusikaltimo iš karto įtarta, jog metadoną pavogė priklausomybę nuo narkotinių medžiagų įveikti bandantis asmuo.

Metadonas - opioidų grupei priklausantis vaistas, skirtas priklausomybei nuo opioidų gydyti. Jį reikia išgerti vieną kartą per dieną. Metadonas normalizuoja savijautą ir nuslopinti potraukį narkotikams.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jį kontroliavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė Kristina Prialgauskienė. Tyrimą atliko Klaipėdos apskrities VPK Klaipėdos miesto policijos komisariato pareigūnai.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder