Prokuratūrai tiriant „Contribee“ veiklą, buvęs bendrovės direktorius kaltinamas pasisavinęs 130 tūkst. eurų iš „Blue/Yellow“
„Contribee“ kortų namelis ėmė byrėti dėl itin skandalingo įvykio. Buvęs šios bendrovės vadovas, vis dar vienas iš didžiųjų akcininkų, didžiulę įtaką įmonei turintis Gediminas Ratkevičius „pasiskolino“ lėšas ne šiaip iš įmonės. Pinigai buvo persivesti iš „Blue/Yellow“ sąskaitos. Tai buvo daugiau nei 130 tūkst. eurų“, – savo feisbuko paskyroje pirmadienį rašė S. Malinauskas.
Jo teigimu, lėšų pasisavinimui buvo pakeistas nevyriausybinės organizacijos vadovo Jono Ohmano prisijungimas prie paskyros tam, kad jis negalėtų greitai pamatyti dingusių lėšų.
„Jonas gana retai prisijunginėja, todėl bus galima laimėti laiko. O svarbiausia, išaiškėjus skandalingam įvykiui niekas nenorės apie jį kalbėti, nes tai būtų paskutinis vinis į „Contribee“ reputacijos karstą, bet tai taip pat galėtų paliesti sąžiningai veikiančią ir niekuo dėta didelę organizaciją, kuri renka paramą Ukrainai“, – teigė tinklaraštininkas.
Savo ruožtu „Blue/Yellow“ atstovas Karolis Žukauskas Eltai nurodė, kad organizacija lėšų trūkumą sąskaitoje pastebėjo dar metų pradžioje. Visgi, jo teigimu, „Contribee“ visas lėšas sugrąžino, todėl nuostolių organizacija nepatyrė.
„Šių metų pradžioje susidūrėme su nesklandumais prisijungiant prie mūsų Contribee paskyros. Tuomet paaiškėjo, kad trūksta dalies ten surinktos paramos. Oficialiu raštu kreipėmės į Contribee, reikalaudami paaiškinti, kas įvyko, ir grąžinti sukauptas lėšas. Contribee atstovai paaiškino, kad turi vidinių problemų ir šį klausimą sprendžia su teisėsaugos pagalba, tačiau visas lėšas sugrąžino – jokių pretenzijų jiems nebeturime“, – komentare raštu teigė K. Žukauskas.
Kaip pridūrė S. Malinauskas, nei „Contribee“, nei pati „Blue/Yellow“ apie įvykį nepranešė „bijodami reputacinių rizikų“.
Tačiau, anot K. Žukausko, į viešumą šis klausimas nebuvo keltas dėl to, kad organizacija „nežinojo ir iki šiol nežino viso paveikslo“, o atsakomybė aiškintis akcininkų konfliktus tenka teisėsaugai. Todėl, „Blue/Yellow“ atstovo teigimu, organizacija platformą kaip vieną iš alternatyvių būdų rinkti paramą planuoja naudoti ir toliau.
„Teisėsaugai visą informaciją pateikėme, tikimės, kad tyrimas netruks ilgai. „Contribee“ kanalas ir toliau liekas kaip vienas iš aukojimo „Blue/Yellow“ organizacijai būdų, tačiau jo nebenaudojame kaip rezervinio kaupiamojo šaltinio ir lėšas kasdien automatiniu būdu persivedame į organizacijos banko sąskaitą. Stebime tyrimą, nuo jo priklausys, ar paliksime Contribee kanalą kaip vieną iš paramos rinkimo būdų“, – nurodė K. Žukauskas.
Praėjusią savaitę naujienų portalas „Delfi“ pranešė, kad vienam buvusių sutelktinio rėmimo platformos „Contribee“ vadovų Gintarui Ratkevičiui su įmone sudarius sutartį dėl paskolos, jis atleistas iš pareigų, o Kauno apygardos prokuratūra pradėjo su „Contribee“ susijusį ikiteisminį tyrimą.
S. Malinauskas taip pat paskelbė, kad G. Ratkevičius iš „Contribee“ direktoriaus pareigų atleistas, kai įmonės valdyboje dar veikė pirmadienį iš jos pirmininkės pareigų atsistatydinusi įmonės advokato Gintaro Černiausko žmona Laura Daumantaitė.
Kaip nurodoma, finansines ataskaitas Registrų centrui „Contribee“ paskutinį kartą teikė už 2021 metus, tuomet įmonės nuostoliai siekė daugiau nei 51 tūkst. eurų, pajamos sudarė 26,9 tūkst. eurų.
Kaip rašė „Delfi“, įmonės direktorius Adrijus Jakučionis išsiuntė laišką platforma besinaudojantiems turinio kūrėjams, informuodamas apie buvusio įmonės vadovo, neatitikusio įmonės reputacijos reikalavimų, atleidimą.
„Vienas iš buvusių vadovų pažeisdamas bendrovės vidaus tvarkas savavališkai sudarė paskolos sutartį su bendrove savo asmeninėms reikmėms. Paaiškėjus šiam faktui, iš jo buvo pareikalauta nedelsiant grąžinti pinigus, ką jis ir padarė, todėl niekas žalos nepatyrė. Buvęs vadovas dėl šio įvykio buvo iškart atleistas iš užimamų pareigų“, – laiške turinio kūrėjams, kurį gavo ir „Delfi“, rašė A. Jakučionis.
Jis taip pat nurodė, kad praeityje nebuvo laiku pateiktos finansinės įmonės deklaracijos, tad įmonė laiku nemokėjo mokesčių. Dėl to įmonėje šiuo metu tikslinama mokesčių deklaracija Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) ir yra susidariusi skola.
Visgi, kaip teigė A. Jakučionis, įmonė pateikė visus reikalingus dokumentus ir per rugpjūčio mėnesį turės patvirtintas galutines deklaracijas, todėl skola bus panaikinta.
VMI „Delfi“ patvirtino, kad „Contribee“ mokestinė nepriemoka siekia 73 tūkst. eurų. Šių metų birželio pabaigoje įmonė buvo skolinga „Sodrai“ 3,2 tūkst. eurų, o rugpjūčio 8 dieną skola tesiekė 6 eurus.
Portalui apie vykdomą ikiteisminį tyrimą patvirtino Kauno apygardos prokuratūra.
Rašyti komentarą