Prokurorai prašo šimtatūkstantinės baudos

(1)

Pajūrio prokurorai ir policininkai baigė narplioti baudžiamąją bylą, iškeltą jau buvusiam privačios medicinos paslaugas teikiančios įmonės Vaisingumo klinikos vadovui Algirdui Usoniui, buvusiam įstaigos finansų direktoriui ir pačiai įstaigai.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavęs ir jį organizavęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriaus prokuroras į teismą kreipėsi su pareiškimu dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu.

Prokuratūra prašo buvusį Vaisingumo klinikos vadovą A. Usonį, buvusį jos finansų direktorių ir patį juridinį asmenį pripažinti kaltais dėl apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo ir organizavimo bei neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ir turtą pateikimo.

Visiems šiems asmenims prašoma skirti pinigines baudas, kurių bendra suma siekia 160 tūkstančių eurų.

Teisėsaugininkai fizinių asmenų kišenes nori palengvinti po 35 tūkst. eurų, pačios įstaigos - 90 tūkst. eurų.

Ikiteisminį tyrimą dėl trijuose didžiausiuose šalies miestuose veikiančios bendrovės Vaisingumo klinikos atliko Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai.

Įtariama, jog minėti vadovaujančias pareigas įmonėje užėmę asmenys, siekdami išvengti mokesčių ir veikdami pagal iš anksto sugalvotą nusikalstamos veikos planą, atsakingiems už pinigų priėmimą darbuotojams nurodė neįtraukti į įmonės buhalterinę apskaitą dalies iš pacientų gautų pajamų.

Skaičiuojama, kad įmonės filialuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje dirbantys devyni darbuotojai nuo 2019 metų sausio iki 2021 metų vasario apskaitoje galėjo neužregistruoti daugiau nei 711 tūkst. eurų, gautų už pacientams suteiktas paslaugas.

Iš neapskaitytų pinigų bendrovės darbuotojams kiek daugiau nei dvejus metus grynais pinigais mokėtas neoficialus darbo užmokestis. Tokiu būdu galėjo būti išmokėta daugiau nei pusė milijono eurų atlyginimų.

Tikrovės neatitinkantys duomenys apie minėtos bendrovės 2019 m., 2020 m. ir 2021 m. pajamas, pelną bei turtą įrašyti į deklaracijas ir pateikti valstybės įgaliotoms institucijoms.

Dėl to, manoma, išvengta sumokėti bendrai beveik 360 tūkst. eurų privalomų mokesčių.

Kaltinamieji prisipažino veikę neskaidriai ir ikiteisminio tyrimo metu atlygino Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Valstybinio socialinio draudimo fondo pareikštus ieškinius, sumokėjo valstybei visą kaltinimuose nurodytą sumą.

Devynių darbuotojų, kurie padėjo apgaulingai tvarkyti įmonės apskaitą, atžvilgiu ikiteisminiai tyrimai baigti atleidžiant juos nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Visi šie asmenys įpareigoti sumokėti 2000-2750 eurų įmokas į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder